Niektóre koty wyglądają jak Hitler. Naukowcy w końcu odkryli dlaczego

Igor Wołek, Piotr Szubryt
08.01.2016 17:48
O kotach, które wyglądają jak pewien Niemiec austriackiego pochodzenia, internauci mówią 'kittler'. Naukowcom z Uniwersytetu Edynburskiego udało się dowiedzieć, co wpływa na taki wygląd zwierzaków. Co ciekawe odkrycie może też pomóc ludziom, którzy cierpią na choroby serca.
Komentarze (22)
Zaloguj się
 • dr_bloger

  0

  Heil Kitty!

 • qsx111

  Oceniono 1 raz 1

  Uwaga na koty wyglądające jak pewien bezzębny Żoliborzanin wolskiego pochodzenia.

 • pierwsze_all

  0

  No patrzcie, a ja zawsze myślałam, że koty (psy, konie, krowy, inne zwierzęta) podobnego umaszczenia są białe i mają czarne łaty, a tu dowiaduję się, że źle - to białe miejsca są plamami. I w dodatku to są wady genetyczne. Czyli jak, te wszystkie nasze poczciwe krasule, które mają krzywe łaty, chore są? I w hodowli utrzymuje się tę straszną wadę przez całe pokolenia? Naciągane. Mocno naciągane.
  Że geny decydują o rozkładzie pigmentów to już było wiadomo w starożytności. W biblii chyba jest motyw, że pasterz wydymał teścia, bo tamten mu obiecał zwierzaki ze stada łaciate i pręgowane, a on był na tyle spostrzegawczy, że wiedział jak je krzyżować, aby się rodziły właśnie takie, choć bajeczkę wymyślono do tego, że kazał się zwierzętom patrzeć na serpentynowo okorowane patyki i samice potem rodziły łaciate młode. Żaden news.

 • korcia2000

  Oceniono 2 razy 2

  Jestem miłośnikiem kotów ale nigdy nie stwierdziłem, by którykolwiek był podobny do Hitlera a nawet pewnego prezesa. Są na to za piękne i za mądre.

 • white.beet

  Oceniono 3 razy 3

  czy może być coś bardziej wku..cego niż filmiki zamiast artykułów? tak, filmiki które trzeba czytać

 • drzejms-buond

  Oceniono 3 razy 3

  podoba mi się nazwa Kittler
  ;-]

 • korcia2000

  Oceniono 6 razy 6

  Nie obrażajcie poczciwych kotów!

 • zapiski_dziada

  Oceniono 11 razy 1

  "Niemiec austriackiego pochodzenia" to jakieś nowe odkrycie Gazety?
  Hitler był Austriakiem i był niemieckim politykiem ale nie Niemcem.

 • nad-robak

  Oceniono 16 razy 12

  Szukam artykułu a tutaj 3 zdania z których nic się nie dowiedziałem. Dziękuję i czekam na wiadomości co takiego odkryli edynburscy naukowcy? Co wpływa na hitlerowski wygląd kotów ? Do czego będzie można wykorzystać te odkrycie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX