Mężczyźni z Gazeta.pl dołączają się do akcji ''Razem przeciw kulturze gwałtu''. I zakładają spódnice

17.03.2015 00:32
Akcja ''Razem przeciw kulturze gwałtu'' powoli rozchodzi się po polskim internecie. Mężczyźni pozują do zdjęć w damskich ubraniach - spódnicach i sukienkach, żeby wyrazić swój sprzeciw przeciwko traktowaniu kobiet jako obiektów seksualnych tylko dlatego, że je noszą. Do inicjatywy dołączyli nasi redakcyjni koledzy. - Jesteśmy przekonani, że strój, wygląd czy zachowanie nie usprawiedliwiają gwałtu, molestowania ani innych form przemocy. Za to ZAWSZE odpowiedzialny jest sprawca. Dla nas to jest jasne - uważają dziennikarze Gazeta.pl. - Prawdziwi mężczyźni dbają o kobiety i wspierają je - zwłaszcza te, które padły ofiarą napaści. Wierzymy, że świat na lepsze zmieniają małe gesty, a nie wielkie słowa. Dlatego dołączamy do akcji A więc: jeśli uważasz, że spódnica prowokuje do gwałtu, to zapraszamy - mówią.
Komentarze (319)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • yendrol

  Oceniono 23 razy 19

  Chodzi wam o Polskę? Skąd wy tam na Czerskiej czerpiecie wiedzę na temat tego kraju? Polska GW to kraj antysemitów, idiotów a teraz jeszcze gwałcicieli. Poziom oderwania od rzeczywistości przekracza dopuszczalne normy..

 • a.ba

  Oceniono 26 razy 16

  Akcja raczej ośmieszająca ideę.
  CI faceci w spódnicach wzbudzają śmiech.

  p.s.
  Nawet jeżeli ofiara chodzi na golasa to gwałt jest gwałtem i powinien być surowo karany.
  Akcja powinna być przeciwko ludziom w togach - to oni wydając śmieszne wyroki (często w zawieszeniu) tak na prawdę uczą patologii - popierają gwałt.

 • mukazy1988

  Oceniono 19 razy 15

  bzdury i tyle. Jak ide w nocy parkiem, to wole nie afiszowac sie ze zlotymi sygnetami czy Rolexem, bo wiadomo, ze jest wtedy wieksze prawdopodobienstwo dostania w pape, tak jak dostal moj kumpel.

  Dlaczego w obronie napadnietych facetow nikt nie robi z siebie pajaca? Nie jest medialne?

 • Oceniono 15 razy 15

  Oburzaliście się, że pani Sawicka była sprowokowana przez agenta Tomka, a teraz twierdzicie, że zawsze winny jest sprawca?

  Jesteście zakłamani, czy macie Alzheimera?

 • kriso13

  Oceniono 23 razy 15

  Nie wiedziałem, że w GW-nie pracuje tyle włochatych "lasek". Buhaha.
  Jesteście idiotami do kwadratu.

 • homofaszysta1

  Oceniono 18 razy 14

  Jeszcze oberżnijcie sobie pitongi na znak solidarności z kobietami:-) Czerska i wszystko jasne... W jaki sposób wyrazicie swój sprzeciw wobec antysemityzmu?

 • gabrielr

  Oceniono 18 razy 14

  A jakie jest stanowisko "Gazety.pl" w sprawie samogwału - też jest przemoc.

 • maaac

  Oceniono 15 razy 13

  Cóż szanowna Redakcjo. Nikogo nie przekonaliście. Tylko się ośmieszyliście wobec tych co was jako tako poważnie traktują. uprzejmie radzę. zamiast "amerykanizmu" akcji bez sensu radził bym na bardziej sensowną akcją:
  1. Troszcz się o bezpieczeństwo swoich bliźnich. Nie pozwalaj osobom mogącym stać się ofiarą przypadkowego przestępstwa by ich zachowanie mogło doprowadzić do nieszczęścia. Zapewniaj opiekę wszystkim tym co opieki w danym momencie potrzebują.
  2. Troszcz się o bezpieczeństwo swoich sąsiadów. Reaguj na krzyki. Reaguj na ślady pobicia u sąsiadów czy ich dzieci.
  3. No i hasło ogólne NIE BĄDŹ OBOJĘTNY. Siłą ludzi, ludzkości jest wspólnota!

 • nienoto

  Oceniono 19 razy 13

  Chcesz być prawdziwym mężczyzną? Robisz to źle!
  Wsparcie dla kobiety przez ubranie sukienki... Liiitości!

 • moszna666

  Oceniono 16 razy 12

  Naglowek:"Mocne stanowisko Gazeta.pl. Mężczyźni: Jeśli uważasz, że spódnica prowokuje do gwałtu, to zapraszamy na Czerską. Wtedy..." a tu faceci w spodnicach...wtedy co sie stanie. Bedzie TECZOWO? hahhahaha

 • 1963mw

  Oceniono 26 razy 12

  Tłuści chłopcy protestują przeciwko traktowaniu kobiet jako obiektów seksualnych tylko dlatego, że je noszą. Fałsz i manipulacja. Polskie seniorki w większości noszą spódniczki i nikt ich nie molestuje czy nie traktuje jako obiekty seksualne, chociaż wiele seniorek by chciało.
  Trzeba protestować przeciw prowokacji kobiet, które robią wszystko aby wyglądać sexi, miniówy, stringi, brak dydonosza itp. Oczywiście gwałt i przemoc jest nieakceptowalna. Ale z obu stron. Gazeta ustawia faceta w pozycji agresora i przestępcy, którego narzędzie zbrodni schowane jest w rozporku.
  Według badań Uniwersytetu w Turku (Finlandia) obie płcie są jednakowo predysponowane do agresji. I testosteron nie ma tu nic wspólnego z agresją. Agresja kobiet jest bardziej perfidna bo trafia prosto w serce faceta. Pobicie, oplucie, zgnojenie, wszelkie formy pognębienia, obmowa, fałszywe oskarżenia o pedofilię, molestowanie, przemoc to tylko zajawka arsenału tych niewiniątek.
  Jeżeli przejdzie to konwencja przeciw przemocy wobec kobiet - to biada facetom.
  Chodzi o to by w jakiejkolwiek relacji kobieta-mężczyzna postawić faceta na dzień dobry w pozycji przegranej. Postawić go w pozycji jako potencjalnego przestępcę, brutala i oprawcę. Chodzi oto by facet się bał. Żeby bał się cokolwiek egzekwować - czy to w pracy czy w małźeństwie. A szczególnie chodzi o seks. To kobieta decyduje o swojej waginie. Niewymuszona dystrybutorka waginalnych rozkoszy. Dochodzi do kryzysu w małżeństwie i spokojny facet, który jest ofiarą swojej żony, nie ma żadnych szans. Podczas rozwodu baba bezpodstawnie skarży męża o pedofilię i o przemoc. Konsekwencje - baba zabiera dom, i dziecko, facetowi zostają tylko alimenty. Podobnie będzie z właścicielem firmy, współpracownikiem itd. Facet nie będzie miał szans. Baba będzie podrywała szefa, jak on odmówi, to ona oskarży go o molestowanie i przemoc.
  Szef będzie chciał egzekwować wykonywanie obowiązków zawodowych - to ona oskarży go o molestowanie i przemoc. Facet nie ma szans.
  Welcome in woman world.

 • dziodu

  Oceniono 20 razy 12

  "Dlatego dołączamy do akcji A więc: jeśli uważasz, że spódnica prowokuje do gwałtu, to zapraszamy - mówią." - zapraszamy do czego? Do wspólnego gwałcenia?

 • pasikonik_pospolityy

  Oceniono 22 razy 12

  Taniość - czerskość.

 • mariner4

  Oceniono 11 razy 11

  Idioci

 • bylypisior

  Oceniono 13 razy 11

  Ja jestem przeciwko gwałtom i jestem przeciwko gwałceniu zasady rzetelności dziennikarskiej.
  To moje mocne stanowisko przeciwko Gazecie Wyborczej.

 • oteksamptis

  Oceniono 11 razy 11

  Skutecznie odstręczyli mnie "chłopaki" od jakiejkolwiek przemocy.

 • cholonek

  Oceniono 17 razy 11

  a dzie Blumsztajn?

 • mukazy1988

  Oceniono 15 razy 11

  biedne chlopaki, wspolczuje. Robia z siebie pajacow, bo jak nie to leca z roboty na pysk. Zenada do potegi.

  Mam uwierzyc, ze normalny facet dobrowolnie da sie odziac w kiecke???

 • Tomasz Klamecki

  Oceniono 15 razy 11

  Na prawdę myślicie, że dzięki przebraniu się w damskie ciuszki gwałciciele przestaną gwałcić? Nie rozumiem roztrząsania kto jest winny gwałtu. Winny jest zawsze sprawca. "Razem przeciw kulturze gwałtu"..... co to za hasło?
  Jedyny sens tej akcji widze tylko wtedy jeśli każda kobieta będzie ten filmik miała ze sobą. Jak spotka gwałciciela to może mu go pokazać i na pewno nie będzie miał ochoty na nic

 • maaac

  Oceniono 14 razy 10

  To po raz tysięczny powtórzę.

  Nie nie usprawiedliwia, nigdy nie usprawiedliwiał, nigdy nie mógł usprawiedliwiać ale MÓGŁ spowodować. Otwarty samochód z kluczykami i dokumentami w środku nie usprawiedliwia jego kradzieży, nigdy nie usprawiedliwiał, nigdy nie mógł usprawiedliwiać ale MÓGŁ spowodować. I tak można długo i namiętnie wymieniać różne rodzaje przestępstw i różne rodzaje działań ludzkich, które mogą SPOWODOWAĆ ale nigdy USPRAWIEDLIWIĆ przestępstwa (ocena moralna i karna kontra beznamiętny fakt szacowania prawdopodobieństwa).

  I wszystkie te działania można i należy ich unikać bojąc się tego, że się padnie ofiarą przestępstwa ale nie gwałt. O nie. Tu jak tylko piśniesz, że coś może zwiększyć prawdopodobieństwo tego, że ktoś padnie ofiarą przestępstwa to cię stado bezmózgich hien płci obojga zeżre.

  Najgorszym efektem tej propagandy jest to, że uczy ona kobiety niefrasobliwości. Bo JA MAM prawo i już. No a potem mamy nieszczęścia. Wybaczcie ale wole by moja córka tego prawa "nie miała" ale przyszła cała i zdrowa do domu.

  Do wszystkich "myślących" tak jak GW- w tej sprawie.
  Jak zareagujecie widząc waszą nieletnią sąsiadkę w stanie wskazującym wychodzącą z dyskoteki z dwoma znacznie starszymi osobnikami, których wyraźnie dopiero co poznała na imprezie. Ot tak wypisz wymaluj jak w Jastrzębiu. Uznacie, że jej wolno i ma prawo, a im nie wolno i nie maja prawa? Czy jednak będzie starać się "coś" wymyślić? No a ilu was puści samotnie koleżankę z imprezy w nocy do domu? Czy zgodnie z założeniem, że nie wolno usprawiedliwiać przestępstwa krytykując jej zachowanie olejecie sprawę? Czy jednak bojąc się o jej bezpieczeństwo, by się nie narażała zapewnicie jej taksówkę i to w dodatku z korporacji?

  No a jak to będzie kolega? Pijany bo urodziło mu się dziecko? Wpakujecie go do taryfy lub sami odwieziecie? Czy zostawcie samego by potem z satysfakcją oglądać film jak go mikro policjantka pałuje bo w pijanym widzie wydało mu się, że legitymacja poselska uprawnia go do nieśmiertelności?

  Będę to pisał do oporu bo jestem wściekły na głupotę tej akcji powodującej zwiększenie zagrożenia. Niestety. I w GW "ideologia" czasem powoduje głupotę. Mam nadzieje na reakcję jakiegoś z redaktorów czy redaktorek z votum separatum broniącym zdrowego rozsądku.

 • mukazy1988

  Oceniono 12 razy 10

  a gdzie jest nadredaktor M.???

 • wmc-33

  Oceniono 11 razy 9

  To jest beka, czy głupota? Gdybym nie znał poziomu portalu gazeta.pl, obstawiałbym to pierwsze.

 • wuetend

  Oceniono 11 razy 9

  Gdy zauważycie gościa gwałcącego kobietę w parku, to też się z nią posolidaryzujecie zakładając kiecki?

 • robznarnii

  Oceniono 11 razy 9

  Zakladam ze ta sama grupa wylala sobie na glowe wiadro wody na Facebooku

 • aniaanula911

  Oceniono 13 razy 9

  Ja pie... co ja za gazetę kupowałam przez kilka lat!!! tacy redaktorzy?? i ten wypasiony -odchudzanie by się przydało bo na stołkach sie nie zmieścicie -Już nigdy Wyborczej NIGDY!!!!

 • wkkr

  Oceniono 13 razy 9

  W ramach protestu pozbądźcie się panowie narzędzia gwałtu. Po co los kusić panowie. Lepiej mieć 100% pewności.

 • cholonek

  Oceniono 15 razy 9

  "jeśli uważasz, że spódnica prowokuje do gwałtu, to zapraszamy na Czerską" - oh, jak się nam rozmarzyła Tęczowa Trybuna...

 • antygazeta.pl

  Oceniono 19 razy 9

  poprzebierane durnolemingi wyhodowane przez michnika. Ze śmiechu zawinąłem się w dywan.

 • bandierarossa

  Oceniono 8 razy 8

  Jak trzeba mieć naje.bane we łbie zeby takie chece urządzać?
  Do czego posunie sie ekipa ,,czerskawhore"? Opier.dola sobie obrzezane kuśki??

 • szmondak

  Oceniono 10 razy 8

  banda debili

 • alfred_hugecock

  Oceniono 10 razy 8

  A ja panom z filmiku proponuję co następuje: jeśli uważacie, że wypchane portfele prowokują do rozboju, to zapraszam na poznańską Wildę. Tamtejsze zakapiory nauczą was, że w życiu należy unikać ryzykownych sytuacji.

 • pct3

  Oceniono 8 razy 8

  przyjdzie Putin z chłopakami, to wtedy porozmawiamy o prawdziwej kulturze gwałtu, hehehe.

 • oteksamptis

  Oceniono 14 razy 8

  Toż to zwykłe zboki. Pieprzeni transwestyci ;)

 • Marcin Woźniak

  Oceniono 14 razy 8

  Nieprawdopodobne. Widzicie, jakie ci panowie mają udręczone twarze? Jak im wstyd że biorą udział w tej żenującej ustawce? I to przerażające słowo "zapraszamy" - nie widziałem bardziej aseksualnego zgromadzenia...

 • cholonek

  Oceniono 11 razy 7

  "kultura gwałtu" rzeczywiście istnieje.
  Czerskie oblechy gwałcą właśnie doodbytniczo moją wrażliwość i elementarne poczucie estetyki.

 • rabieg

  Oceniono 11 razy 7

  Nawet nie przyglądam się tym frajerom bo mnie na rzygi bierze

 • totajemnica

  Oceniono 9 razy 7

  debile...

 • Stoopki Jezuska

  Oceniono 21 razy 7

  Tak czułem, że na tej Czerskiej to same pedały i transwestyci.

  :)

 • znj2

  Oceniono 6 razy 6

  Jacy to mężczyźni? Kilku grubasów robiących z siebie idiotów!

 • kniazwitold

  Oceniono 10 razy 6

  Nie sądziłem, że kiedyś to napisze, ale te lale z czerskiej w sukienkach to jakaś zupełna gejoza.

  Pokażcie film, na którym faceci zakładają spódniczki?

 • mseps

  Oceniono 14 razy 6

  Kultura gwałtu? Gwałt na śniadanie, obiad i kolację. Gwałt na zakupach w supermarkecie. Gwałt przed telewizorem, komputerem, w pracy i na rowerze. Ktoś gwałtownie pogwałcił mózgi ciotkom w kieckach. "Mężczyźni z Gazeta.pl" - tego nawet komentować nie trzeba.

 • Mateusz Pilski

  Oceniono 12 razy 6

  Mam wrażenie, że ktoś kiedyś rzucił mimochodem "ona to tak się ubierała, że sama jest sobie winna", po czym banda feministek zrobiła nadinterpretacje i rozdmuchała sprawę. Czy gdy mówimy "nie zamknąłeś domu to sam jesteś sobie winny że Cię okradli" twierdzimy, że okradziony jest winny? Nie! To po prostu forma wypowiedzi. Ludzie opamiętajcie się, róbcie akcje na tematy które są sensowne jak np. gwałt explicite, a nie czepiacie się czyjejś formy wypowiedzi.

 • skrzyneczka2

  Oceniono 10 razy 6

  A dopiero co podważaliśćie oskarżenia Durczaka a teraz w druga strone?
  Horrągiewki przy was zazdraszczają !

 • wlodzimierz.ilijcz

  Oceniono 18 razy 6

  >Mężczyźni z Gazeta.pl dołączają się do akcji ''Razem przeciw kulturze gwałtu''. I zakładają >spódnice

  W Polsce nie ma żadnej "kultury gwałtu".
  To kłamliwa propaganda oszalałych feministek mająca na celu poróżnienie mężczyzn i kobiet i wzbudzenie strachu i nieufności między płciami.

  A dlaczego geje chętnie zakładają sukienki - łatwo się domyśleć.
  Każdy pederasta uważa, że ma większe szanse w przebraniu kobiety.

 • annubis74

  Oceniono 18 razy 6

  OMG, czyżby gazeta szla na dno i chwytała się... brzytwy... sorki kiecki
  to takie żałosne, chociaż kto wie moze jakiegoś gwałciciela zniechęcą owłosione grube łydy wystające spod spódniczki

 • pl2512

  Oceniono 5 razy 5

  Kultura gwałtu? To żeś misiu przypalił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX