Koniec z abonamentem RTV? PiS przygotował nową ustawę. Zapłacą prawie wszyscy

Gazeta.pl
02.12.2015 16:19
PiS chce nowej ustawy medialnej, która może wejść w życie już w styczniu 2016 roku. Politycy ugrupowania mają w planach zniesienie abonamentu RTV. W zamian każde gospodarstwo domowe musiałoby płacić 10 zł miesięcznej opłaty audiowizualnej. A co z rodzinami, które nie mają telewizora?
Komentarze (311)
Zaloguj się
 • henrykxx56

  0

  Polski rząd prawo i sprawiedliwość przygotowuje razem z panem Krzysztofem Czabański, że wszyscy będą płacić abonament RTV, ale czy też zapewnią wszystkim pracę w Polsce. Bo muszą mieć z czegoś zapłacić. I nich wyliczy i wytłumaczy pan Czabański z rządem jak Emeryt ma 1000 zł i ma opłacić czynsz za mieszkanie, prąd, wodę i gaz i wyjdzie około 700 zł opłat za resztę ma wyżyć i ewentualnie leki wykupić, bo tak państwo dba o leczenie ludzi w Polsce. A chce wyłudzić ostatnie grosze, co ci ludzie mają. Najpierw rząd robi błędy a mówią, że to nie oni tylko poprzedni rząd. Ale wchodząc do rządu one nie znikają tylko zostają a następny zamiast zmniejszyć ten dług to jeszcze bardziej zadłuża kraj i wysprzedaje wszystko a jak niema skąd wziąć to chce wyrwać od ludzi to taka jest sprawiedliwość w Polsce.

 • slawek123xvb

  0

  Nic trudnego ,trzeba zakodować jedynkę dwójkę i programy pochodne TVP i wtedy płaciłyby osoby oglądające te programy .Proste? ,Czy zbyt trudne do zrozumienia ????????

 • Oceniono 1 raz 1

  Co to jest "gospodarstwo domowe"? Jeśli ktoś ma np. dwa mieszkania i ani jednego telewizora, ma płacić podwójnie za coś, z czego nie korzysta?

 • easa-phone

  0

  Co zrobić? Płacić, czy nie płacić? Będzie można napisać oświadczenie do KRRiTV, że nie posiada się odbiorników rtv i będzie się zwolnionym z opłaty, ale pod groźbą odpowiedzialności za składanie fałszywych oświadczeń, czyli jak dotychczas ktoś będzie mógł skontrolować lub życzliwie donieść. W sumie to tylko 10 zł, czyli mniej niż obecnie, a ten plan zdaje się miał poprzedni rząd oraz KRRiTV, czyli to nie PiS wymyślił, a tylko będzie wdrażał. Żale można składać do KRRiTV oraz PO za takie pomysły.

 • b.a.c.h

  Oceniono 1 raz -1

  W Niemczech kilka lat temu orzekli, że jak się ma komputer i internet to trzeba płacić abonament radiowy przynajmniej. A niedawno (rok albo dwa lata temu), że po prostu płaci się od mieszkania, bez wnikania czy masz jakieś urządzenia do odbioru czy nie. I szlus.

 • chumski

  Oceniono 1 raz -1

  Chyba na żarcie dla kota

 • sazh

  Oceniono 3 razy 1

  Wszystkim tutejszym dupolizom PO przypomnę że to Donek obiecał że abonament zniknie. Tymczasem to on zniknął kasę trzepać w UE.

 • Oceniono 2 razy 2

  Pisuardczyki- Nie oglądam i nie będę oglądał waszej telewizji... żadnej polsko brzmiącej telewizji, bo każda kłamie. Czy pod rządami POpaprańców, czy jedynie słusznej PZPR (to też pamiętam i brak teleranka!), Czu każdego chorego tworu, jaki wy stworzycie! A zatem--- wolę wydać 50 AUD na australijski program o aborygenach, niż choć złamanego grosza dopłacać do TRUPA jakim jest każda TV w tym kraju

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX