Zajeżdża drogę wyprzedzającemu go samochodowi: "A w cysternach to lusterek nie montują?"

18.02.2015 13:50
'Bez Trzymanki' - program poświęcony kulturze drogowej polskich kierowców. Mariusz Sokołowski oraz Alvin Gajadhur komentują ryzykowne zachowania na drodze. W tym odcinku zobaczycie, jak bus próbuje wyprzedzać przed wzniesieniem, kierowcę, który wjeżdża na skrzyżowanie jadąc pasem do skrętu w lewo oraz cysternę, która zajeżdża drogę małej osobówce.
Pozostałe odcinki znajdziesz tutaj.
Więcej o:
Komentarze (7)
Zaloguj się
 • gadzina_polska

  Oceniono 4 razy 4

  Dla wszystkich znawców przepisów drogowych - KIERUNKOWSKAZ NIE UPRAWNIA DO ZMIANY PASA RUCHU!!!
  Mam nadzieję, że żadnego z tych idiotów nie spotkam na drodze.

  Art. 24, ust. 1:

  Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w
  szczególności, czy:
  1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez
  utrudnienia komukolwiek ruchu;
  2) kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;
  3) kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował
  zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany
  pasa ruchu.

 • jasiek111

  Oceniono 7 razy 3

  Coś mnie się wydaje że kierowca cysterny miał włączony kierunkowskaz jak corsa zaczęła go wyprzedzać...

  pozdrawiam - jasiek

 • Marcin Mx

  Oceniono 6 razy 2

  Ale w momencie kiedy samochód przede mną sygnalizuje zamiar skrętu w lewo to nie mam prawa zacząć manewru wyprzedzania tego auta jak to zrobiła ta osobówka.

 • pawciu2

  0

  Już drugi przypadek tutaj widzę, gdy ciężarówka jadąc poprawnie - lewym pasem chce go poprawnie zmienić na prawy (w pierwszym przypadku - pas się kończył, w tym - ciężarówka ma przeszkodę na drodze) - jedzie z włączonym lewym kierunkowskazem - spokojnie i wyraźnie - dużo przed wykonaniem manewru sygnalizuje jego zamiar.

  Oczywiście rozsądny kierowca ciężarówki nie pędzi jak samochody osobowe - tylko sygnalizuje zamiar i cierpliwie czeka aż kierowcy osobówek zostawią mu miejsce na wykonanie manewru - a oni ignorują jego zamiar wykonania manewru.

  Oprócz tego, że ignorują - to wyprzedzają nieprawidłowo (pojazd który chce wykonać manewr, wyprzedzają zanim samochód poprzedni skończy wyprzedzanie).

  Był tutaj filmik jeszcze jednego kierowcy (prowadził śmieciarkę) - któremu po prostu zabrakło cierpliwości i widząć, że kolejna osobówka blokuje go jadąc równolegle obok niego prawym pasem (do przodu nie może - ominąć przeszkody / wyprzedzić pojazdu przed sobą nie może) - po prostu ordynarnie zepchnął osobówkę z oburzonym łosiem w środku.

  A Niejaki Mariusz Sokołowski i Alvin Gajadhur komentują. Ciekawe, czy oni też ignorują sygnalizowane zamiary kierowców na drodze, wyprzedzają poboczem, wyprzedzają zanim pojazd wyprzedzający wcześniej zakończy manewr i moje ulubione - zjeżdzanie w krzaki i na pobocze w momencie w którym zobaczy się w lusterku pojazd jadący szybciej.

  Nie wyprzedza się pojazdu, który sam zgłasza zamiar wyprzedzenia pojazdu jadącego przed nim - bo ta ciężarówka i tak ich może później przegonić - jak tylko wyprzedzi co by tam przed nią nie jechało - a wykonując taki manewr blokuje się ruch swoim - "ja pojadę pierwszy bo już się rozpędziłem".

  Więc dla Mariusz Sokołowskiego i Alvin Gajadhura proponuję Kodeks Drogowy - Prawo o Ruchu Drogowym, Arg 24. Ust.1. ze szczególnym zrozumieniem punktu 3.

 • kelpi80

  Oceniono 9 razy -1

  Panowie! Jak z tą cysterną? Cysterna jedzie i włącza migacz - w tym momencie czeka bo wyprzedza ją czarny samochód (więc cysterna nie może zacząć wyprzedzać ciągnika). Kierowcy szarego auta osobowego nie chciało się czekać i zaczął wyprzedzać cysternę. Czarne auto przejechało - cysterna zaczęła wyprzedzać ciągnik. Oczywiście - nie przeczę, że kierowca cysterny powienien się upewnić, że pas ma wolny - ale wg mnie zachowanie kierowcy z auta szarego jest niezbyt kulturalne - więc może temu kierowcy przydałby się gen kultury :) Pozdrawiam z Wrocławia i dziękuję za filmik z mercedesem - codziennie tamtędy przejeżdżam i zawsze ktoś taki się znajdzie kto tamtędy tak przejeżdża przez pasy wyłączone z ruchu :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX