Środa u Olejnik: Produkuje się z małych chłopców macho. Z tego wynika problem pijanych kierowców

Radio ZET
13.01.2014 15:59
- Kobiety są najczęściej ofiarami przemocy. Bierze się to stąd, że nie potrafią się bronić i są bierne w sytuacji agresji wobec siebie. Są takie ćwiczenia genderowe, że dziewczyny ubierają się w spodnie i kapelusze, przyczepiają sobie wąsy i tak idą na miasto. Chodzi o to, żeby poczuć się, jak to jest w innej skórze. We mnie budzą zgrozę zachowania stereotypowe i te związane z produkowaniem z małych chłopców macho - mówi prof. Magdalena Środa w rozmowie z Moniką Olejnik.
Więcej o:
Komentarze (72)
Zaloguj się
 • olecky

  Oceniono 89 razy 67

  No i wyjaśniło się, Izabella Ch. wjeżdżając do przejścia podziemnego była na ćwiczenia genderowych.

 • mrandid

  Oceniono 98 razy 44

  natura produkuje macho. to sie nazywa testosteron. nie ludzie. to biologia, nie gender.

 • kartokapsel

  Oceniono 106 razy 40

  Poważnie rozważam zrzeczenie się swoich tytułów naukowych, skoro chodząca głupota jak Środa ma tytuł doktora. To ciemna plama na systemie polskiej edukacji

 • bambaryla63

  Oceniono 60 razy 34

  Środa-Pawłowicz ..dwa bieguny pokazujące że racjonalność w myśleniu i budowanie ocen mogą ominąć "teoretycznie" światłych ludzi gdy brak im samodzielności w budowie wizji świata i ta niemoc intelektualna dramatycznie pcha ich w objęcia skrajnych, sekciarskich ideologii.
  przejawia się to m.in. w potrzebie zabierania głosu na każdy temat z pozycji ideologicznych ..
  szczególnie p. Środa każdy temat (np problemy z budową dróg) skomentuje z pozycji nierówności płci.

 • leszlong

  Oceniono 48 razy 30

  Znów dr hab. Magdalena Środa (prof. UW) seksizmem pojechała. Bo na drogach tot ylko macho jeżdżą pijani. Kobiet nie ma. A zatem, czy słynna Izabella C. to też produkt macho? A Ilona Felicjańska? To tylko pierwsze z brzegu przykłady. Ale i tak to dla p.Środy wina mężczyzn. Kobieta wg niej to chodząca ofiara. Jakoś nie jestem produktem kultury macho, ani mój brat. Uogólnienia tej pani są porażające.

 • wyar

  Oceniono 68 razy 28

  Ta cala Sroda...Produkuje sie ja w w mediach,w ktorych urasta ona do rangi autorytetu... I tym mediom ciagle wydaje sie,ze sa opiniotworcze... Ale trzeba przyznac,ze gorszej troglodytki z tytulem profesora nie widzialem,jesli jakas kobieta po jej wypowiedziach zostaje feministka,to prawdopodobnie mamy do czynienia z najwiekszym kryzysem inteligencjiw historii ludzkosci.Z drugiej strony,na tych stronach nie szuka sie przeciez jej przejawow... :-)

 • ewa9823

  Oceniono 43 razy 19

  ta to już na wszystkim się zna - paple jak poparzona, najlepiej niech zgłosi się do psychiatry

 • wojtusz

  Oceniono 58 razy 18

  Ciekawe, kogo wyprodukowało się z Magdaleny Środy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX