Hypki o katastrofie smoleńskiej: Sikorski, Arabski mieli pełne spodnie. Odpowiadali politycznie za to, co się stało

źródło: więcej na RADIO ZET
27.03.2015 11:39
- Awantura wokół katastrofy smoleńskiej ma wyłącznie przyczyny polityczne - stwierdził Tomasz Hypki, wydawca 'Skrzydlatej Polski' w rozmowie z Moniką Olejnik. - Z jednej i z drugiej strony. Sikorski, Arabski i parę innych osób naprawdę miało pełne spodnie, bo tak naprawdę oni odpowiadali, nie wiem czy prawnie, ale moim zdaniem też, ale na pewno politycznie za to, co się stało - dodał.
Komentarze (90)
Zaloguj się
 • lawski

  Oceniono 1 raz 1

  Pismo min. W. Stasiaka, które wyjaśnia kto był organizatorem wylotu do Smoleńska:

  „Warszawa, 5 marca 2010

  Pan Bronisław Komorowski
  Marszałek Sejmu RP

  Z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10.04.2010 w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego. Obok Pana Prezydenta, w skład wchodzą przedstawiciele rodzin katyńskich, wojska, duchowieństwo, osoby zaproszone przez Pana Prezydenta. Liczba miejsc w samolocie jest ograniczona. Odpowiadając jednak na prośbę Pana Marszałka proponuje udostępnienie miejsc w samolocie dla 12 przedstawicieli parlamentu, po trzech z każdego klubu. W związku z koniecznością prowadzenia dalszych prac organizacyjnych proszę o przekazanie listy osób zgłoszonych na uroczystości.
  Władysław Stasiak”

  I jeszcze kilka cytatów:

  "Każdy kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowanie władzy."
  Jarosław Kaczyński

  I przyszedł marzec 2010r, I w TVP pojawił się prezydent RP z wystąpieniem.
  Do sprawdzenia w archiwach TVP.

  Oto co powiedział:

  Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku. Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać.
  Lech Kaczyński.

 • jerpis

  Oceniono 1 raz -1

  Skąd Hypki wie, co kto ma w spodniach? Zaglądał tam?

 • szwesta

  Oceniono 1 raz -1

  Z netu, autor: z_b2:
  "Hypki?
  Czy to nie ten jedyny "ekspert" zaproszony na konferencję ekspertów Anodiny?

  "Samą konferencję ocenił dobrze. Stwierdził, że była "całkiem przyzwoita pod względem merytorycznym"."

  "Polski rząd i komisja Jerzego Millera były zaskoczone wideokonferencją rosyjskich ekspertów, którzy udowadniali winę Polaków w sprawie katastrofy smoleńskiej. Ale o planach takiej prezentacji wiedziała w Polsce co najmniej jedna osoba. W dodatku dostała na nią zaproszenie. Chodzi o Tomasza Hypkiego.

  Ekspert lotniczy i wydawca pisma "Skrzydlata Polska" przyznał w TVN24, że kilka tygodni temu "ktoś z rosyjskiej ambasady" poinformował go o planach takiej prezentacji. Hypki dodał, że został na to spotkanie zaproszony. Dlaczego nie zdecydował się wystąpić? "Nie miałem czasu" - tłumaczył w programie "Tak Jest".

  Samą konferencję ocenił dobrze. Stwierdził, że była "całkiem przyzwoita pod względem merytorycznym".

  Jednak o wideokonferencji z udziałem rosyjskich ekspertów z dziedziny lotnictwa i kontroli lotów nie wiedział nikt z polskiego rządu ani nikt z komisji pod przewodnictwem ministra Jerzego Millera, badającej przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem.

  Na moskiewsko-warszawski telemost, organizowany przez rosyjską agencję RIA NOWOSTI, zaproszono w Moskwie ekspertów lotniczych. Prowadząca go w Moskwie dziennikarka - pytana o powód zorganizowania tej konferencji - powiedziała jedynie, że był nim komunikat prasowy rosyjskiego komitetu śledczego o zakończonym etapie śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Powtórzono to, co wcześniej mówił MAK; pominięto polskie zastrzeżenia do jego raportu.

  Te opinie, a szczególnie moment ich wygłaszania, polscy komentatorzy i osoby publiczne odebrały ze zdumieniem. Rzeczniczka prasowa MSWiA Małgorzata Woźniak oświadczyła, że eksperci z polskiej komisji badającej katastrofę smoleńską nie otrzymali nawet zaproszenia na tę konferencję.

  Członkowie polskiej komisji oświadczyli, że rosyjscy eksperci jedynie powielili wszystkie informacje dotyczące działania załogi i przygotowania załogi do lotu, które już były znane. Wiceszef komisji płk Mirosław Grochowski ocenił, że Rosjanie nie odnieśli się do polskich uwag do raportu MAK na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej. Uwagi te dotąd nie znalazły się na stronie internetowej MAK - dodali polscy eksperci."
  PAP 2011-02-17""

 • szwesta

  Oceniono 1 raz -1

  Autor: adelaide.o :"Przykładem jest tekst "Trudna prawda o polskich błędach", który w styczniu 2011 r. opublikował T. Hypki w Rzeczpospolitej. Publikację komentował wówczas m.in. Bronisław Wildstein. "Zanim powoła się na jakikolwiek fakt i przeprowadzi jakiekolwiek rozumowanie, ogłasza: Nie ma żadnych wątpliwości, że całość odpowiedzialności za katastrofę spoczywa na stronie polskiej.Czysty profesjonalizm! " - ocenił wówczas publicysta, tekst i tezy Hypkiego.

  Hypki, od kiedy zaczął pracę w Zespole Lotniczych Konstrukcji Kompozytowych jest związany z przemysłem zbrojeniowym i z WSI a jak twierdzi wielu, z handlem bronią.W pierwszej dekadzie III RP Hypki współpracował z Szefostwem Techniki Lotniczej MON. W tym czasie jego firma przygotowywała razem z Instytutem Lotnictwa projekt budowy samolotu bezzałogowego o nazwie "Sowa" przeznaczonego do wojskowych celów wywiadowczych.
  Gdy w 2004 r. Wojskowe Służby Informacyjne, skompromitowały się w sprawie przetargu na uzbrojenie irackiej armii, wspierając małą firmę Ostrowski Arms, bronił ich właśnie onże "ekspert", komentator mediów tuskowych i putinowskich. Przekonywał, że stojący na czele firmy Andrzej Ostrowski, jest jedynie niegroźnym mitomanem, a służby przecież mogły nie wiedzieć wszystkiego. Kto zatem zawinił przy tym przetargu? Zdaniem Hypkiego, Amerykanie, którzy o pomoc poprosili Ostrowskiego. Wypisując różne paszkwile na PiS, nie kwapił się do opowiadania o nielegalnych interesach, które ludzie WSI robili, w Bumarze. Na przykład o kradzieży elementów Tafiosa, unikalnej polskiej technologii wojskowej do wykrywania skażeń, którą próbowali wywieźć za granicę, bez wiedzy autorów konstruktorów i MON, ludzie związani z WSI i Bumarem.Sam z nimi związany, przemilczał fakt, że to właśnie Tomasz Szatkowski, który z nadania rządu PiS znalazł się w Bumarze, jako jedyny, złożył wówczas, doniesienie do prokuratury o nieprawidłowościach mających miejsce w koncernie.

  Firma Ostrowski Arms starała się wtedy o możliwość zbrojenia irackiej armii, nie mając pozwolenia na międzynarodowy obrót bronią. Andrzej Ostrowski tak jak i Hypki, miał jednak dobre kontakty w politycznych kręgach lewicy. Ten fakt oraz wsparcie WSI pozwoliły mu na dobicie zbrojeniowego interesu." Z 21.012015

 • koles751

  0

  Na całym świecie jest tylko jeden taki honorowy Radek. Minister Obrony ze łzami w oczach całujący szablę i jednocześnie Minister Spraw Zagranicznych nie poczuwający się do odpowiedzialności politycznej za organizację wyjazdu, w którym ginie Prezydent RP.
  Widać musi być to człowiek, którego urzędy kochają z wzajemnością.

  PiS bardzo się stara, ale po tym co się stało pod Smoleńskiem, po całkowitym braku odpowiedzialności kogokolwiek z rządu RP za tragiczny w skutkach brak profesjonalizmu, nie ma szans na przebicie cynizmu PO.

 • toshiro32

  Oceniono 1 raz 1

  Pełne spodnie to miał Antek-dlatego tak sp.....ł

 • 22lullaby33

  Oceniono 3 razy -3

  Pełowscy janczarowie z tego forum: nie umiecie wypowiadać się z elementarną kulturą? Potraficie tylko jazgodac i obrzucać chamskimi inwektywami? Hołota, polactwo o mentalności - jak to mawiał klasyk PRL-u - alfonsa.

 • 1963mw

  Oceniono 3 razy -1

  Leci Kaczor w samolocie
  już narobił sobie w gacie
  Uciął drzemkę, puścił bąka
  nie na rękę mu rozłąka. (z bliżniakiem)

  Nad Smoleńskiem przelatuje
  cała Polska się dziwuje.
  Do Katynia nie doleciał
  bo mu jakiś smród doleciał.

  Z portek ciągnie, jedzie równie,
  śmierdzi tak jak jakieś gó……o
  Przyszedł święty duch
  walnął Kaczora w brzuch.
  Zwieracz puścił
  i tak doszło do wybuchu w samolocie.
  po prostu wybuchły gacie.

  /napisany w dniu zamachu wrażych sowieckich sił pod Smoleńskiem/

 • Oceniono 4 razy 0

  Z SIECI przed chwilą:

  Nam lecieć nie kazano

  Nam lecieć nie kazano, wszedłem do kokpita

  I spojrzałem na pole...trzeba brata spytać.

  Jak przekonać pilota w mglistej atmosferze

  By odwagą pokonał nieprzyjaciół wieżę,

  Z której moskal przez radio próbuje dyktować

  Prezydentowi Polski - gdzie ma wylądować.

  Przez mgle dostrzeże prawdę człowiek wielkiej cnoty

  Co przejrzał dziadów, małpy oraz palikoty.

  I z czystym sercem powie, ze mgły tej przyczyna

  Tkwi w tajnym spisku Tuska i Putina.

  Chcą mnie z drogi zawrócić i wysłać do Mińska.

  Już widzę jak się cieszy pewna morda świńska.

  Lecz ja się nie ulęknę broniąc racji stanu.

  Już raz mnie zaciągnęli do Azerbejdżanu.

  Wylądujemy tutaj, żeby zbaranieli

  Jak Tusk, kiedy wkroczyłem na salę w Brukseli.

  A w najgorszym przypadku - śmierć na posterunku.

  Przynajmniej cały naród nabierze szacunku.

  Tylko by nie mówili "Lechu-Kamikadze",

  Najlepiej jeśli jeszcze brata się poradzę.

  "Jarku, jest pewien problem i wygląda ślisko.

  Ruskie chcą nas skierować na inne lotnisko"

  "Ależ to oczywista przecież oczywistość.

  Ze kłamią by nam zepsuć cala uroczystość.

  Nie będzie nas kontroler wodził po manowcach.

  Bo przecież to samolot na bazie bombowca.

  Nawet gdy walnie w ziemie to się nie rozwali.

  Powiedz wieży, ze stoi gdzie zomowcy stali

  Będziemy postępować tak jak było w planie.

  Wiesz przecież co masz robić - Wykonać Zadanie.

  A Błasik niech tam dobrze przypilnuje.

  Zadzwoń ponownie do mnie jak już wylądujesz.

  By Ci dodać otuchy - odmówię paciora,

  I masz błogosławieństwo Ojca Dyrektora."

  Czego nie powiedziano w tej rozmowie braci.

  Że, by władzę odzyskać, trzeba czasem stracić.

  "Gdybyś jednak wpakował rękę do nocnika.

  Cały naród Cię uczci jako męczennika

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX