Matki niepełnosprawnych dzieci w Sejmie. "Uprawiamy politykę? Absurd!"

Studio TV
21.03.2014 13:52
- Jesteśmy apolityczne, Solidarna Polska pomogła nam wejść do Sejmu, ale oprócz tego nie mamy żadnych związków z polityką. Powiem więcej, zawiodłam się na Schetynie, który powiedział, że uprawiamy politykę, to absurd. Nie stać nas na rehabilitację naszych dzieci, a jedyne co dostajemy od polityków, to obiecanki - mówi Iwona Hartwich, mama niepełnosprawnego chłopca, która protestuje w Sejmie. Od środy Sejm okupują opiekunowie niepełnosprawnych dzieci. Domagają się m.in. podwyższenia renty socjalnej i zasiłków, darmowych leków czy bezpłatnych przejazdów celem leczenia i diagnozowania dzieci.
Komentarze (107)
Zaloguj się
 • Jerzy Kłobukowski

  Oceniono 2 razy 0

  Jak najbardziej popieram
  NIepełnosprawni w naszym kraju to barzo wstydliwy temat
  Wszyscy sie ich boją i najchętniej to pewnie pozamykaliby w jakich gettach żeby nie patrzeć a tak naprawdę to powinnismy z nimi obcować jak najczęsciej i cały czas uświadamiać sobie jaki jesteśmy szczęściarzami , że nas los tak nie naznaczył
  Dodam tylko , że sam mam niepełnosprawną córkę

 • waga_1949

  Oceniono 1 raz 1

  Przyzwoite państwo poznaje się po stosunku rządzących do słabszych, czyli obywateli w wieku po produkcyjnym i osób niepełnosprawnych. W Polsce trudno mówić o przyzwoitości rządzących. Lekką ręką, nie pytając społeczeństwa co o tym sądzi, przyznaje się miliony na świątynię opaczności(bo przecież na litość boską,nie opatrzności), natomiast brakuje pieniędzy na rehabilitację i w ogóle jakąkolwiek godną pomoc(nie jałmużnę) osobom niepełnosprawnym i starym.

 • Jolanta Wardach

  Oceniono 1 raz 1

  pogonić na zbity pysk ten... odebrać dzieci bo są tu w takich warunkach zagrożone !

 • jerzykkur38

  Oceniono 4 razy 4

  Żeby dodać,podwyższyć,polepszyć,trzeba najpierw wypracować.Innej drogi nie ma.Żeby rodzice dzieci niepełnosprawnych,mogliby zaakceptować żądaną kwotę,potrzeba 4 miliardy zł.Jest to niebagatelna kwota.Trzeba ten problem rozwiązywać etapami.Polska nie jest Kuwejtem.

 • agyah

  Oceniono 3 razy 1

  Moi Rodacy! Skąd u tak wielu z Was bierze się to zaskoczenie, że nasze państwo nie pomaga biednym, słabszym, chorym, bezrobotnym itd., itp. Myślicie, że to tylko arogancja władzy, lenistwo kilku ministrów, przeoczenie kilkuset posłów, ogólna impotencja biurokracji, albo po prostu przekupstwo ze strony silniejszych grup obywateli. Tak, również i to, ale przede wszystkim to świadoma polityka państwa konserwatywnego i neoliberalnego, państwa rządzonego przez bogaczy i dla bogaczy (neutralnie nazywanych przedsiębiorcami, osobami prężnymi, super-hiper-pracowitymi, solą tej ziemi... - dla kontrastu pracownicy najemni to lenie i popychadła o rozumku Kubusia Puchatka). Jak chcecie państwa bardziej socjalnego, bezpieczniejszego do życia, z unijnymi wysokim standardami minimalnej egzystencji, z małym rozwarstwieniem społecznym, to dlaczego głosujecie na NEOLIBERAŁÓW? Przed kolejnymi wyborami sprawdźcie sobie podstawowe doktryny polityczne i ekonomiczne, kilka podstawowych nazwisk (chociaż Friedman i Hayek), a nie potem japki rozdziawiacie z oburzenia!

 • dorik2

  Oceniono 5 razy 3

  Jasne, oni mają ciężko, ale innym jest jeszcze gorzej. Rodzic/opiekun dziecka niepełnosprawnego dostaje 820 zł miesięcznie. 100 tys. opiekunów niepełnosprawnych dorosłych, głównie starych rodziców, od lipca 2013 r. nie dostaje nic. Tusk z Rostowskim zabrali im świadczenie pielęgnacyjne wynoszące 520 zł. To ciężka całodobowa praca, opieka nad ojcem czy matką, którzy już nie wstają z łóżka, a utrzymanie tych ludzi w domach starców jest dużo droższe!

 • oelefante

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli ktoś sądzi, że od wieszania bombek z prezydentem poprawi sie jego los, powinien stracić prawa wyborcze. Niestety, demokracja to system promujący ćwierćinteligentów.

 • alonso0

  Oceniono 9 razy 5

  Może zrobić referendum czy ludzie chcą aby ich podatki szły na pensje dla rodziców niepełnosprawnych dzieci. Jeżeli się okaże, że nie, to niech pomocą i finansowaniem rodziców zajmie się kościół, który nie dopuszcza do zmiany ustawy antyaborcyjnej, sprawiając, że rodzi się coraz więcej kalek. A my jako społeczeństwo zastanówmy się czy chcemy fundować pensję za opiekę nad dzieckiem również tej pani, która mówi, że z premedytacją urodziła niepełnosprawne dziecko.

 • mej2

  Oceniono 1 raz -1

  Brunek i jego Salci mają kichy pełne obchodzicie go tyle ile zeszłoroczny śnieg.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX