Licealista zbiera brawa w sejmie. "To szopka zorganizowana przez rządzących"

www.sejm.gov.pl
05.06.2014 17:58
Dominik Feliks jest nastolatkiem, który w minioną niedzielę (1.06) wziął udział w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jego dwuminutowe przemówienie spotkało się z licznymi owacjami ze strony rówieśników nastoletniego posła. Wytknął, że przedsięwzięcie, w którym biorą udział jest 'szopką zorganizowaną przez rządzących' i że oni sami nie mają wpływu na losy kraju. - W ciągu ostatnich 25 lat tu do sejmu zostało złożonych kilkadziesiąt wniosków obywatelskich. Każdy z osobna poparło minimum pół miliona Polaków. Prawie wszystkie te inicjatywy zostały odrzucone jedną ręką przez siedzących tu na co dzień posłów - zauważył nastolatek.
Więcej o:
Komentarze (94)
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 274 razy 128

  Chłopak ma 100% racji.
  Państwo wtrąca się w rzeczy , w które wtrącać się nie powinno, m.in. narzuca przymus ubezpieczania się, generalnie próbuje dysponować pieniędzmi człowieka w najzupełniej prywatnych sprawach.
  W dodatku dysponuje nimi źle - system emerytalny bankrutuje, nie dalej jak rok temu rząd jednostronnie zmienił zasady na jakich miliony Polaków w tym systemie funkcjonuje od lat (tym było podniesienie wieku emerytalnego) po to, żeby odwlec w czasie moment zawalenia się tej piramidy finansowej.
  ZUS (i OFE - generalnie przymus ubezpieczeniowy) jego gorszy niż Amber Gold, bo do Amber Gold można było nie przystępować, a do ZUS-u trzeba pod groźbą kary.
  Polskie prawo mówi :
  „Kto przemocą lub podstępem doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem – podlega karze więzienia od sześciu miesięcy do pięciu lat”.
  Otóż gdyby Polska była osobą fizyczną, a nie Państwem, to Polska siedziałaby we własnym więzieniu za przymusowy system emerytalny.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 118 razy 70

  Pokazał jedno, system szkolnictwa powinien zajmować się kształceniem młodych ludzi, w kierunku myślenia dobra ogółu. Zainteresowanie sprawami teraźniejszości, społeczeństwa powinny być traktowane priorytetowo.

 • demolca

  Oceniono 115 razy 57

  A olanie obywatelskich wniosków o referendum to demokracja? To wolność?

  Nawet gibusy już widzą, że III RP to coś nie halo.

 • awaro36

  Oceniono 145 razy 51

  nic wielkiego ;krytyka to prosta rzecz gorzej zaproponowac jakies rozwiazania

 • pokapipe

  Oceniono 152 razy 44

  Janusz Korwin-Mikke powiedział, że podatek powinien wynosić 200 złotych miesięcznie. Powiedział również, że państwo powinno zapewniać jedynie bezpieczeństwo, rozumiane jako ochrona nietykalności osobistej, czyli opłacać wojsko i policję. Administracja powinna być minimalna.
  Teraz niech mi jakiś uczony Korwinista wyjaśni. W Polsce pracuje 15 mln osób jeżeli każdy z nich płaciłby miesięcznie 200 zł podatku, daje nam to 3,6 mld złoty rocznie. Wydatki na obronę narodową zapisane w budżecie w 2013 roku to 1,95% PKB co daje około 28 mld złotych. Jak czcigodny Janusz zamierza sfinansować wojsko, policję i tę odrobinę urzędników, których pozostawi?
  Wiem, że zamierza zabrać przywileje po dojściu do władzy. Jednak zanim to by się stało, uchwalony przez poprzedników budżet kurczyłby się, na przykład o wypłacane subwencje dla szkół, szpitali, świadczenia dla osób fizycznych, wydatki na ministerstwa itp. Więc zanim dokonałby wszystkich zmian dostępne środki w budżecie byłyby już znacznie mniejsze. Przekazując część pieniędzy, które by zostały na cele obronności, de facto okrajałby budżet z wypracowanych wcześniej (przez poprzedników) pieniędzy? Jak by to było? Bo w końcu wydatki przekraczałyby zyski? Więc przez 4 lata skarb państwa kurczyłby się? Rocznie o około 24,4 mld - jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko wydatki na obronę. Może krul jednak szykuje jeszcze jakieś podatki? No niech mi to ktoś wytłumaczy, jak by to było.
  Nie wspomnę o spadku popytu, który by nastąpił po wprowadzeniu cięć, i tego konsekwencjach.

 • mi-kami1958

  Oceniono 93 razy 23

  Myślę, że dzieci tego młodego człowieka być może stworzą i wymyślą coś rozsądnego....itd.,itd.

 • mniklasp

  Oceniono 36 razy 22

  szopka w sejmie, a gdzie poslowie

 • fackir

  Oceniono 12 razy 8

  raz na 4 lata (co 5 lat wybierany jest prezydent ale w tym kraju prawdziwa władzę ma premier z większością w parlamencie).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX