Katastrofa samolotu Germanwings. Ekipy ratownicze dotarły do wraku

FR M6/x-news
24.03.2015 22:07
Ekipy ratownicze dotarły do wraku airbusa A320, który przed południem rozbił się w Alpach francuskich. Maszyna, lecąca z Barcelony do Duesseldorfu, należała do niemieckich tanich linii Germanwings. Najprawdopodobniej nikt spośród 150 osób znajdujących się na pokładzie nie przeżył. Dyrektor Germanwings poinformował na konferencji prasowej, że samolot po starcie z lotniska w Barcelonie osiągnął wysokość przelotową ok. 11,5 kilometra, po czym zaczął gwałtownie obniżać pułap. Kontrola straciła z nim kontakt po 8 minutach.
Komentarze (39)
Zaloguj się
 • kwiatek_leona

  Oceniono 247 razy 213

  Blyskotliwe uwagi o Smolensku I brzozie obrosly juz bardzo dluga broda a w kontekscie tego artykulu sa szczegolnie niesmieszne, niesmaczne i nie na miejscu.

 • lobotomius

  Oceniono 164 razy 134

  Wasze zgryźliwe komentarze są obrzydliwe i nie na miejscu.

 • abcacy

  Oceniono 112 razy 102

  Niewątpliwie szkoda każdej osoby z tego samolotu, ale wiadomość o dzieciach wracających z wymiany i koszmaru jaki przeżywają ich rodzice jest przerażająca. Podziwiam tych wszystkich których umysły w takich jak ta chwilach potrafią oprócz współczucia i refleksji nad katastrofą i bólu bliskich wypisywać na forach "śmieszne" komentarze o Smoleńsku itd. Oczywiście pod przykryciem pseudonimu.

 • stachu.z.hezbollahu

  Oceniono 64 razy 34

  "Najprawdopodobniej nikt spośród 150 osób znajdujących się na pokładzie nie przeżył. "

  Najprawdopodobniej? Jeśli kilkudziesięciotonowa maszyna z prędkością ok 500 km/h wyrżnie prosto w niemal pionowe skały a z wraku zostaje to co widzimy na filmie, to prawdopodobieństwo przeżycia wynosi dokładnie zero.

 • normalny10

  Oceniono 39 razy 19

  Fachowcy,żartownisie,brak empatii dla bliskich ofiar,złośliwostki ,brak taktu ...Już drugi dzień w GW tak wyglądją komentarze pod doniesieniami w temacie tej tragedii.W sumie prostacka GW skierowana do podobnych odbiorców zamiast z szacunku dla ofiar i ich rodzin uniemożliwić w tym przypadku zamieszczanie ,jakichkolwiek komentarzy to utrzymuje ją.Polska HOŁOTA więc przy okazji tragedii wyładowuje swoje kompleksy,frustracje i typowe narodowe nieudacznictwo słowiańskiego narodu czyli niczym nie różniących się od Sowietow i Ukraińcow typowych KACAPÓW polskich .

 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 24 razy 18

  Tytuł na głównej stronie "ratownicy dotarli do wraku. Koszmarny widok" wydaje się być jednak troszkę nie na miejscu. Katastrofa samolotu, nawet taka "mniejszego kalibru" nigdy nie wygląda estetycznie, spokojnie - po co więc sztuczna sensacja na miarę Faktu?

 • halo.haloooo

  Oceniono 19 razy 13

  Jak ta flądra śmiała w obliczu tragedii rodziców, dziadków, rodzin tragicznie zmarłych podsuwać "smoleńsk". Winnymi katastrofy są KACZYŃSCY i Kancelaria prezydenta Kaczyńskiego;

  Kancelaria Prezydenta L. Kaczyńskiego

  „W dniu 9.03.2010 r. Zespół Obsługi Organizacyjnej Prezydenta RP wystąpił do 36 splt
  z zamówieniem na transport lotniczy do SMOLEŃSKA w dniu 10.04.2010 r. dwoma
  samolotami (Tu-154M i Jak-40).”

  Co to jest ten Zespół….?
  Otóż jest to twór w Kancelarii Prezydenta RP w ramach tzw. Gabinetu Prezydenta.
  Zadania Kancelarii Prezydenta :

  Punkt 4 paragrafu pierwszego Statutu Kancelarii Prezydenta mówi że :
  „ Kancelaria zapewnia obsługę merytoryczną, organizacyjną, prawną i techniczną Prezydenta, Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zwanego dalej „Szefem Kancelarii", sekretarzy i podsekretarzy stanu.”

  Czym się zajmuje Gabinet Prezydenta ?
  „Gabinet Prezydenta zapewnia organizację i koordynację działań Prezydenta wynikających z jego obowiązków konstytucyjnych i ustawowych oraz wykonuje zadania zlecone przez Prezydenta. Do zadań Gabinetu należy zapewnienie obsługi sekretarsko-kancelaryjnej i protokolarnej Prezydenta i Szefa Gabinetu Prezydenta, w tym przygotowywanie propozycji kalendarza wizyt i spotkań Prezydenta. Gabinet Prezydenta koordynuje i realizuje wizyty i spotkania Prezydenta, a także imprezy i uroczystości odbywające się w Pałacu Prezydenckim. Obsługuje wizyty krajowe i zagraniczne Głowy Państwa oraz wizyty składane na zaproszenie Prezydenta. W ramach realizacji swoich zadań Gabinet Prezydenta zapewnia obsługę organizacyjną i protokolarną Małżonki Prezydenta.W ramach Gabinetu Prezydenta działają: Zespół Sekretariatu Prezydenta, Zespół Protokolarny Prezydenta, Zespół Obsługi Organizacyjnej Prezydenta” ( to ze strony internetowej Kancelarii Prezydenta)

  Szefem Zespołu Obsługi Organizacyjnej Prezydenta był za czasów Lecha Kaczyńskiego i jest nadal (sic !) pan Dyrektor Janusz Strużyna.

  Jego zwierzchnikiem i szefem Kancelarii Prezydenta był : Władysław Stasiak ( zginał)
  Zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta był : Jacek Sasin

  Szefem Gabinetu Prezydenta czyli bezpośrednim przełożonym Janusza Strużyny z tego Zespołu Organizacyjnego był : Maciej Łopiński

  Sekretarzem stanu ds. współpracy ze służbami odpowiadającymi ze bezpieczeństwo państwa była : Małgorzata Bochenek

  Doradca ds. bezpieczeństwa państwa był : Andrzej Zybertowicz

  Doradcą ds. bezpieczeństwa państwa był : Andrzej Surmacz

  Szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego był : Aleksander Szczygło (zginął)

  Warto może sprawdzić jaki te osoby miały zakres obowiązków, za co odpowiadały i jak się z tego wywiązały w dniu 10 kwietnia 2010 roku, zanim wina obciąży się :
  Putina, Tuska, hel, mgłę, brzozę, 2 wstrząsy, brak zasilania na 2 sekundy przed zderzeniem, celowe , złośliwie mylące komendy z wieży, „drugorzędną” załogę , ministra Millera no i tego nieszczęsnego Arabskiego.

  Dodam jeszcze, że strona rosyjska chciała wysłać do Warszawy swojego nawigatora. Kancelaria Prezydenta odmówiła..

 • stachu.z.hezbollahu

  Oceniono 71 razy 7

  Coś mi tu od początku nie gra... już wiem! przed materiałem filmowym nie ma reklam środków na zaparcia albo na bóle menstruacyjne. A pan Kondrat nie namawia do polisolokat. Dziwne to.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX