Jak się studiuje w SGGW? Zapytaj studentów

Studenci z 32. kierunków będą odpowiadać na pytania maturzystów podczas Dnia otwartego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się jakie przedmioty zdawać na maturze, aby dostać się do SGGW, jakie są zasady rekrutacji na studia oraz jaki kierunek wybrać?
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego kilka razy w roku prowadzi kampanie informacyjne skierowane do kandydatów na studia. Jednym z elementów tej kampanii są organizowane przez uczelnię spotkania z uczniami szkół średnich i ich rodzicami. Najbliższy Dzień otwarty w SGGW odbędzie się 21 stycznia br., od godz. 11.00.

Podczas najbliższego Dnia otwartego poszczególne wydziały oraz kierunki studiów będą prezentować swoją ofertę na specjalnie przygotowanych stoiskach w Auli Kryształowej SGGW. Uczniowie szkół średnich będą mieli możliwość porozmawiania bezpośrednio ze studentami poszczególnych kierunków, a także z nauczycielami akademickimi.

To najlepszy sposób, aby z pierwszej ręki dowiedzieć się jak się studiuje na najlepszej uczelni przyrodniczej w kraju. Maturzyści otrzymają także informatory oraz dowiedzą się, jakie przedmioty należy wybrać na maturze, by zostać studentem SGGW. Młodzież otrzyma pełną informację o kierunkach studiów, wydziałach, zasadach rekrutacji, a także o kursach przygotowawczych organizowanych przez uczelniany KURS-AR. Tym kandydatom, którzy nie będą mogli osobiście przyjechać do warszawy, uczelnia jak co roku przygotowała wirtualną wycieczkę po całym kampusie. Wystarczy kliknąć w odpowiedni baner na głównej stronie www.sggw.pl i można rozpocząć wirtualny spacer po uczelnianym kampusie.

Uczelnia prowadzi także profile na portalach:

Facebook oraz Youtube.

W tym roku uczelnia przygotowała dla uczniów łącznie na 32 kierunki studiów ponad 6 500 miejsc. Dzień otwarty w SGGW odbędzie się 26 stycznia 2013 roku, od godz. 11.00, do Auli Kryształowej przy ul. Nowoursynowskiej 166.

Więcej o: