Rośnie konkurencja na krajowym rynku ubezpieczeń zdrowotnych.

Rośnie konkurencja na krajowym rynku ubezpieczeń zdrowotnych. Od wtorku można kupić polisę jednej z największych na świecie firm tej branży - duńskiego International Health Insurance. Kilka dni wcześniej ofertę przedstawił niemiecki potentat Signal Iduna
26 lat temu w ręce pewnego kolekcjonera znaczków i zarazem specjalisty od ubezpieczeń wpadła kartka pocztowa. Autor, duński marynarz, skarżył się w niej, że jego ubezpieczenie medyczne jest nieważne za granicą. I tak powstała firma International Health Insurance (IHI) - opowiadała we wtorek dziennikarzom Sue Summers, członek zarządu IHI.

Dzisiaj to jeden z liderów na światowym rynku ubezpieczeń zdrowotnych i podróżnych. Działalność prowadzi na wszystkich kontynentach. Właściciel polisy może do określonej w polisie kwoty (dla Polaków to 1,5 mln euro) leczyć się w wybranych placówkach medycznych na świecie. IHI sfinansuje lub zwróci wszystkie koszty.

We wtorek przedstawiciele IHI poinformowali o rozpoczęciu sprzedaży polis w Polsce. Dystrybucją zajmie się Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie "Nordea". - Polisy sprzedaje na razie 50 przeszkolonych agentów - powiedział Paweł Miller, szef polskiej Nordei. - W przyszłości sieć dystrybucji poszerzy się o kolejnych agentów, pośredników finansowych oraz placówki banku Nordea - dodał.

Polisy medyczne IHI nie są tanie (maksymalny zakres ochrony kosztuje 1 tys. euro rocznie), a duńska firma nie kryje, że liczy na majętniejszych Polaków i osoby prowadzące działalność gospodarczą.

IHI niejedyny chce wykorzystać słabość publicznej służby zdrowia i niezadowolenie jej klientów. W ostatnich dniach sprzedaż polis zdrowotnych z rozmachem rozpoczęła polska spółka niemieckiego giganta - Signal Iduna. - Wprowadzamy na rynek pierwsze pełne ubezpieczenie, które obejmuje pełną organizację i finansowanie świadczeń ambulatoryjnych i leczenia szpitalnego - zachwalała w ubiegłym tygodniu Xenia Kruszewska, dyrektor firmy. Klienci leczeni są we wskazanych przychodniach i szpitalach prywatnych, ale też niektórych publicznych. W razie konieczności transportuje się pacjenta do Niemiec.

Już od kilku kwartałów ubezpieczenia zdrowotne oferuje też kilka krajowych firm - np. PZU, Ergo Hestia czy Cigna Stu. Za kilkadziesiąt złotych miesięcznego abonamentu ubezpieczony może tutaj liczyć z reguły na pakiet podstawowych usług medycznych (głównie ambulatoryjnych).

Skomentuj:
Rośnie konkurencja na krajowym rynku ubezpieczeń zdrowotnych.
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje