Protest przeciw zaostrzaniu prawa aborcyjnego. Wśród ludzi ta kobieta: Nowe prawo zakaże operacji, która uratowała mi życie

Tomasz Golonko, Magdalena Małecka
03.04.2016 18:06
Manifestacja przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego, która odbyła się w Warszawie o godzinie 14.00, jak podają organizatorzy, liczyła sobie nawet 10 tysięcy uczestników. Zapytaliśmy manifestujących kobiet oraz mężczyzn, co sądzą o proponowanych przez rząd zmianach w ustawie. Nie brakowało mocnych słów.
Więcej o:
Komentarze (129)
Zaloguj się
 • avida

  Oceniono 73 razy 71

  Dlaczego katolicy macie taki paskudny zwyczaj obszczywania wszystkiego wokół, w celu znaczenia terytorium.
  Tam się kończy wasze prawo do narzucania swoich poglądów gdzie zaczyna się czyjaś wolność! Zrozumcie to wreszcie!
  Kiedy zaczyna się przymus, kończy się wolna wola, a o to chodzi chyba w religii katolickiej. O świadomy i nieprzymuszony wybór pomiędzy dobrem i złem.
  Kiedy człowiek robi coś ze strachu lub jest zmuszony to nie ma to nic wspólnego z wiarą w Boga a jedynie zwierzęcy strach nim kieruje.

 • marudna.maruda

  Oceniono 67 razy 53

  "Nowe prawo zakaże operacji, która uratowała mi życie"- droga pani, dla tych ustawodawców pani życie i życie innych kobiet ma znaczenie tylko jedno- jesteście zdolne do zajścia w ciążę. I ewentualnie urodzenia. Zreszta to urodzenie niewiele się liczy. Najważniejsza zygota, zarodek, bo to i jeść nie chce, i pieluch nie potrzebuje ani lekarstw, kłopotow nie sprawia - bardzo łatwo stać w obronie tego, co w cudzym brzuchu.

 • wolski_wegiel

  Oceniono 62 razy 48

  To nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem! Stawianie zygoty ponad kobietą i jej prawem do życia i zdrowia jest powtórką prawa nazistowskiego.

 • dafaq

  Oceniono 48 razy 44

  Znamienne, że ustawę jak za najgorszych czasów komunizmu w Rumunii, chce wprowadzić właśnie ten rząd. To jest ich mentalność, to jest ich prawdziwe oblicze. Można mieć tylko nadzieję, że historia obejdzie się z nimi równie łaskawie.

 • k-marian51

  Oceniono 50 razy 36

  Zobaczcie wyborcy pisu jaki los zgotowaliście naszej Ojczyźnie. Powoli sytuacja w RP będzie przypominać sytuację jak za okupacji hitlerowskiej z tą różnicą, że okupantem będzie kler.

 • bbcz56

  Oceniono 30 razy 28

  Potworność. Poświęcać kobietę dla zygoty, czynić z narodzonych już dzieci sieroty, a z męża wdowca... Gdzie tu jest szacunek do życia ludzkiego?!

 • merymery1

  Oceniono 24 razy 24

  trzeba było głosować ! społeczeństwo olało wybory, teraz ponosi konsekwencje. wiadomo było, że tak będzie. młodzi mieli w dupie wybory, to mają co mają. totalny brak wyobrażni, sami doprowadzili do tej sytuacji., pytałam młodych-polityka mnie nie interesuje. do czasu. może wreszcie coś dotrze do młodych ludzi, szkoda że, takim kosztem

 • arius9

  Oceniono 26 razy 22

  Zabawne, ze ta ustawa narzucana jest przez pedalstwo, zboczencow i gwalcicieli do tego jeszcze ubranych w sukienki.

 • zz1026

  Oceniono 23 razy 21

  jak ktos chce mi wydlubac oczy lub chce mnie zamordowac to ja mam prawo go zabic w ramach obrony koniecznej

  jak plod zabija matke to ona tego prawa nie ma
  skoro plod moze bezkarnie zabic kobiete to czy ja moge?
  no bo wiecie w koncu kobieta to tylko rzecz ktora ma urodzic a po urodzeniu chocby na smietnik wiec co stoi na przeszodize aby zabijac te kobiety ktore juz urodzic nie moga?
  co wy na to biskupi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX