Dymisja, chaos, zwycięstwo i porażka. Tak minął pierwszy dzień nowego Sejmu

Mateusz Włodarczyk, Dorota Karska
12.11.2015 19:54
Sejm VIII kadencji zaczął się od ślubowania posłów i dymisji rządu Ewy Kopacz. Prezydent Andrzej Duda wygłosił przemówienie, podczas którego - co wyłapała nasza kamera - Ewa Kopacz zamiast słuchać, powtarzała swoje wystąpienie. Jej przemówienie o dymisji rządu przerodziło się w swoiste 'expose', w którym przypominała dokonania Platformy i dała prztyczka w kierunku nowego rządu: - Życzę wam powodzenia, ale nie będzie łatwo być od nas lepszym.

Platforma zmagała się dzisiaj z problemem wyboru nowego szefa klubu. Zrobiła to jako ostatnia ze wszystkich sejmowych partii. Zanim w głosowaniu Ewa Kopacz przegrała ze Sławomirem Neumannem, klub PO musiał zarządzić dwie przerwy.

Na inauguracji Sejmu jedynym nieobecnym był Zbigniew Ziobro.
Więcej o:
Komentarze (200)
Zaloguj się
 • stachu.z.hezbollahu

  Oceniono 45 razy 25

  A to zdjęcie na głównej niby skąd? Co ten błazen w muszce i jego przydupas 'jedno winko' mają wspólnego z sejmem?

 • evergreen111

  Oceniono 68 razy 14

  K.rwin śpi czy to w Brukseli czy w Warszawie. Ten wiecznie śpiący staruszek powinien wreszcie zostać w domu w ciepłych kapciach!

 • oldboy1983

  Oceniono 27 razy 11

  Panie p.Duda gdzie przewalutowanie kredytow z frankow na zlote?jak z wiekiem emerytalnym?Mam nadzieje ze pan klamal to bede spokojny.I jeszcze do PiS-owcow-"dlaczego na waszych serwisach informacyjnych typu "Niezalezna" nie mozna nawet napisac neutralnego komentarza?jakos rezimowa wyborcza was tutaj nie blokuje jak wyrzucacie swoj jad.Wiec jak to jest?

 • pneumatyka

  Oceniono 69 razy 11

  Ziobro przelewał kasę ze skoków hejterom, jakoś nagle ilość płatnych PISSowskich wpisów zmalała .

 • lob1

  Oceniono 13 razy 7

  Pożyjemy,zobaczymy,czy to były tylko deklaracje,żebyu wejść do Rządu czy dobre intencje.Tylko skąd wziąć na to pieniądze?Może Episkopat da,przecież jest bogaty,mają obszary ziemi,domy,klasztory,pałace,no i pieniądze z tego koszyka,mówiąc Bóg zapłać.Tylko czy Pan Bóg operuje gotówką tego nikt nie wie

 • Jerzy Kamiński

  Oceniono 8 razy 6

  Ej, dziadek, pobudka. Tutaj się nie śpi, pajacu. Rozwaliłeś już Unię? Jak na razie to kradniesz kasę za spanie. Nawet nic sensownego nie potrafisz powiedzieć. Wynocha do domu, tam sobie dosypiaj.

 • oldboy1983

  Oceniono 6 razy 6

  daje PiS 2 lata i poparcie spada do 25% ,bo 20% maja nawet jak zostaniemy druga Bialorusia.Bedzie ze PO zruinowalo ,ze Niemcy w spisku z Tuskiem "ruinuja" Polska Gospodarke by przejac Wladze itd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX