Trwają zapisy do międzynarodowego konkursu dla studentów

Instytut Chartered Institute of Management Accountants przygotował kolejną edycję międzynarodowego konkursu CIMA Global Business Challenge. Skierowany jest do studentów wszelkich kierunków, nie tylko ekonomicznych. Termin zgłoszeń upływa 24 marca, krajowy finał konkursu już w maju w Warszawie.
To już siódma edycja konkursu CIMA Global Business Challenge. W tym roku oprócz Polaków wezmą w nim udział również mieszkańcy 26 krajów i regionów świata, m.in. Australii, Irlandii, Rosji czy Bliskiego Wschodu.

Znajomość podstawowych zasad księgowości nie wystarczy już studentom, którzy swoją przyszłość wiążą z sektorem usług finansowych. Oprócz tzw. twardych kompetencji pracodawcy coraz częściej wymagają umiejętności efektywnego komunikowania się czy zdolności obserwowania i przewidywania rynkowych trendów.

Konkurs CIMA to szansa dla studentów studiów licencjackich, chcących zaprezentować swoje umiejętności przed gronem ekspertów ze świata biznesu i finansów. Międzynarodowa rywalizacja skupiająca przyszłych specjalistów z branży, przeprowadzana w partnerstwie z brytyjskim holdingiem Barclays, to także okazja do konsolidacji środowisk młodych liderów biznesu. Celem konkursu, do którego mogą się zgłaszać czteroosobowe zespoły reprezentujące tę samą uczelnię, jest wyzwolenie biznesowego potencjału przyszłych finansistów. Studenci będą mieli za zadanie zaprezentować takie kompetencje, jak umiejętność pracy w zespole i zdolności interpersonalne.

Zanim uczestnicy konkursu znajdą się w finale, będą musieli przejść przez eliminacje krajowe polegające na stworzeniu raportu opierającego się na fikcyjnym case study dostarczonym przez organizatora konkursu. Cztery zespoły reprezentujące najwyższy poziom zostaną poproszone o stworzenie prezentacji na podstawie wcześniej przygotowanego dokumentu i zrealizowanie dwuminutowego nagrania wideo przedstawiającego wszystkich członków drużyny. Podczas rozgrywek krajowych, które odbędą się 28 maja w Warszawie, jury wybierze team reprezentujący Polskę podczas międzynarodowego finału w Warszawie.

Studenci, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursie, mogą zgłaszać swoje zespoły do 24 marca za pomocą formularza zamieszczonego na stronie www.cimaglobal.com/gbc. Termin nadsyłania pierwszych zadań konkursowych to 14 kwietnia. O tym, które cztery drużyny zakwalifikują się do krajowego finału, uczestnicy dowiedzą się z kolei 28 kwietnia.

Więcej o: