Schetyna o aferze w MSW: Jestem osobą, która zagwarantowała, że te nieprawidłowości zostały ujawnione

RMF FM
21.11.2013 09:50
- Ja powoływałem Centrum Projektów Informatycznych, organizowanie obok MSW, starałem się, żeby to nie było prowadzone przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zwróciłem się najpierw o nadzór służb nad tymi projektami, czyli o tarczę antykorupcyjną przy prowadzeniu tych największych projektów. To też była gwarancja, że te rzeczy złe, które się zdarzyły - wypłynęły. Czas mojego ministrowania był tym, w którym przejmowałem to z zarządu od moich poprzedników, od ministra Stasiaka i Dorna - mówi Grzegorz Schetyna w związku z zatrzymaniami pracowników Centrum Informatyki Statystycznej, wiceprezesa GUS i 16 innych osób. Śledztwo dotyczy zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych realizowanych przez Centrum Projektów Informatycznych byłego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Komentarze (30)
Zaloguj się
 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 86 razy 20

  Pamiętam jak darli ryje przy aferze Rywina, gdzie tak naprawdę nikt żadnej kasy ani nie przyjął, ani nie dał. Był tylko zamiar.
  Tutaj afera o ogromnym ciężarze publicznej forsy i cisza jak makiem zasiał. Miliony złotych przefrunęły na prywatne konta i nic.

 • medalik111

  Oceniono 111 razy 15

  Grzesiu. To żadna afera, tylko realizacja hasła wyborczego...by żyło się lepiej...kolesiom.
  Aha. Jeszcze nadal realizujecie program rodzina na swoim.
  P.S. Jako już były wyborca PO, z naciskiem na były, dodam tylko że wstydzę się że dwukrotnie na was głosowałem.
  Mieliście mieć inne standardy, a okazaliście się takimi samymi qrwami jak wasi wszyscy poprzednicy...najważniejsze jest koryto.

 • wojownicze_weze_ninja

  Oceniono 59 razy 13

  Największa afera korupcyjna w historii III RP a ani słowa o powołaniu sejmowej komisji wyjaśniającej jej szczegóły? Podobno ryba psuje się od głowy a tu już widać zgniły wszystkie bebechy a mimo to odpowiedzialność się jakby rozmywa. Jakieś roszady na stanowiskach ministerialnych dla ściemy. Jak wybuchła afera Rywina to cała Polska z zapartym tchem patrzyła jak komisja sejmowa powolutku tropi jej uczestników, jak afera zatacza coraz szersze kręgi i zahacza o prominentnych polityków SLD. A tu co?

 • 1europejczyk

  Oceniono 46 razy 12

  Co z tego co powiedział Schetyna wynika ..

  To, że pomimo dołożonych przez Niego starań organizacyjnych mających na celu uczciwe prowadzenie projektów w MSW nie zapobiegł korupcji na dużą skalę .

  Albo starania organizacyjne były do dupy .. albo po prostu zbrakło mu koniecznych do tego, do właściwej organizacji projektów informatycznych, kompetencji.

  Bo tym rządzącym w naszym kraju od 25 lat okrągłostołowym "patriotycznym" debilom wychowanym w uniwersyteckich ochronkach (z wyszczególnieniem wydziałów historii) wydaje się, że znają się na wszystkim.

  I tym sposobem socjolog Bonii prowadził informatyzacje administracji w naszym kraju ...

  To po prostu ręce opadają

 • dybko2

  Oceniono 23 razy 9

  Panie Grzesiu czy to nie hołdowanie zasadzie ; jak ja bzykam to OK .mnie jednak bzykać nienada!!!!!

 • kot2ka

  Oceniono 49 razy 5

  Gdzie sie tylko Schetyna nie przewinął tam wyskakują jakieś gigantyczne afery !!!! Czyżby to był następny Ojciec Chrzestny obok Rudego ?????

 • stary39

  Oceniono 12 razy 4

  Samochwała w kącie stała. Ale to też sposób

 • sceptyk31

  Oceniono 4 razy 2

  Schetyna broni się , bo ma powody. Otóż ten M. siedzący w więzieniu od dwóch lat , w czasach PiS był osoba odpowiedzialna za informatyzację w komendzie głównej policji, ale zaczęto go podejrzewać iż kręci coś na boku, więc został zwolniony. Po dojściu PO do władzy natychmiast zatrudniono go jako specjalistę od informatyzacji całej administracji publicznej. I czy to przypadek, że największa łapówka dla M. była od firmy z Wrocławia ? To o czym pisze można znaleźć w sieci, pisał o tym "Puls bIznesu", oburzając się iż wczasach PiS pozbywają się takiego "fachowca" jak M. Jak ktoś chce szczegółów, proszę nazwisko M. wpisać w wyszukiwarce i wyjdzie co trzeba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX