Węgierski opozycjonista na demonstracji KOD: "Warszawa nie powinna być drugim Budapesztem"

Magdalena Małecka
23.01.2016 16:21
W sobotę w ponad 30 miastach odbywały się demonstracje Kominetu Obrony Demokracji pod hasłem 'W obronie Twojej wolności'. Uczestnicy protestowali m.in. przeciw inwigilacji Internetu. Podczas Warszawskiej demonstracji KOD, przemawiał gość z Węgier - Balazs Gulyas: - Warszawa nie powinna być drugim Budapesztem. Jarosław Kaczyński chce naśladować Wiktora Orbana. Jesteście na początku drogi, na której my jesteśmy od 6 lat. My, Węgrzy, musimy was ostrzec: Cokolwiek Kaczyński wam obieca, będzie was to prowadziło do autokratycznych rządów.
Komentarze (396)
Zaloguj się
 • wuetend

  Oceniono 113 razy 87

  Nie pamiętacje? Były już manifestacje przeciwko inwigilacji internetu. Organizowane były ponad 3 lata temu przeciwko..... PO. Oczywiście wtedy pies z kulawą nogą nie śmiał powiązywać tego z "deptaniem demokracji" przez ówczesny fajny skądinąd rząd.

  Coraz żałośniejsze to KODowanie....

 • steven89

  Oceniono 140 razy 84

  Czuję się wolnym Polakiem i w sumie to jakiś obciach , żeby mohery z kodu protestowali w moim imieniu...

 • wlodzimierz.ilycz

  Oceniono 110 razy 76

  Podsłuchy i Śledztwa to obsesje Jarosława Kaczynskiego, małego dyktatorka III RP.

 • lukki69

  Oceniono 26 razy 26

  Ciekawe,ile statystyczny użytkownik internetu traci czasu na walkę z wyskakującymi okienkami,automatycznymi filmami i reklamami?....ponoć walka ta wzbudza często agresję.

 • dex.max

  Oceniono 181 razy 21

  Parafrazując znane powiedzenie: Panie Boże chroń mnie przed KOD-em, z Pisem sam sobie poradzę

 • rufus-1

  Oceniono 130 razy 10

  Warszawa będzie drugim Budapesztem i na szczęście. Bedzie gdyz, Polacy cenią przede wszystkim wolność i demokrację i nie chca żyć dłużej w kraju który istnieje tylko teoretycznie.

 • tekameka

  Oceniono 149 razy 9

  Mogę ocenić manifestacje w Poznaniu i Krakowie. Zacznę od Poznania. Manifestację przeniesiono z Placu Wolności na teren wokół Pomnika . pewnie dlatego,ze ostatnio na Placu Wolności nie bardzo Ich było widać. Koło pomnika tez to nie wyglądało rewelacyjnie. Zdecydowanie mniej niż ostatnio. W Krakowie ostatnio demonstranci stali na skwerku przy Al. Słowackiego ale tam naprawdę niewiele ludzi mogło się pomieścić . Trochę ludzi lub gapiów stało na trawniku pomiędzy jezdniami Al Słowackiego. Trochę na przystanku autobusowym w kierunku mostu Dębnickiego. Tym razem demonstracja odbywała się na Rynku Głównym przy kościele Św.Wojciecha. Sprytne rozwiązanie ponieważ w tym miejscu zawsze jest dużo turystów zagranicznych i trudno ocenić kto demonstrował a kto spacerował. Z pewnością było mniej niż 300 osób. Pamiętam zabawę jaką urządza młodzież w tym miejscu "walka na poduchy" . W tamtym roku z tej okazji zgromadziło się w tym właśnie miejscu co najmniej dwukrotnie więcej wojowników. Ujęcia z Wrocławia były takie ,że widziałem przede wszystkim kamienice na świdnickiej. Nie pokazano z bliska takich okropnych twarzy jak poprzednio które miały wymalowaną na sobie przeszłość. Tyle mogę ocenić bo miasta te często odwiedzam i znam. Miłego wypoczynku wszystkim wypoczywającym i miłej pracy tym którzy dziś pracują.

 • finder2000

  Oceniono 10 razy 8

  hop siup i od nowa Polska Ludowa hahahahaha

  youtu.be/L47J4I522og

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX