ODPOWIEDZI DO MATURY 2014 MATEMATYKA POZIOM PODSTAWOWY. NIEDŁUGO ARKUSZE i przykładowe ODPOWIEDZI. Jak to wyglądało w zeszłym roku?

MATURA 2014: Tegoroczni maturzyści już zaczęli sprawdzać swoją wiedzę podczas egzaminów. Uczniowie, którzy zdawali maturę z matematyki na poziomie podstawowym w zeszłym roku egzamin ocenili pozytywnie - uznali, że nie był tak trudna jak matura próbna. Jak będzie dzisiaj? Około 15:00 na naszej stronie znajdziecie ARKUSZE i przykładowe ODPOWIEDZI do matury 2014 z matematyki na poziomie podstawowym.

Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego 2014 znajdziesz (po zakończeniu egzaminu) tutaj - Matura 2014 - odpowiedzi i arkusze maturalneArkusze maturalne z poprzednich lat: matematyka poziom podstawowy - jak było?

W ubiegłym roku arkusz egzaminacyjny z matematyki na poziomie podstawowym zawierał 34 zadania. Oprócz klasycznych pytań zamkniętych w arkuszu znalazło się osiem zadań otwartych, wymagających od ucznia nie tylko podania właściwego wyniku, ale też wykazania, w jaki sposób się ten wynik osiągnęło. Egzaminatorzy oceniali więc nie tylko poprawność odpowiedzi, ale i proces obliczania wyniku. Za ostatnie zadanie otwarte można było dostać nawet pięć punktów. Trzeba było obliczyć średnią prędkość pociągu na podstawie podanych danych. Dwa wcześniejsze były warte po cztery punkty. Tu trzeba było wykazać się znajomością geometrii - w zadaniu 32. należało obliczyć kąty wpisanego w okrąg trójkąta, w zadaniu 33. - objętość ostrosłupa.

Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego 2013 - Matura 2013 - odpowiedzi i arkusze maturalneNie było tak źle

Oczywiście opinie zeszłorocznych maturzystów były zróżnicowane. Przeważało jednak zdanie, że matematyka była dość łatwa. To pocieszająca informacja dla tych, którzy teraz po raz ostatni przeglądają próbne arkusze i powtarzają wzory. Nawet ostatnie pytanie za pięć punktów uczniowie uznali za łatwe.

Czego się można spodziewać w tym roku?

Na tegorocznej maturze z matematyki można się spodziewać... absolutnie wszystkiego. Arkusze egzaminacyjne układane są w taki sposób, by każdy z działów omawianych na liceum miał swoją reprezentację. Z pewnością zagadnienia z geometrii pojawią się wśród zadań otwartych, więc maturzyści powinni uzbroić się w linijki, ekierki, kątomierze i cyrkle. I do boju!

Więcej o:
Skomentuj:
ODPOWIEDZI DO MATURY 2014 MATEMATYKA POZIOM PODSTAWOWY. NIEDŁUGO ARKUSZE i przykładowe ODPOWIEDZI. Jak to wyglądało w zeszłym roku?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX