PWr przejęła Polinkę od wykonawcy i poszukuje operatora

Politechnika Wrocławska poszukuje operatora kolejki gondolowej łączącej brzegi Odry i dwie części kampusu uczelni. Chodzi o pracownika obsługi Polinki
Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za obsługę techniczną kolei linowej, codzienny przegląd i raportowanie jej stanu technicznego oraz bezpieczeństwo pasażerów. Musi mieć wykształcenie min. średnie techniczne o kierunku elektrycznym lub mechanicznym, co najmniej dwuletnie doświadczenie w eksploatacji i konserwacji urządzeń elektroenergetycznych do 1kV oraz uprawnienia SEP do 1 kV. Szczegóły oferty można poznać tutaj.

Wszystko dlatego, że po tym, jak wykonawca i dotychczasowy operator kolejki (firma Doppelmayr) naprawił ją po marcowym wypadku, Politechnika Wrocławia przejęła zarządzanie Polinką. Potrzebuje więc osób do jej obsługi. Początkowo miało się to stać po pierwszym półroczu działania kolejki, ale wypadek i przedłużająca się naprawa uszkodzonego wagonu opóźniła moment przejęcia Polinki przez uczelnię. Dwa wagony kursują nad Odrą od miesiąca.

Więcej o: