W Sejmie debata o "Świeckiej szkole". Nagle poseł PiS: "Swąd Szatana roznosi się po tej izbie"

Jakub Gołębski, Piotr Szubryt
28.01.2016 21:46
W czwartek w Sejmie dyskutowano o obywatelskim projekcie zaprzestania finansowania religii z budżetu państwa. Jednak spora część debaty opierała się na dość niespodziewanych wypowiedziach posłów PiS. 'Można by odnieść takie wrażenie, że swąd Szatana roznosi się po tej izbie' - mówił Piotr Kaleta. Z kolei inna posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Gabriela Masłowska, dodała później: 'Nigdy stawianie pieniądza, korzyści materialnych ponad wartościami bożymi, ponad Panem Bogiem, nigdy się dobrze dla nikogo nie skończyło. Czy nie obawiacie się państwo, że podzielicie los Palikota? Bo tutaj już byli tacy, co walczyli z Kościołem i religią w szkole.'
Komentarze (395)
Zaloguj się
 • daga_1

  0

  Nie wycieraj sobie gęby panem Bogiem Pani Masłowska. Nigdy stawianie pieniądza i korzyści materialnej ponad wartościami bożymi- akurat to się odnosi do was kościółkowi. Właśnie wy stawiacie pieniądz nad Boga. Nauczanie religii powinno być misją kościoła, kapłanów i wiernych. A jeśli domagacie się za to pieniędzy, to wasza wiara i wasze wartości są gó...o warte.

 • apolonia47

  0

  Ignorancja tych PiS-owskich poslow jest zenujaca bo nikt z interweniujacych nie ma najmniejszego pojecia o tym ze kosciol i religia nie maja nic wspolnego z Panem Bogiem a, przeciwnie, sa wrecz sprzeczne ze Slowem Bozym. Te osoby sa jedynie religijnymi hipokrytami a nie naprawde wierzacymi w Boga.
  Jezus nigdy nie powiedzial ze przyszedl stworzyc jakakolwiek religie i, ponadto, byl bardzo surowy wzgledem wspolczesnych religijnych ktorych nazwal :
  węże, plemię żmijowe (Mt.23:33),
  podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa (Mt. 23:27)
  przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji (Mt.15:3)
  Wierzacy znaja Slowo Boze i wiedza ze zbawienie jest jedynie w Chrystusie i ze nie otrzymuje sie zbawienia ani poprzez religie ani poprzez kosciol. Jezus powiedzial: “Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” (J.14:6)

 • akonto_gazeta

  0

  No dobra, Wy tu gadu gadu, a mnie niepokoi jedna rzecz: gdzie trole??? Wyzdychały? ;-)

 • melocoton1981

  Oceniono 1 raz 1

  Miałeś chamie złoty róg, został ci się ino sznur...

 • m_j_1977_byd

  Oceniono 2 razy 0

  To nie swąd szatana, tylko swąd spalonych szarych komórek pisowców, które zajęły się od kościelnego kadzidła.

 • batura3

  Oceniono 3 razy 1

  Swąd Szatana - dawno takiego kretynizmu nie słyszałem - ale to w końcu członek Pissu - nic nowego. Panie p ośle jakiś tam (nazwisko nie warte zapamiętania) - ponieważ od WAS nie czuć swądu rozumu, to pozostaje tylko swąd Szatana z dużo większym ilorazem inteligencji - alleluja

 • zoltar666

  Oceniono 2 razy 0

  swąd szatana najbardziej czuć w Toruniu. aż zatyka

 • emeryt21

  Oceniono 3 razy 1

  Sejmowy szatan na pewno jest członkiem PiS-u......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX