"W grudniu mój angielski będzie gotowy na 100%". Sprawdzamy, na ile to możliwe

01.09.2014 13:13
Premier Donald Tusk, który w grudniu obejmie urząd przewodniczącego Rady Europejskiej, dał sobie trzy miesiące na doszlifowanie swojego angielskiego. Andy Edwins, nauczyciel w British Council, ocenia, na ile prawdopodobne jest, aby szef polskiego rządu posługiwał się w grudniu językiem angielskim tak sprawnie, jak obiecał podczas konferencji prasowej w Brukseli.
Komentarze (237)
Zaloguj się
 • ampolion

  0

  Czy on naprawdę ma aż taki talent językowy? Wiem coś o 100% mieszkając w Stanach od przeszło 40 lat. Pomimo zaczęcia nauki języka na intensywnych kursach angielskiego dla studentów obcokrajowców (przeszło półtora roku) i zdaniu egzaminu TOEFL nie oceniam swoich możliwości na 100%; może na 80-90, ale nie więcej.
  Panie Tusk: baju baju będziesz w UE raju...

 • koperchytla

  0

  Powinien nauczyć się także brukselskiego, skoro taki mądry.

 • o-curwa-ale-kyrk

  Oceniono 1 raz 1

  15 lat pracuje w jezyku angielskim - codziennie 8 godzin z telefonem przy uchu i nadal nie czuje sie gotowy na 100% - musi jaki matol ze mnie.

 • roztoka

  Oceniono 3 razy 3

  obrzydzenie ...................... obrzydzenie ........................ obrzydzenie ......................

  Rzygać się chce, gdy się widzi tę obślizłą facjatę

 • iremus

  Oceniono 2 razy 0

  Gdyby był taki błyskotliwy to pracowałby w swoim zawodzie a nie malował naćpany kominy.

 • awaro36

  Oceniono 2 razy 2

  Grunt ze wlasna d...e z tonącego okrętu (POLSKI)zagrożonego wojną uratował to sie liczy i to jest trędi

 • 12345janka

  Oceniono 2 razy 2

  Nie lamentujcie prawicowcy, pan premier na pewno da sobie radę. Gorzej z kaczorem którego już nikt nie nauczy rozmawiać w jakimkolwiek innym języku, bo to typowy prawdziwy polski nieudacznik.

 • Peter Bezia

  Oceniono 6 razy 4

  To jakiś obłęd. Zbiorowa histeria. Słucham wszędzie te peany i to musi być jakaś masowa halucynacja i w Rządzie i w mediach. Czy wy naprawdę jesteście tak ślepi czy wasza głupota
  wyprzedza was samych. Po pierwsze: Kapitalizm jest bezwzględny. Nie ma litości i skrupułów. Zawsze chodzi o maksymalny zysk minimalnym kosztem. Tak jest w przypadku Polski. Grupa kapitałowa natrafiła na frajerów (do tej pory uważałem, że sprawa dotyczy wykształcenia, ale jest o wiele poważniej i groźniej). Grupa frajerów w Rządzie wyprzedała majątek narodowy najszybciej jak się dało za 10% wartości, likwidując Polską markę w Świecie, produkującą około 160mld$ rocznie. I zrobiła z Polaków emigrantów w większości niewolników i pozbawiła miejsc pracy. Wąska grupa frajerów obłowiła się, ale nie na tyle by być dla kogokolwiek konkurencją. Obecnie jeden z Polaków został za to bezgraniczne "oddanie" wybrany na ważne stanowisko w UE. Teoretycznie ja bym zrobił to samo, odznaczyłbym, uścisnął i wiecznie uśmiechał nawet wręczył dom gdzieś w Hiszpanii. To przy takim przekręcie jest pudełko od zapałek. Takiego frajera kapitał nie spotkał od I wojny Światowej. Frajer rozpoczął swoje życie, poza Polską, on nie musi mieć wykształcenia, nawet język nie ma znaczenia, może mówić w suahili. To pilnowany dokładnie 1 pionek nie decyzyjny, nawet dobrze, że połowy nie zrozumie. Teraz bardzo poważnie. Mam pytanie. Co z resztą 38mln wydymanych Polaków, odejmę już teraz 8mln bo niedługo spadnie, czyli z 30mln Polaków.
  Polaków w szambie i z 4 bln długów, z odpływem niekontrolowanej gotówki na zachód przez obce firmy. Z napływem zachodnich śmieci nie spełniających norm i wchłaniających gotówkę za niewolniczą pracę i co z jedzeniem poza normatywnym, odrzutem niszczącym powoli zdrowie. Uważam, że czas się obudzić. Tylko czy w tym kraju da się kogoś obudzić? cdn.

 • michu197706

  Oceniono 5 razy -3

  Myślę, że Tusk bez problemu opanuje angielski, choćby bardzo tego nie chciał. Zmusi go do tego sytuacja, a że jest bystry to da radę. Co innego np. taki Kaczyński, który ma nawet problem z językiem polskim. On nie wycisnąłby z siebie nawet słowa "sorry".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX