"Piękne kobiety, ale drogi jak w Kazachstanie". Zagraniczni kibice o Polsce

Michał Gostkiewicz, Mateusz Sadowski
09.06.2012 00:19
Kocham to miasto. Jestem tu pięć godzin i je kocham - mówi Chris z Grecji. Podoba mi się nastrój. Ludzie się świetnie bawią - dodaje. Przed meczem otwierającym EURO 2012 zapytaliśmy zagranicznych kibiców jak im się podoba w Warszawie, co ich zaskoczyło w Polakach oraz co im się w Polsce nie podobało. - Macie fatalne drogi. Jechaliśmy z Drezna. Droga była jak w Afganistanie lub Kazachstanie - powiedziała nam grupka greckich kibiców.
Komentarze (155)
Zaloguj się
 • gopio1

  Oceniono 390 razy 342

  Super! Bardzo się cieszę, że tak miło nas odbierają. Myślę, że nie tylko robimy dobre wrażenie, ale po prostu tacy jesteśmy - gościnni, towarzyscy i radośni. Może kiedyś uda nam się całkiem wytępić to nasze polskie malkontenctwo i ciągłe narzekanie ;-)

 • dokto

  Oceniono 225 razy 185

  skąd Grecy znają drogi w Kazachstanie? Bo w Afganistanie to pewnie byli na misji wojskowej;)

 • v-a

  Oceniono 45 razy 27

  Od wielu lat szykowałem się na Euro2012. Straszony prze lewicowe media w tym głównie przez Gazetę Wyborczą o rzekomym nazizmie, rasizmie o skinheadach, dresiarzach, o strasznych prawicowcach, o agresywnych moherach, o patriotach którzy są źli , itd. Na miesiąc przed Euro obawy moje mocno wzrosły gdy Wyborcza przedstawiła wroga publicznego nr1 - kibiców tudzież kiboli. Zacząłem się poważnie obawiać, zwłaszcza że na Euro miałem jechać z żoną i dziećmi. Czym bliżej Euro tym bardziej się obawiałem. Podjąłem decyzje że jednak jedziemy.
  Nagle okazało się że owi kibice- patrioci to bardzo mili ludzie. Zabawa była cudowna. Z nami bawili się obcokrajowcy. Wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni, serdeczni i bardzo pozytywnie nastawieni.
  Świat w realu a świat w mediach to dwie różne planety. Nagle okazało się że Polak patriota to całkiem inna osoba jaką widzimy w mediach. Poznałem kibiców Wisły, Legii i co najdziwniejsze oni razem się bawili. Nie było rasizmu ani nazizmu. Wg. Wyborczej śpiewanie hymnu to objaw nazizmu. Jeśli tak to jestem nazistą:) niech tak będzie.
  Zgubiłem portfel i pół godziny po tym zdarzeniu przyniósł mi go rozbawiony kibic, jak się okazało kibic Polonii Warszawa który powiedział że od 1996 roku nie opuścił żadnego meczu swojej drużyny. Pozytywna postać.
  Szukałem nazistów, kiboli, rasistów...nie znalazłem ich...ale na pewno nasza dzielna GW znalazła.

 • medet

  Oceniono 24 razy 16

  Grecy mają jedną autostradę - w 95% wybudowaną z unijnych pieniędzy - myslę, że akurat nie oni powinni oceniać nasze drogi ;-)

 • dylesid

  Oceniono 21 razy 15

  Balagam, ludzie, nie sp******** tego, to szansa dla Polski, by pokazac jacy jestesmy w rzeczywistosci, tylko trzeba nam dac szanse.

 • kato28

  Oceniono 15 razy 15

  Którędy ci Grecy jechali? Normalny człowiek z Drezna by do Frankfurtu pojechał a potem prosto A2 do Warszawy.

 • jan.go

  Oceniono 14 razy 12

  Młody człowiek nie pamięta że mieli takie same zanim Unia nie dała im pieniędzy na łaty.

 • art_102

  Oceniono 14 razy 12

  Postrzeganie Polaski zależy od tego, na kogo sie trafi na pierwszy rzut. Polacy mają wiele wspólnego z południowcami: gościnność, serdeczność, witanie sie na misia:), biesiadowanie w imię zasady "gość w dom, Bóg w dom". Nie można nas za to nie lubić. Pomaga też nieznajomość polskiego i słaba angielszczyzna Polaków. Przynajmniej unikną słuchania naszego narzekana i wrodzonej zazdrości o lepszy wóz sąsiada. Gorzej jak trafi się na dresiarstwo, solarówki, menelstwo, nuworyszy, to można sie poczuć jak w koszmarze sennym, albo jakimś reżimowym kraju.

 • debilofil

  Oceniono 14 razy 12

  Wkrótce drogi w Grecji będą wyglądały tak samo lub gorzej.
  Była kasa aby je pobudować za nieswoje a teraz nie będzie kasy i zostaną jedynie w Grecji dziury i wyboje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX