Mężczyźni z Gazeta.pl dołączają się do akcji ''Razem przeciw kulturze gwałtu''. I zakładają spódnice

17.03.2015 00:32
Akcja ''Razem przeciw kulturze gwałtu'' powoli rozchodzi się po polskim internecie. Mężczyźni pozują do zdjęć w damskich ubraniach - spódnicach i sukienkach, żeby wyrazić swój sprzeciw przeciwko traktowaniu kobiet jako obiektów seksualnych tylko dlatego, że je noszą. Do inicjatywy dołączyli nasi redakcyjni koledzy. - Jesteśmy przekonani, że strój, wygląd czy zachowanie nie usprawiedliwiają gwałtu, molestowania ani innych form przemocy. Za to ZAWSZE odpowiedzialny jest sprawca. Dla nas to jest jasne - uważają dziennikarze Gazeta.pl. - Prawdziwi mężczyźni dbają o kobiety i wspierają je - zwłaszcza te, które padły ofiarą napaści. Wierzymy, że świat na lepsze zmieniają małe gesty, a nie wielkie słowa. Dlatego dołączamy do akcji A więc: jeśli uważasz, że spódnica prowokuje do gwałtu, to zapraszamy - mówią.
Komentarze (319)
Zaloguj się
 • jm131

  Oceniono 509 razy 307

  Ach, te współczesne protesty.
  Fanpage na facebooku jescze założcie i już jesteście 100% protestującym XXI wieku

 • krzepki.harry

  Oceniono 523 razy 279

  Kultura gwałtu? To dopiero sztuka: wymyślić coś i potem przeciwko temu protestować.
  Żenada i kwas.

 • jamqdlaty

  Oceniono 388 razy 236

  Wydaje mi się, że po prostu większość komentarzy o odpowiedzialności kobiet za gwałty na nich jest źle rozumiana. Wiadomo, że strój NIE USPRAWIEDLIWIA gwałtu. Większość facetów to jakoś rozumie. Ale nie odpowiadamy za WSZYSTKICH facetów i, czy to się wam podoba, czy nie, bezpieczniej jest przejść się nocą w parku w spodniach i pełnym ubiorze niż w miniówie i czerwonych szpilach.

  Pomyślcie o tym, jak o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze. Jeśli masz pierwszeństwo, i tak przed manewrem upewniasz się, że nic Ci nie grozi. Jeśli wyjedziesz i ktoś w Ciebie przychrzani, cieżko rani, (jeśli nie zabije), np. stracisz nogi, to trochę za późno będzie na narzekanie "miałem prawo do wjazdu na to skrzyżowanie". Wiadomo, że miałeś, wiadomo, że to nie Ty zawiniłeś, ale nie zastosowałeś się do zasady ograniczonego zaufania.

  Skoro tę sytuację łatwo zrozumieć, to co jest ciężkiego w zrozumieniu, że wyzywający strój zwiększa ryzyko gwałtu? Powiecie - "bo to facet nie powinien kobiety gwałcić". Racja. Ale też koleś pędzący po pijaku 120km/h przez skrzyżowanie powinien być trzeźwy i jechać przepisowo.

 • mietekkowalski

  Oceniono 302 razy 144

  Ciekawe, czy była możliwość zrezygnowania z pozowania w kiecce, czy grozili jednak dyscyplinarką? Myślę, że powinna zająć się tym inspekcja pracy, bo połowa kolesi wygląda, jakby była molestowana i przymuszana do tego aktu.

 • josemari

  Oceniono 212 razy 140

  Prawdziwi mężczyźni z Czerskiej aż mają dreszczyk emocji mogąc przebrać się w damskie fatałaszki

 • wozdo

  Oceniono 225 razy 119

  buahahha czerska na calego pojechała - prawdziwy clusterf*ck

  ale jedna kwestia: niech Wyborcza nie zapomni za rok przedstawić wyniki statystyk o ile rzekomo gwaltownie spadnie przemoc wobec kobiet w wyniku przyjecia tej konwencji:))))))

 • Bako Parthalan

  Oceniono 157 razy 105

  Coś chyba przespałem... Przestaliście już bronić Polańskiego???

 • kapitan.kirk

  Oceniono 119 razy 85

  A czy nie dałoby się być przeciwko gwałtom bez przebierania się w damskie łaszki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX