Rozmawialiśmy z uczestnikami manifestacji KOD. "Mamy półdemokrację, która zmierza do dyktatury"

Tomasz Golonko, Magdalena Małecka
19.12.2015 18:18
W sobotę w Warszawie oraz 22 innych polskich miastach odbyły się manifestacje Komitetu Obrony Demokracji. Są one wyrazem sprzeciwu wobec nadużyć Prawa i Sprawiedliwości w kwestii m.in. Trybunału Konstytucyjnego oraz Służby Cywilnej. Byliśmy w Warszawie z kamerą wśród tłumu protestujących i zapytaliśmy, o co konkretnie postulują i czego się obawiają.
Więcej o:
Komentarze (180)
Zaloguj się
 • wan20_3

  Oceniono 60 razy 30

  Dobrze, że reporter odpytywał ludzi biorących udział w demonstracji KOD. Gdyby to była tzw. miesięcznica (cokolwiek to znaczy) to by dostał krzyżem po dziobie lub jakaś babcia przodowniczka podwórkowego kółka różańcowego opluła by go, potraktowała tzw. publicznym słowem i na koniec z dziadygami przyłożyli mu parasolami lub lagami.

 • pawel2015

  Oceniono 32 razy 22

  ... słowom naszym,
  Zmienionym chytrze przez krętaczy,
  Jedyność przywróć i prawdziwość:
  Niech prawo zawsze prawo znaczy,
  A sprawiedliwość - sprawiedliwość.

 • warszawiak_wolny

  Oceniono 44 razy 20

  Kaczyński w odwrocie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A jesli spróbuje nam zagrozić, to zostanie wraz ze swoimi akolitami pogoniony!

 • mk8888

  Oceniono 22 razy 8

  nie wiedzialem że wam w soboty tez placą, podwojna stawka?To nie sa trole tylko płatna ekipa ministra Szefernakera.Czy wy jak nie trawicie tv.republika.pl lub nizalezna.pl to czytacie je i siedzicie calymi dniami na ich forach?!?

 • anneczka0327

  Oceniono 14 razy 8

  A ja jestem ciekawa, ilu z tych protestujących było na wyborach? Najpierw się nie chciało, a teraz płacz i zgrzytanie zębów!!!

 • mireczekb

  Oceniono 10 razy 4

  Coraz mniej lemingozy na manifestacjach, tydzień temu było 10 razy więcej. Na Petru można już mówić Petrup polityczny. Podobnie jak Paliciota, lansowany przez usłużne układowi media, ten nowoczesny picuś glancuś także odejdzie w niebyt.

 • gzymek12

  Oceniono 38 razy 4

  Kolesie
  Ośmiorniczkowych
  Darmozjadów

 • andrzej23195

  Oceniono 3 razy 3

  Było plus 26 dałem minus a wyskoczyło plus 31 to wiarygodność tego forum .propaganda na całego .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX