Balcerowicz o Dudzie: Nie możemy dopuścić do powrotu najgorszego reżimu

TVN24/x-news
16.05.2015 11:57
- Pan Duda to zastępca Ziobry z najgorszych czasów, kiedy ścigano rzekomy układ, co doprowadziło do śmierci Blidy i byłbym zdziwiony, gdyby na Śląsku o tym zapomniano. W kancelarii Lecha Kaczyńskiego przyczynił się do opóźnienia o 3 lata nadzoru nad SKOK, przez ten czas narosły ogromne straty - tak kandydaturę Andrzeja Dudę na prezydenta RP ocenił Leszek Balcerowicz. Były minister finansów podkreślił, że 'w każdej normalnej demokracji byłyby to fakty rozstrzygające'. Zaznaczył jednocześnie, że choć krytycznie ocenia działania Platformy Obywatelskiej, wybór Dudy na na prezydenta byłby 'wielkim ryzykiem'. - Przyjdzie czas na rozliczenie Platformy. Teraz jest czas na to, żeby nie dopuścić do powrotu najgorszego reżimu - dodał Balcerowicz.  
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • Oceniono 7 razy 7

  JAK BALCEROWICZ ROBIŁ PRYWATYZACJĘ POLSKI ...
  31.10.1997 r. rządy w Polsce objęła koalicja AWS-UW. Na czele gabinetu stanął Jerzy Buzek (AWS), a kluczowe resorty gospodarcze objęli bądź funkcjonariusze UW, bądź ludzie z AWS, których poglądy na gospodarkę (a raczej wykańczanie polskiej gospodarki) mieli tożsame z partią Bronisława Geremka. Tak więc wicepremierem i jednocześnie ministrem finansów został Leszek Balcerowicz. W procederze wyprzedaży majątku narodowego zaciekle pomagał mu minister skarbu państwa – Emil Wąsacz (AWS), zdymisjonowany dopiero 16.08.2000 r. Rządy Buzka stanowią apogeum wyprzedaży (z reguły za bezcen) majątku narodowego, zaś rok 2000 jej szczyt. Na oczach całego narodu ekipy zwące się raz lewicowymi, raz prawicowymi wyprzedały dorobek wielu pokoleń Polaków. Chciałoby się napisać, że dokonano “wyprzedaży bezmyślnej”. Takie określenie stanowiłoby jednak kłamstwo. Konsekwencja i determinacja w oddawaniu naszego majątku obcym świadczą o czymś wręcz przeciwnym. Była to od początku do końca operacja przemyślana i rozłożona na etapy. Kraj, który nie posiada we własnych rękach kluczowych, strategicznych gałęzi gospodarki, jest skazany na niebyt polityczny, a jego niepodległość staje się fikcją. Rządzący Polską kondotierzy zagranicznych koncernów i agenci obcych wywiadów poszli dalej: nie tylko pozbawili nas branż strategicznych, ale również innych gałęzi gospodarki. A co zakrawa już na cynizm, za tzw. prywatyzację na rzecz obcych Polacy musieli zapłacić z własnych kieszeni. Nawet przy tym podłym, zdradzieckim procederze, dawano zarobić różnej maści doradcom zagranicznym, odsuwając polskie firmy doradcze.

 • Marek Orkiszewski

  Oceniono 9 razy 1

  Pan Balcerowicz, ekonomista amator powinien cicho siedzieć. To on ograbił Polaków, sobie nabijając kabzę. Wszystko według prawa, które sam stworzył. Mały akademicki cwaniaczek.

 • Jerzy Cmok

  Oceniono 4 razy 0

  Widzę,że pojawili się aparatczyki Pi.Zapewne piszą to mali ludzie,małego kalibru

 • Irena Kołodziej

  Oceniono 5 razy -1

  TY złodzieju Balcerowicz działałeś tak jak z frankiem działacie obecnie..
  Jeśli ktoś miał kredyt w grudniu wartości np. 100 mln zł..to na koniec stycznia kredyt ten wzrósł do 160 mln. zł. a na koniec lutego kredyt ten wynosił 224 mln. zł...itd..SZUBRAWCU za to powinno się ciebie rozstrzelać!!! Jesteś ŻYDZIE lepszy od wszelkich "AMBER GOLD"!!!

 • kmtfrm

  Oceniono 3 razy -1

  Balcerowicz
  (w latach 1978–1980 pracował w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR (Wikipedia))
  o Dudzie: Nie możemy dopuścić do powrotu najgorszego reżimu :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX