Pijesz i prowadzisz? To tak jakbyś przystawiał sobie pistolet do głowy. Mocna kampania policji

KWP w Olsztynie
28.11.2014 00:56
'To tylko trzy kilometry, no i prosta droga - nic się przecież nie stanie', 'podwieź nas do domu, autobus nam uciekł... e tam nie przesadzaj, nie jesteś pijany', 'spoko, znam siebie, podjedziemy do sklepu, po co tracić czas' - takie tłumaczenia często zabijają. Pijani za kierownicą (i ich pasażerowie) za każdym razem kiedy ruszają w podróż autem, ryzykują tak, jakby przykładali sobie do głowy rewolwer. I jak w rosyjskiej ruletce grali o życie.' - pisze o swojej akcji policja. Przygotowany przez nią film to element kampanii, której celem jest uświadomienie młodych ludzi o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu.
Komentarze (10)
Zaloguj się
 • ludwika2012

  Oceniono 16 razy 6

  To nie tylko kwestia picia alkoholu ale też niedostosowanie prawa do zagrożenia ze strony kierowców . Kwestia kto powinien mieć pierwszeństwo na pasach , możliwość parkowania pojazdu na chodnikach , niebezpieczne usytuowanie parkingów . Te kwestie w innych krajach zostały uregulowane logiczne z poszanowaniem życia i z szacunkiem dla ludzi . U nas ważniejszy jest kierowca , bo ten kto ustanawia prawo, policjant , prokurator ,sędzia , poseł to też kierowca i wyjątkowo dobrze rozumie kierowcę . Tymczasem ochrony prawnej wymaga tutaj ten kto jest najsłabszy czyli pieszy i rowerzysta a oni w naszym kraju są na najgorszej pozycji .

 • monika.libra36

  Oceniono 3 razy 3

  Dodać trzeba dopalacze i psychotropy !!!

 • erst14

  Oceniono 3 razy 1

  Nie pistolet (jak podano w tytule) a rewolwer. Pistoletem nie można robić ruskiej ruletki.

 • ggargi

  Oceniono 3 razy 1

  Niezły pomysł ale twórców obleciał na koniec strach … i dali ciała w końcówce. By to była MOCNA KAMPANIA, trzeba było zrobić strzał i czerwony ekran … w następnej scenie karetka i pozostali "szczęśliwi" na noszach w opatrunkach … a tak wyszło jak straszenie dziecka ciemnym pokojem …

 • Oceniono 1 raz 1

  Zarówno tego typu, jak i mocniejsze reklamy powinny być czymś normalnym, pokazywanym w telewizji między reklamami banków czy produktów codziennego użytku. Powinno być tak jak w Ameryce- mocno, zwięźle i na temat. Nie bójmy się pokazywać konsekwencji nie patrzenia w lusterka czy właśnie jazdy pod wpływem alkoholu. Myślę, że ta reklama jest krokiem w dobrą stronę!

 • his_dudeness

  Oceniono 1 raz 1

  Errata: Policja jak politycy - kasa na reklamę jest, pracować nie ma komu.

 • pawel.lewski

  Oceniono 3 razy 1

  Stwierdzenie bardzo głupie, nie chodzi tu o życie pijanego łobuza za kierownicą tylko o bezpieczeństwo innych, samobójstwo, jak dotąd, karalne nie jest.

 • zionerloco

  Oceniono 2 razy 0

  no chyba, ze masz immunitet, to wcale nie jest tak..

 • his_dudeness

  Oceniono 6 razy -2

  Policja jak Tusk, kasa na spoty jest, pracować nie ma komu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX