Kalisz: Hańbiąca ustawa! Miesiąc w więzieniu, depresja i do końca życia będzie pan w psychuszce!

RMF FM
05.02.2014 09:56
- Ustawa o izolowaniu niebezpiecznych przestępców jest hańbiąca. Na jej mocy każdy, miliony ludzi - nawet pan redaktor Piasecki - może zostać zamknięty do psychuszki. Pan nie ma wyobraźni, wystarczy miesiąc pozbawienia wolności, dostanie pan depresji i do końca życia w psychuszce. Niech pan ma w końcu wyobraźnię, pan kształtuje opinię publiczną - krzyczał Ryszard Kalisz do Konrada Piaseckiego w 'Kontrwywiadzie' radia RMF FM.
Komentarze (29)
Zaloguj się
 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 119 razy 107

  Kalisz ma rację. Trzeba brać krańcowe możliwości prawa. Redaktor czuje się dobrze bo 44 lata żyje i nie siedział, myśli że to prawo go nie dotyczy. Myli się, splot niekorzystnych okoliczności i skończy w pidżamie popijając rozpuszczone tabletki.

 • divak2

  Oceniono 75 razy 69

  Ech, no weźmy takiego Trynkiewicza (nie żebym go lubił), facet siedział 25 lat w pierdlu, a teraz jak ma zgodnie z prawem wyjść na wolność, to uchwala mu się ustawę, że się go będzie leczyć w zakładzie zamkniętym. To nie mogli go tak od razu leczyć?
  Dziesięć lat temu wyszedł z więzienia facet który zabijał kobiety a potem gwałcił zwłoki, ćwiartował, znowu gwałcił, załatwił tak cztery babki. Jakoś nikt nie robił wtedy w gacie z trwogi. Media to potrafią nakręcić histerię jaką chcą.

 • lehoo

  Oceniono 65 razy 61

  Wszelkie, z pozoru szlachetne idee, jakoś w naszej Rzeczpospolitej skundleniu podlegają, nie wiedzieć czemu.

 • jan-ru

  Oceniono 60 razy 54

  Ustawa na żądanie dziennikarzy,widzicie jak możecie każdego zgnoić jak i wywyższyć ,też jesteście "władzą"a rzadko ponosicie konsekwencje.

 • elemir

  Oceniono 43 razy 41

  Formacja polityczna pana Kalisza jest mi zdecydowanie obca, ale tu po prostu mówi z sensem.
  Nie można tworzyć instrumentu o nieograniczonych możliwościach represjonowania ludzi w celu doraźnego łatania złego prawa. Trzeba było nie wprowadzać amnestii dla sprawców najcięższych przestępstw, a nie teraz dawać urzędnikom kij, którym każdego w ich opinii nieprawomyślnego obywatela mogą zamknąć na oddziale do końca życia. BTW - jeśli to ma być leczenie, to który lekarz się podpisze pod opinią, że serial killer już zdrowy jest po roku łykania ogłupiaczy i teraz można go wypuścić, bo na pewno nikomu nic nie zrobi??

 • exhajer1

  Oceniono 43 razy 39

  Hehe! Po to obalali komunę, żeby sobie wprowadzić "Paragraf 22". Qrde - elyty - Sołżenicyna nie czytali - bo i poco.

 • ciemnywsiok

  Oceniono 41 razy 37

  I pomyśleć,że takie "autorytety "dziennikarstwa jak Konrad Piasecki mają wpływ na kształtowanie opinii publicznej.I jak tu potem się dziwić nad durnymi komentarzami zwykłych ludzi,skoro u wielu samych dziennikarzy rozsądek to stan umysłu im nieznany.

 • elemir

  Oceniono 38 razy 36

  Ta ustawa nadaje się do kosza. W zasadzie jest to carte blanche dla władzy, żeby według własnego uznania jednych zamykać do końca życia, a innych wypuszczać. Przy okrutnych zbrodniach z premedytacją należałoby stosować karę śmierci lub bezwzględne dożywocie z obowiązkiem pracy na własne utrzymanie. A tu się najpierw psuje prawo w jedną stronę, a potem chaotycznie w drugą, żeby poprawić pierwszy błąd. BTW wartość dodana - dalsza stygmatyzacja chorych psychicznie. Bo skoro ktoś ma iść do psychiatryka, żeby nie zabijał, to łączy się chorobę psychiczną z przestępczością. Tymczasem wielu serial killerów na żadne schorzenie psychiczne nie cierpi - są psychopatami, ale kontrolują własne postępowanie i dokonują świadomych wyborów. Dlatego też powinni za nie odpowiedzieć gardłem lub dożywotnią izolacją, a nie zasilać szeregi „chorych”. Nie mówię tu oczywiście o ludziach z jawnym upośledzeniem umysłowym i brakiem zdolności do oceny skutków własnych działań. Dla takich jak najbardziej strzeżony dom opieki z jakąś formą leczenia i pracy.

 • kola

  Oceniono 40 razy 34

  Brawo Kalisz, próbuj przemawiać pismackim głupkom do rozumu.

  A Piasecki to reżimowa menda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX