W Sejmie debata o "Świeckiej szkole". Nagle poseł PiS: "Swąd Szatana roznosi się po tej izbie"

Jakub Gołębski, Piotr Szubryt
28.01.2016 21:46
W czwartek w Sejmie dyskutowano o obywatelskim projekcie zaprzestania finansowania religii z budżetu państwa. Jednak spora część debaty opierała się na dość niespodziewanych wypowiedziach posłów PiS. 'Można by odnieść takie wrażenie, że swąd Szatana roznosi się po tej izbie' - mówił Piotr Kaleta. Z kolei inna posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Gabriela Masłowska, dodała później: 'Nigdy stawianie pieniądza, korzyści materialnych ponad wartościami bożymi, ponad Panem Bogiem, nigdy się dobrze dla nikogo nie skończyło. Czy nie obawiacie się państwo, że podzielicie los Palikota? Bo tutaj już byli tacy, co walczyli z Kościołem i religią w szkole.'
Komentarze (395)
Zaloguj się
 • diabel-tasmasnki-reaktywacja-d

  Oceniono 173 razy 165

  Posłowie PIS mówią o religii, o Bogu, ale konkretnie o której religii i którym Bogu? Dogmaty wielu religii się wzajemnie wykluczają - jak więc można jednoznacznie ocenić nieokreśloną bliżej religię jako dobrą czy korzystną?
  "Religia jest takim samym przedmiotem jak każdy inny przedmiot" - no proszę ale gender już nie jest dziedziną naukową. Religia to kwestia wiary i tym się różni od innych dziedzin naukowych. W nauce zakwestionowanie jakiejś tezy - otwiera pole do dyskusji, przytaczania argumentów, dowodów. W przypadku religii kwestionujący staje się heretykiem.

 • facio60

  Oceniono 166 razy 164

  Wnioski mam takie:
  1) Nocne obradowania= idiotyzm.
  Tak pracowano w ZSRR za czasów Stalina, dla którego jedyną wartością i celem życia była władza i panowanie nad każdym aspektem życia społecznego łącznie z literaturą i sztuką.
  Ludzie tacy nie mają żadnych zainteresowań i hobby, radość sprawia im upodlenie ludzi. Pracują do późnych godzin nocnych a właściwie porannych, po czym wysypiają się do 10-11 i są wtedy nieuchwytni. Dla nich rodzina nie przedstawia żadnych wartości.
  Jest udowodnione naukowo, że w godzinach wieczornych i nocnych nachodzą ludzi czarne myśli i są podatni na manipulacje. Stąd np. Hitler przemawiał głównie w takich porach.
  Prawda, że jak rano wstajemy, to świat wydaje się prostszy?
  2) Wiara nie jest tożsama z INSTYTUCJĄ kościoła.
  W nauczaniach Pana Jezusa nigdzie nie znajdziemy wzmianki, że potrzebny jest jakiś ludzki pośrednik w modłach i wierze. Że należy spowiadać się z grzechów ludzkiej osobie, że należy modlić się do obrazków i świętych (?) wymyślonych przez ludzi.
  W Polsce większość katolików uosabia Pana Boga z księdzem. Stąd tak licznie spotykane klękanie przed księdzem, biskupem, kardynałem, Papieżem i całowanie ich po rękach (!!!)
  To nie tylko wbrew Ewangeliom i Biblii ALE JEST TO OBRAZA PANA BOGA.
  Dlatego żałosnym jest, gdy ktoś oskarża ludzi prawdziwie wierzących nie utożsamiających budynków kościelnych i kapłanów z wiarą, jako kogoś gorszego i dziecka szatana.
  Ładowanie pieniędzy podatników, w tym na prawdę biednych ludzi w dobrobyt kościoła i ludzi nim zarządzających nie ma nic wspólnego z prawdziwą wiarą i człowieczeństwem.

 • mustang667

  Oceniono 166 razy 162

  Ano, Polacy, żeby oderwać PO od koryta (jak to mówili), wybrali najgorszą opcję, czyli PISowską zarazę. Partię nacjonalistyczno-socjalistyczno-katolicką, która oprócz drenażu kieszeni, zrobi nam teraz z „d..py jesień średniowiecza”.

 • mielis

  Oceniono 102 razy 100

  kabarety mogą się pakować. To co mamy w sejmie przebiło ich ! Szkoda, że dotychczas nie był transmisji z zebrań partyjnych tych kabareciarzy. Zawodowi prześmiewcy zbankrutują....

 • ak-rb

  Oceniono 97 razy 95

  Nie wierze...po prostu k..a nie wierze ...XXI wiek. Zostalem wychowany w wierze katolickiej ale mimo wszystko nigdy bym nie pomyslal, ze wiara moze przybrac forme absurdu i paranoi.
  Kazdy niech sobie wierzy w co chce kudlate aniolki, strugane figurki, fruwajace talerze albo jeszcze jakiestam inne cuda. Jednak to nie powinno byc nigdy nikomu narzucane, to wola kazdego z osobna. Generalnie jak patrze na trzy najwieksze religie, to dochodze do wniosku, ze kazda z osobna i wszystkie razem wziete powinny byc zdelegalizowane. Religie w takiej postaci jaka znamy to przeklenstwo dla ludzkosci.

 • maczor

  Oceniono 84 razy 78

  Mi nie przeszkadza religia w szkole. Przeszkadza mi finansowanie jej z moich pieniędzy. Religia katolicka powinna jednak mieć miejsce, do których słusznie nawiązał poseł PIS, obok mitologii greckiej i rzymskiej - na lekcjach historii.

 • rozterka47

  Oceniono 164 razy 70

  Najbardziej złotemu cielcowi to służy krk i PIS doskonale to wie, ij doskonale !

  Jak nam "dobre zmiany " funduje PIS poniżej :

  1. TK ubezwłasnowolniony , nowa ustawa pozwala na bardzo łatwe
  długotrwałe zablokowanie pracy Trybunału , czyli nic nie będzie nas chronić przed wydawaniem ustaw czy dekretów łamiących konstytucję .

  2. Prokuratura zależna od władzy wykonawczej czyli decyzję czy sprawa ma trafić do Sądu czy nie , będzie podejmował zależny od władzy prokurator
  wtedy do sądu nie trafi żadna sprawa przeciwko osobom z aparatem władzy związanym , więc nawet najbardziej niezawisły sąd nie będzie miał okazji się wypowiedzieć.na temat ewentualnie popełnionych przestępstw przez osoby z aparatu władzy
  I o to własnie w tym uzależnieniu prokuratury chodzi , żeby można było jednoosobowo urwać łeb sprawie, o zapewnienie bezkarności aktualnej wladzy .
  Na dodatek sądy mają wydawać wyroki zgodne z poczuciem sprawiedliwośći społecznej ( Czy to nie Feliks Edmundowicz Dzierżyński głosił, że sądy winny wydawać wyroki zgodne z odczuciami ludowej sprawiedliwości, zaś rolą aparatu jest zadbać, by tak wlasnie było? )

  3. Nowa ustawa o służbie cywilnej, pozwala na obsadzanie jej dyspozycyjnymi partyjnymi , słabo wykwalifikowanymi osobami , nie będzie obiektywnie służyć ani państwu ani obywatelom tylko aktualnie rządzącym.

  4. Projekt ustawy o policji przedstawiony przez PIS pozwala na swobodną inwigilację w internecie każdego obywatela ,i udzielania o nim informacji policji bez zgody sądu.

  5. Media publiczne , propaganda partyjno-rządowa i czystki.

  6. Obniżenie ratingu - wzrost kursu walut, wyższe raty frankowiczów

  7.Podatek bankowy - wzrost kosztów obslugi bankowej dla konsumentów.

  8.Decyzja o wycince w Puszczy Białowieskiej.

  9. Projekt opodatkowania zagranicznych sklepów wielkopowierzchniowych przeradził się w projekt opodatkowaniaprawie wszystkich sklepów

  10. Zaprzestanie finansowania in vitro.

  11.Finansowanie katolickich światowych Dni Młodziezy z wzięte z ubezpieczeń społecznych 9 ( razem z budżetu 180 milionów ) , 20 milionów na szkołę Rydzyka

  12. Planowane zwiększenie Funduszu kościelnego.o 17 milionów .

  13. Planowana zmiana orydynacji wyborczej - przypuszczalnie celem zagarnięcia samorząów.

  14. Ograniczenie dotacji do barów mlecznych

  15. Zlikwidowanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów

  15. Wprowadzenie nowego prawa podsłuchowego

  16. Wymiana ludzi w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa

  O wyrzucaniu ludzi ze stanowisk gdzie się da i wsadzaniu swoich , niekoniecznie kompetentnych nie piszę , w zasadzie robi to każda władza tylko ta czystki robi większe na dodatek podkreśla polityczną weryfikację osób - czysta komuna .
  O takich drobiazgach jak kupno nowych aut dla Sejmu, darmowe żarcie i picie dla posłów i innej władzy w lotniskowych salonikach dla Vipów , już nawet nie chce mi się opisywać.

  A Ty wyborco , co z tego masz ??

  Przypomnimy więć niektóre obiecanki cacanki PISu i Prezydenta z kampani wyborczych , którymi zdobyli głosy wyborców:

  1.po 500 zł na dziecko
  2.rozpocząć budowy tanich mieszkań dla młodych
  3.podwyższyć kwoty wolnej od podatku
  4.przewalutować zadłużonych we frankach z kursem z dnia zawarcia umowy.
  5.zapewnić lekarza w każdej szkole
  6.wyrównać poziom dopłat dla rolników polskich z rolnikami z Niemiec i Francji
  7.podwyżki emerytur
  8.darmowe lekarstwa dla mających 75 lat i więcej
  9.darmowe przedszkola
  10.zmniejszenie bezrobocia
  11.obniżenie CIT z 19 do 15% dla najmniejszych przedsiębiorstw zatrudniających min 3 osoby
  12.zniesienie 8% VAT na ubranka dla dzieci

 • aura3

  Oceniono 59 razy 55

  Nie sadziłam, że dożyję chwili aż takiej głupoty posłów. Mam wrażenie, że każdy poseł z PIS koniecznie chce pokazać, że jest bardziej ortodoksyjnym katolikiem od innych. Kto tych ludzi wybrał? Rodziny smoleńska i radiomaryjna?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX