Paweł Zalewski o wypowiedzi szefa FBI: "Skandaliczne słowa. To świadczy o jego ignorancji"

TVN24/x-news
19.04.2015 14:32
Polski ambasador żąda wyjaśnień w sprawie kontrowersyjnej wypowiedzi szefa FBI. Parę dni temu, James Comey, podczas przemówienia w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie powiedział, że winę za zbrodnie dokonywane podczas II wojny światowej ponoszą nie tylko Niemcy, ale także współpracujący z nimi Polacy i Węgrzy. - To skandaliczna wypowiedź świadcząca o całkowitej ignorancji szefa FBI - ocenił Paweł Zalewski. Polityk Platformy Obywatelskiej liczy na to, że stanowcza reakcja polskiej ambasady oraz ministerstwa spraw zagranicznych będzie 'ostrzeżeniem dla bardzo wielu ludzi, aby takimi kłamstwami nie dzielić się z opinią publiczną'. Kazimierz Wóycicki z Akademii Europejskiej Krzyżowa podkreślił, że takie uogólnienie, jakiego dokonał dyrektor Comey, jest niedopuszczalne. - Wyraźnie jest złym historykiem, tego typu wypowiedzi niczemu dobremu nie służą. Powinien się wyrażać znacznie bardziej odpowiedzialnie - ocenił wypowiedź szefa FBI.
Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
  • 111doradca

    Oceniono 2 razy 2

    Szef FBI nie jest durniem i wie jak powinien się wypowiadać publicznie. Dlatego powiedział to co powiedział bo chciał własnie to powiedzieć. Smutne to dla nas, ale taki jest stan umysłów elity waszyngtońskiej.

  • stach_79

    Oceniono 1 raz 1

    Ale maja szefa... taka agencja, a taki przyglup... teraz zastanowmy ise jezeli w wiekszosci firm w USA siedza takie przyglupy... dlatego USA ma rozne problemy z bezrobociem czy dlugiem publicznym?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX