Schetyna o aferze w MSW: Jestem osobą, która zagwarantowała, że te nieprawidłowości zostały ujawnione

RMF FM
21.11.2013 09:50
- Ja powoływałem Centrum Projektów Informatycznych, organizowanie obok MSW, starałem się, żeby to nie było prowadzone przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zwróciłem się najpierw o nadzór służb nad tymi projektami, czyli o tarczę antykorupcyjną przy prowadzeniu tych największych projektów. To też była gwarancja, że te rzeczy złe, które się zdarzyły - wypłynęły. Czas mojego ministrowania był tym, w którym przejmowałem to z zarządu od moich poprzedników, od ministra Stasiaka i Dorna - mówi Grzegorz Schetyna w związku z zatrzymaniami pracowników Centrum Informatyki Statystycznej, wiceprezesa GUS i 16 innych osób. Śledztwo dotyczy zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych realizowanych przez Centrum Projektów Informatycznych byłego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Komentarze (30)
Zaloguj się
 • kibic_rudego

  Oceniono 6 razy 0

  czyli tłumacząc na polski, to
  Tusk kreci lody

 • 0_prezes1

  Oceniono 5 razy 1

  Komentarze tzw." sprawnych inaczej " można przeczytać poniżej. Uważają oni ,że w ministerstwach pracują sami członkowie partii ale matula posłali ich do szkoły więc sobie piszą. Tymczasem w ministerstwach odsetek pracowników należących do jakiejkolwiek partii to liczba poniżej jednego procenta , cała reszta to Polacy mądrzy lub czasami głupi jak ci co wypisują te spoty. Tusk dostaje więc baty za to ,że mianowany przez niego szef CBA wykrył aferę a opozycja wmawia bzdury narodowi w myśl zasady , że "ciemny lud to kupi". Głupi premier .... zamiast robić prowokacje jak Kaczyński np. z Leperem to szuka afer czyli kręci bicz na siebie. Taki to głupi kraj gdzie mieszkają jeszcze głupsi ludzie.
  prezes

 • dybko2

  Oceniono 23 razy 9

  Panie Grzesiu czy to nie hołdowanie zasadzie ; jak ja bzykam to OK .mnie jednak bzykać nienada!!!!!

 • em_mirek

  Oceniono 3 razy 1

  Za komentarz niech posłuży felieton Tomasza Olbratowskiego:
  www.youtube.com/watch?v=N4p_0Y_PBOc

 • sceptyk31

  Oceniono 4 razy 0

  Dodać trzeba , że M. został zatrudniony w MSWiA przez Schetynę a zwolniony przez Millera który był po nim. Gdy M. zwolniono z MSWiA zatrudniono go jako doradcę komendanta głównego policji do spraw informatyki. Od czasu objęcia rządów przez PO Biuro Informatyki i Łączności KGP i Centrum Projektów Informatycznych MSWiA to przeżarte do cna korupcją instytucje / CPA nie istnieje od 2011 r. gdy utworzono ministerstwo dla Boniego./.

 • sceptyk31

  Oceniono 4 razy 2

  Schetyna broni się , bo ma powody. Otóż ten M. siedzący w więzieniu od dwóch lat , w czasach PiS był osoba odpowiedzialna za informatyzację w komendzie głównej policji, ale zaczęto go podejrzewać iż kręci coś na boku, więc został zwolniony. Po dojściu PO do władzy natychmiast zatrudniono go jako specjalistę od informatyzacji całej administracji publicznej. I czy to przypadek, że największa łapówka dla M. była od firmy z Wrocławia ? To o czym pisze można znaleźć w sieci, pisał o tym "Puls bIznesu", oburzając się iż wczasach PiS pozbywają się takiego "fachowca" jak M. Jak ktoś chce szczegółów, proszę nazwisko M. wpisać w wyszukiwarce i wyjdzie co trzeba.

 • pascvale

  Oceniono 7 razy 1

  A w Śląsku Wrocław to co było?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX