Ewa Kopacz zaprezentowała swój rząd. "Będę ostrym recenzentem"

TVN24/x-news
19.09.2014 11:30
- Będę ostrym recenzentem i uważnym obserwatorem waszych działań - zapowiedziała swoim ministrom desygnowana na premiera Ewa Kopacz. Prezentując skład rządu, scharakteryzowała go jako 'rząd silnych osobowości, merytorycznie przygotowany do wypełniania zadania'. Tym najważniejszym zaś ma być 'odbudowanie zaufania Polek i Polaków'. Wśród nominacji szczególnie znaczące wydaje się powierzenie dotychczasowemu szefowi MON Tomaszowi Siemoniakowi dodatkowo teki wicepremiera, teka ministra spraw zagranicznych dla Grzegorza Schetyny oraz stanowisko ministra administracji i cyfryzacji dla Andrzeja Halickiego.
Więcej o:
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • krentacztusk

  Oceniono 3 razy 3

  Wierzę, że będziesz działała równie skutecznie jak przy przekopywaniu ziemi na metr w Smoleńsku.

 • ramzes-ra

  Oceniono 1 raz 1

  Jako pierwszy problem to odbieranie milionom Polaków możliwości oglądania w telewizji publicznej rozgrywanych w Polsce MŚ w siatkówce. Gdzie jest Minister Sportu,Szefowie TVP i Premier. Dobrze że sprawą zajął się Prezydent i mecz finałowy będzie można obejrzeć w dostępnym Polsacie. Ale czy taką sprawą powinien zajmować się Prezydent? Wstyd że ludzie za to odpowiedzialni schowali głowy w piasek i udają że to nie ich sprawa.Organizowane i po części finansowane MŚ powinny być nie tylko dla bogatych ale i dla biedniejszych rodaków pokazywane w dostępnych kanałach TVP . Pytanie po co TVP Sport i jak czują się jej odbiorcy jeżeli taka impreza nie jest w nim pokazywana.

 • Witold Zieliński

  0

  Bla bla bla.Pie...nie kotki za pomocą szczotki.Banda nieudaczników będzie budować Polskę tak jak m.in. Cezary autostrady z Chinolami.Qu*wa,co za farsa! Tytuły w-ce premiera dla wszystkich posłów,a te silne osobowości to chyba na baletach,a żeby odbudować zaufanie ,to trzeba je najpierw w ogóle mieć.Dotychczas najlepiej im wychodzi przyznawanie sobie premii jakich lud pracujący nie uzbiera przez dziesięciolecia pracy.

 • 1stanczyk

  0

  Pytam się gdzie jest ta liczna w naszym kraju, najczęściej resortowa sfora dziennikarska co od nieomal samego początku naszej "demokratury" celowo albo nie myliła porównywania naszego kraju z krajami rozwiniętymi (i dlatego zamożnymi) z samodzielnym myśleniem i wynikającymi z niego zmierzającymi do obiektywizmu a nie propagandowymi ocenami.

  Gdy porównania staja się kompromitujące dla popieranego przez nich od 25 lat, cały czas tego samego establishmentu, jak na przyklad po wystąpieniu nowej premier Kopacz to zgodnie nabierają wody w usta.

  Rządy przodujących cywilizowanych krajów nie są obowiązkową ławką szkolną.
  I dlatego właśnie między innymi to te obecne, a nie inne, są właśnie przodujące.

  W cywilizowanych krajach hierarchiczny szczebel pretendentów do stanowisk w rządzie zajmują ludzie, którzy dotychczasowym dorobkiem (czytaj osiągnięciami) zaświadczają, że nie potrzebują (bo to nie jest ani szkoła ani sesja egzaminacyjna, ani egzamin końcowy) "ostrych recenzentów" ani "uważnych obserwatoriów ich działań" ..

  Do skutecznego wspólnego działania jeśli potrzebują czegokolwiek to wytyczonego i akceptowanego kierunku działań i przywódcy cieszącego się wśród nich respektem !!

  Jeśli głównym kierunkiem działań "naszego" nowego, cały czas nadal większościowego koalicyjnego (PO & PSL w Sejmie) rządu ma być odzyskiwanie "zaufania" to jest to nic innego jak tylko pogon za "sondażowymi słupkami".

  Do tego nie potrzeba rządu: wystarczy cyrk i liczne błazny z wiążącym cały spektakl klownem w roli głównej.

  I piątkowa prezentacja rządu Kopacz była tego właśnie cyrku, kolejną już w wykonaniu okrągłostołowych gnojków, smutną dla pomyślnej przyszłości naszego kraju ilustracją !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX