Święta na Facebooku. Smartfony utrudniają Polakom wspólne, rodzinne świętowanie

Newseria.pl
25.12.2013 17:51
Święta stają się coraz bardziej ?społecznościowe?. Na Facebooku młodzi ludzie nie tylko składają sobie świąteczne życzenia, lecz także na bieżąco dzielą się wrażeniami ze świąt. - Coraz rzadziej obserwujemy i przeżywamy, a coraz częściej tylko dokumentujemy po to, żeby udostępnić znajomym - mówi Piotr Bucki, ekspert Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni. To sprawia, że nawet przy świątecznym stole nie rozstajemy się ze smartfonami. Specjaliści od komunikacji przekonują, że może to utrudnić budowanie bezpośrednich relacji z rodziną i znajomymi.
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • konigin

  Oceniono 16 razy 10

  Przeciez to jednokomorkowcy sa, ograniczeni do obslugiwania szajsbuka i smartfona. Nic innego ich nie inetresuje, a ksiazki w szczegolnosci.

 • yeebunny

  Oceniono 13 razy 9

  Co tu komentować. Nie mam, nie miałem i nie będę miał konta na fb. Nie jest to mi do niczego potrzebne.

 • parapolityk

  Oceniono 7 razy 3

  Za niedługo fakebook będzie jak religia. "powodzenia" dla ludzi bez własnego rozumu, nie szanujących tradycji. Dla nich nie liczy się rodzina ale sweet focia z Wigilii. Po co w ogóle tacy obchodzą święta ? Rośnie nam pokolenie tępaków, prymitywów, szkoda! Zobaczymy małolaty w co będziecie "wierzyć" za 10, 20 lat ? Co przekażecie swoim dzieciom ? Wiarę w promocje, najnowszego smartfona, tablet ... To głownie wina rodziców. Nie ma usprawiedliwienia dla gonitwy za wszystkim ! To zwykłe ściemnianie! Jak nie macie czasu na prawdziwe Święta Bożego Narodzenia, to odpuście sobie. Idźcie do kina na spacer. Nie bądźcie hipokrytami. Smartfony zastąpiły niektórym mózgi, całe szczęście, że jesteście w mniejszości.

 • yeebunny

  Oceniono 8 razy 2

  Co tu komentować. Nie miałem, nie mam i nie będę miał konta na fb.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX