Rzecznik KGP: Chuligani mieli butelki z benzyną z podczepionymi petardami. Analizujemy teraz materiały wideo, przeglądamy internet

Angelika Swoboda
12.11.2014 14:11
Obchody Święta Niepodległości w Warszawie po raz kolejny zakończyły się starciami chuliganów z policją. Do drobnych starć dochodziło na całej trasie, ale najgroźniejsze zamieszki wybuchły, gdy pochód dotarł do Ronda Waszyngtona, w okolice Stadionu Narodowego. Zadymiarze rzucali w stronę policji kostką brukową, butelkami, racami, petardami. Policjanci w odpowiedzi użyli broni gładkolufowej i m.in. armatek wodnych z wodą barwioną, by móc łatwiej identyfikować i zatrzymywać zadymiarzy. Najnowsze informacje o działaniach policji przekazał nam insp. Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.

- Do jednostek policji doprowadzono już łącznie będzie to już około 300 osób. Zdecydowana większość z nich uczestniczyła w zamieszkach na Rondzie Waszyngtona. Zależy nam, żeby osoby te poniosły konsekwencje za czyny, których się dopuściły. Teraz trwa praca policyjnych dochodzeniowców, którzy analizują materiały wideo. Przeglądamy również internet - mówi Sokołowski. Przyznaje, że w zatrzymaniu części zadymiarzy pomogła metoda po raz pierwszy zastosowana przez policję w tym roku: polewanie ich wcześniej z armatek barwioną wodą.

- Policja nie ma możliwości, by rekomendować zakaz odbywania się marszu. Ci, którzy go organizują korzystają z demokratycznie przyznanego prawa do zgromadzenia się, manifestowania i wyrażania swoich poglądów. Natomiast niektórzy z uczestników wykorzystują to prawo w celach przestępczych - dodaje rzecznik.

Zobacz nagrania z przebiegu obchodów Święta Niepodległości
Więcej o:
Komentarze (102)
Zaloguj się
 • pawel.lewski

  Oceniono 151 razy 113

  "Chuligani mieli butelki z benzyną z podczepionymi petardami."
  Do takich należało strzelać bez ostrzeżenia, bandytów mamy pod dostatkiem od samej góry poczynając, likwidować bandytyzm kiedy tylko się ujawni.

 • pasjonatx

  Oceniono 91 razy 85

  Widziałem w tv jednego,który szarpał znak drogowy w taki sposób,w który nawet małpy nie szarpią drzewek owocowych.

 • his_dudeness

  Oceniono 71 razy 59

  W normalnym kraju kretynów wyleczono by takich zachowań w sądzie.
  W Polsce?
  Wszyscy wiemy jak wydolny jest nasz system sprawiedliwości (policja ma w tym spory udział), więc posłowie pewnie wpadną na pomysł, że lepiej jest ograniczyć swobody obywatelskie niż usprawnić działanie sądownictwa.
  Zakazać, zakazać, zakazać, to zawsze dobre rozwiązanie na urzędasów.

 • czytakczynie12

  Oceniono 43 razy 35

  Społeczeństwo dziczeje. Chamstwa jest bardzo dużo. Internet to wręcz wylew nienawiści, agresji. Upadek obyczajów widać wśród posłów, którzy bezwstydnie pokazują swoje przyrodzenie na ulicy, chodzą na czworakach na obcej hiszpańskiej ziemi i pokazują "faki" Hiszpanom. Do tego pijaństwo, złodziejstwo. To nie są odosobnione przypadki,. Polska sięga bruku. Tu trzeba bić na alarm. Mamy absolutny zanik kultury.

 • i-tyle

  Oceniono 52 razy 32

  " Policja nie ma możliwości, by rekomendować zakaz odbywania się marszu. "

  i bardzo dobrze. Drogą do normalności nie jest zakazywanie zgromadzeń, tylko próba ucywilizowania tych, którzy z tego prawa nie potrafią korzystać.

  Jeszcze całkiem niedawno zakazywano zielarzom marszów konopi. Najwyraźniej czegoś się nasze władze od nich nauczyły. Oby.

 • zomzom

  Oceniono 41 razy 21

  O ile wiadomo samych rac już nie wolno używać. Władze nie mogą po prostu stosować się do przepisów? Delegalizowanie całego marszu za samo odpalanie rac, ci normalni chyba zrozumieją i będą w stanie przestrzegac prawa. Czy też nie?

 • zd46

  Oceniono 22 razy 16

  Czy może pani Becia Kempa odwiedzi zatrzymanych i ich wesprze oraz pocieszy??? Będzie musiała tylko iść w towarzystwie kogoś z PiSu lub z SP, bo niestety jej dawny kolega od odwiedzin zainkasował 240 tys. zł odszkodowania a potem niestety, zmarł, przykre. Pani Beciu do dzieła, świat chuluganów i świat kiboli patrzy na pania !!!!

 • sceptyk31

  Oceniono 19 razy 15

  Jak się gdziekolwiek popiera rzucanie butelkami z benzyną w innego człowieka tylko dlatego, że komuś się nie podoba i pilnuje porządku, to trzeba się liczyć z tym ze to dotrze i do nas. Więc teraz powinni politycy PO i PiS publicznie ich chwalić, wszak rzucanie butelkami z benzyna w policjanta czy milicjanta to walka o wolność. Katolik to podobno ten który kocha bliźniego swego, tylko że w Polsce nie wszyscy do tej kategorii się załapują. Więc normalne jak Polak - katolik kradnie swoje państwo , leje policjanta itp.

 • Johanna Haase

  Oceniono 29 razy 13

  "Policja nie ma możliwości, by rekomendować zakaz odbywania się marszu."

  Bzdura. policja ma doskonale rozpracowane te środowiska, które zaangażowane są w zadymy, i doskonale wie z rozpoznania, że coś się szykuje. Policja może rekomendować cokolwiek, co jej wpadnie na myśl, jeśli oczywiście się myśli.
  Technologia psikania barwioną wodą jest nam natomiast znana sprzed 25 i więcej lat, panie Mariuszu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX