Studencki "Rekin" wygrał na legendarnym torze w Anglii

Skonstruowany przez studentów Politechniki Śląskiej lekki pojazd elektryczny "Shark" po raz drugi zwyciężył w finale międzynarodowych zawodów The Greenpower Corporate Challenge 2013. Zawodnicy ścigali się na legendarnym torze Goodwood w Wielkiej Brytanii.

Bolid zespołu Silesian Greenpower skonstruowali studenci Wydziałów Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Mechanicznego Technologicznego i Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Podczas ścisłego finału pokonał siedem innych ekip.

- Mimo bardzo ciężkich warunków pogodowych planujących na torze Goodwood nowy politechniczny bolid "Shark" pokonał największą liczbę okrążeń. Ostatecznie przejechał 17 "kółek" w rekordowym czasie 1h 33 min. - informuje na swojej stronie internetowej Politechnika Śląska.

Jak relacjonują członkowie zespołu Silesian Greenpower, przy dziewiątym okrążeniu nastąpiła wymiana akumulatorów oraz zmiana kierowców, a jedenaste okrążenie okazało się najszybsze. "Rekin" przejechał je w rekordowym czasie 4 minut i 49 sekund.

W 2010 roku bolid skonstruowany przez studentów Politechniki Śląskiej w ramach projektu Silesian Greenpower, uplasował się na szóstym miejscu zawodów The Greenpower Corporate Challenge. W roku 2011 było to już miejsce drugie. W 2012 roku dwa bolidy zespołu Silesian Greenpower zajęły pierwsze i drugie miejsce w zawodach.

Więcej o: