Ogólnopolski Dzień Pisania po Angielsku z Cambridge English

10 tys. uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych weźmie udział w Ogólnopolskim Dniu Pisania po Angielsku, organizowanym przez Cambridge English. 19 listopada w ponad 200 miejscowościach w całej Polsce tysiące nastolatków napiszą opowiadania w języku angielskim.
- To szalenie istotne, by młodzi ludzie już od najmłodszych lat wykorzystywali swe umiejętności językowe w praktyce. Płynna komunikacja w języku obcym, a zwłaszcza rozwijanie umiejętności mówienia i pisania, to podstawa - mówi Arkadiusz Jaworski, dyrektor w Cambridge English.

Ogólnopolski Dzień Pisania po Angielsku stanowi I etap konkursu pisania "WRITE ON", objętego honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem konkursu jest podniesienie umiejętności nastolatków w pisaniu po angielsku oraz zwiększenie kompetencji nauczycieli w ocenianiu prac pisemnych. Konkurs adresowany jest do uczniów o średniozaawansowanym poziomie znajomości języka - B2 w skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR).

Najlepsze prace zakwalifikowane zostaną do II etapu konkursu "WRITE ON", który wyłoni Mistrzów Pisania po Angielsku w dwóch kategoriach: gimnazjów i szkół ponagimnazjalnych.

Informacje o Cambridge English - to instytucja tworząca wiodące egzaminy dla osób uczących się języka angielskiego i nauczycieli tego języka, takie jak Cambridge English: First, Cambridge English: Advanced oraz współtworząca egzamin IELTS. Jest częścią Uniwersytetu Cambridge. Co roku ponad 5 mln osób w 130 krajach zdaje egzaminy Cambridge English - certyfikaty są uznawane przez przeszło 20 tys. instytucji: pracodawców, uczelni, agend rządowych (w tym 600 w Polsce). Dalsze informacje: http://www.cambridgeenglish.org/pl/

Więcej o: