Bez trzymanki: Nie miał prawa jazdy i uciekał na motorze

Gazeta.tv
29.10.2012 14:53
Bez Trzymanki, czyli szaleńcy na drodze - przedstawiają Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendanta Głównego Policji, i Alvin Gajadhur, rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.
Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • pryszcze.duszy

  Oceniono 6 razy 4

  Nikt nie wlepi ci mandatu jeśli będziesz omijał rowerzystę i żeby zrobić mu więcej miejsca przejedziesz podwójną ciągłą.

  To zaqrwianie na zabudowanym albo obok rowerzystów czy pieszych to typowy dla naszych okolic brak szacunku już nawet nie dla prawa ale w stosunku do drugiego człowieka.

 • htoft

  Oceniono 3 razy 3

  Życzyłbym sobie, żeby każdy kierowca wyprzedzał mnie (jadącego na rowerze) w takiej odległości, jak na tym filmie. Większość kierowców robi to o wiele bardziej niebezpiecznie.

 • bbb52

  Oceniono 5 razy 3

  Może by WRD Policji oraz ustawodawcy się jednoznacznie wypowiedzieli?

  Bo pamiętam audycję radiową, w której policjant twierdził, że "wyprzedzanie" rowerzysty to nie jest nawet manewr wyprzedzania, nie trzeba kierunkowskazów i nie trzeba się przejmować zakazem wyprzedzania.

  No i nie wiem, czy to bezpieczniejsze, żeby na zakręcie w czarnym punkcie samochód gwałtownie zwalniał do 12km/h byle tylko nie wyprzedzić na składaku.... A jak rowerzysta będzie jechał dalsze 10km a będzie ciągła linia jak to bywa na nowych drogach .... juz widzę te radiowozy grzecznie się snujące.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX