Gdzie się podziało 200 tys. uczestników KOD? "Liczenie na podstawie obrazu z jednej kamery jest niemożliwe"

Tomasz Golonko, Michał Piwnicki
09.05.2016 17:20
- Liczenie uczestników marszu na podstawie obrazu z jednej kamery jest niemożliwe albo bardzo trudne - mówi Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego (BBiZK) w Warszawie. Wielu, w tym redakcja 'Wiadomości', starało się ustalić, ilu uczestników liczyć mógł sobotni marsz KOD - według ustaleń stołecznego ratusza było to 240 tysięcy osób, zaś według telewizji publicznej 50 tysięcy. Gawor wyjaśnia nie tylko, skąd ogromne różnice w obliczeniach, ale mówi także, jak takie liczenie wygląda w stołecznym BBiZK: - Dane zbierają także pracownicy biura, których wysyłamy w teren.
Więcej o:
Komentarze (395)
Zaloguj się
 • jluc

  Oceniono 87 razy 59

  dlaczego nikt nie liczy ilu wzięło udział w kontr-manifestacji?! miało być 80 tys, a było max. 4!!!
  i cisza nad ta trumna!
  oto sukces narodowców i krzyzowców od Jezuza króla Polski!

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 72 razy 48

  Kwiczą PiSowskie prosiaki przy korytach kwiczą zainstalowały sie te nieudaczniki w urzędach, spółkach, instytucjach a tu juz na horyzoncie widać nadchodząca wielka miotle ktora zakonczy te ich wylizane kariery.

 • aqualung_my_friend

  Oceniono 52 razy 36

  Za komuny było to samo. Władze chciały na mszach papieskich było po 100 osób. Były instrukcje dla kamerzystów że mają pokazywać w ten sposób aby wyglądało że jest mało ludzi. powoli wracamy do tych czasów.

 • div00

  Oceniono 51 razy 33

  250tys., czy 45tys. Oto jest pytanie!

  Obie te liczby są jak najbardziej prawdziwie, przyjmując że ratusz doliczył się ok 240tys. protestujących, dzieląc to przez współczynnik ilorazu Kaczyńskiego, czyli przez 5, Błaszczakowi wyszło te 45tys.

  Proste?, PROSTE!

 • quince99

  Oceniono 54 razy 32

  Dajcie już sobie spokój z tym liczeniem, nakręcacie się jak Kurski widownią TVPIS. Trzeba raz dobitnie stwierdzić że TVPIS jest jak kiedyś radio Erewań i na tym koniec...

 • pysio62

  Oceniono 47 razy 25

  Kurski i jego "wiarygodni" "dziennikarze" doliczyli 45200 osob, tak jakios dziwnie przypadkowo tyle samo co Policja. To jest taka prymitywna, zalgana propaganda, ze az sie w glowie nie miesci. Wiele wskazuje na to, ze w tym marszu uczestniczylo dobrze ponad 200 tysiecy ludzi, a na 100% pewnosci wielokrotnie wiecej niz te bajkowe 45 tysiecy. Mowie o marszu, nie o liczbie osob ktora na placu Pilsudskiego sluchala glownych przemowien, dlatego, ze tam ludzie dochodzili jeszcze 2 godziny po rozpoczeciu przemowien.

 • brajanu

  Oceniono 33 razy 23

  blagam. czy w koncu ktoś da info jak obliczyli te 240 koła?? gaxeta dała nagranie marszu. jest dokładny czas, mozna prxzeliczyc ile osob przesło np w m minutę. można przeliczyc ile osób jest np. na 400m2. nie pieprzcie bzdur, że nie da sie policzyć. rakiety latają w kosmos, a wy nie możecie policzyc ludzi na jednej prostej ulicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX