Ten europejski kościół powstaje już ponad 130 lat

Jakub Gołębski, Julia Karasiewicz
08.12.2015 00:16
Chociaż Sagrada Familia w Barcelonie nie jest jeszcze ukończona, od dawna figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Prace nad budową bazyliki rozpoczęły się jeszcze w XIX wieku. W ciągu kilku najbliższych lat, wzbogacona o wieżę Sagrada Familia ma być już gotowa. Stanie się wtedy najwyższym budynkiem sakralnym w Europie.
Więcej o:
Komentarze (38)
Zaloguj się
 • yosemitesam

  Oceniono 10 razy 4

  Phi, u nas niedługo w każdej wiosce taki stanie. I będzie to obiecane 500 na dziecko. Do uiszczenia u proboszcza za sakrament chrztu.

 • Samadhi a'u

  Oceniono 2 razy 2

  Antonio Gaudi chciał, aby Sagrada pomieściła wszystkich mieszkańców Barcelony. Nawet niewykończona jest piękna i imponująca, a za sprawą ażurowych wykończeń zdaje się być lekka, strzelista i smukła.

  No i te stada wylegujących się w ciepełku kotów... ;)

 • chumski

  Oceniono 1 raz 1

  I na co to komu w Hiszpanii u nas to by ludziska walili drzwiami i oknami.
  Może ojciec dyrektor coś pomyśli.Teraz jest okazja w końcu przydupasy u władzy.!!!!!

 • klerykanty70

  Oceniono 1 raz 1

  najwieksza skarbonka na swiecie

 • ollendorff

  Oceniono 15 razy 1

  Sagrada Familia to jeden z najpiękniejszych kościołów jakie kiedykolwiek odwiedziłem. Świątynia jest budowana już od ponad 100 lat. Fantastyczna forma, użyty materiał i przede wszystkim genialny zamysł architektoniczny nawiązujący m.in. do gotyku. Aby lepiej zrozumieć wyjątkowość tej budowli wystarczy porównać ją z innymi świątyniami na świecie. jesteśmy Polakami więc należy przytoczyć nasz rodzimy przykład, czyli np. Licheń. Jest to świątynia, która została zbudowana, a raczej wylana z betonu w ciągu jednej zimy. To gniot i profanacja architektury w ogóle. To skandal, który zakłóca przestrzeń. To zamach na sztukę i architekturę. W podobnej kondycji artystycznej znajduje się nasza inna słynna budowla sakralna, czyli Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie. Polska nigdy nie miała szczęścia do dobrych architektów. Jesteśmy w tym sensie nijacy.

 • tupolska1

  0

  Na kolana ateiści i islamiści!

 • ptak_dodo

  0

  a nie było przepowiedni, że skończą jak Polacy staną się mądrym narodem?
  czyli nigdy?

 • kieja

  0

  Podobno jak sie skonczy budowa, to bedzie koniec swiata, wiec moze niech sie nie spiesza. :)

 • yokoono23

  0

  Wygląda jak Zamek z piasku.Monumentalna,ale czy piękna?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX