Prezydent Duda: "Powołam zespół, którego celem będzie wypracowanie zasad wyboru sędziów oraz funkcjonowania TK"

prezydent.pl/x-news
03.12.2015 20:36
W wygłoszonym w czwartkowy wieczór orędziu prezydent Andrzej Duda stwierdził, że Sejm poprzedniej kadencji dokonał wadliwego prawnie wyboru osób, kandydatów na sędziów TK. - Nie można zgodzić się na dokonaną tuż przed wyborami zmianę prawną, która miała na celu jednostronne upolitycznienie Trybunału. Duda zapowiedział też powołanie zespołu, którego celem będzie wypracowanie zasad wyboru sędziów oraz funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego. Do udziału w nim prezydent zaprosił przedstawicieli wszystkich partii politycznych, byłych sędziów Trybunału, ekspertów od prawa konstytucyjnego ora innych zainteresowanych.
Więcej o:
Komentarze (8)
Zaloguj się
 • Marek Danowski

  Oceniono 3 razy 3

  ten pan - jako przynajmniej teoretycznie znający prawo - powinien wiedzieć, że te sprawy reguluje najwyższy akt prawny państwa, jakim jest Konstytucja !!!!

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 2

  Ten pan po złamaniu przysięgi i wielokrotnie Konstytucji Rzeczpospolitej jest zwyczajnym przestępcą. Powinien wyjść z pałacu z kajdankami na rękach prosto do aresztu wydobywczego. Jako uczestnik zamachu, powinien zostać przesłuchany pod kątem pozostałych uczestników oraz przywódcy oraz kto miał z zamachu skorzystać w kraju lub z za granicy.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 2 razy 2

  złodziejaszku diet jeszcze kilka wyskoków i pokazów głupoty z idiotycznym uśmieszkiem i POLACY POWIEDZĄ GŁOŚNO: WON

 • mer1lin

  Oceniono 2 razy 2

  "Powołam zespół, którego celem będzie wypracowanie zasad wyboru sędziów oraz funkcjonowania TK"
  Do zespołu zaproszę ,Zbigniewa Ziobrę ,Antoniego Macierewicza,Jarosława Kaczyńskiego ...A nie! Jego nie ! Za duża odpowiedzialność!

 • subyello

  Oceniono 1 raz 1

  W pizde se wsadz zespol tu pedalska ku...!!

 • rudy102a

  Oceniono 1 raz 1

  To jest wzór PiSdzielca rodzaju męskiego.

 • olorintr

  Oceniono 1 raz 1

  KONSTYTUCJA GŁUPCZE......niezwłocznie.....!!!

 • globalne.ocieplenie

  0

  Po zdaniu "narosło wiele wątpliwości" powinien włożyć biały kitel i zaordynować syrop na te wątpliwości - jest tak autentyczny w tym przemówieniu jak kiepski amator odgrywający autorytet medyczny w reklamie środka na kaszel.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX