Jesteś kobietą i nie możesz awansować? 12 kuriozalnych przyczyn widzianych oczami "Claudii"

"Jesteś dobrym fachowcem, masz też wiele pomysłów, ale ciągle tkwisz na tym samym stanowisku?" - pyta "Claudia". I odpowiada: pewnie masz odrosty, nie malujesz się albo uwielbiasz brązy. I jesteś sama sobie winna.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Czytasz: "12 błędów, które utrudniają twój awans". Wprawdzie na co dzień się starasz, ale może faktycznie robisz coś nie tak? Nie poszłaś na studia MBA, nie uczysz się drugiego języka? Albo chociaż nie chodzisz na firmowe imprezy? Kto wie, może specjaliści dadzą ci jakąś wskazówkę... Więc czytasz.

Okazuje się, że lista twoich "grzechów" - oczywiście według "Claudii" - nie ma końca. Malujesz się zbyt mocno lub wcale? "W obu przypadkach popełniasz błąd: albo za bardzo rzucasz się w oczy, albo pozostajesz niewidzialna". Uwielbiasz brązy? Uważaj, nie daj boże będziesz wyglądać na zmęczoną lub starszą niż jesteś. A przecież wiadomo, że ktoś, kto tak wygląda, nie sprawdzi się na wyższym stanowisku.

Zdjęcie artykułu na Facebooku zamieściła Matylda Kozakiewicz, która prowadzi bloga Segritta:Masz dyskretny makijaż i unikasz "zakazanych" kolorów? To nie ustrzeże cię przed porażką. Jeżeli twój strój jest "zbyt glamour", także nie awansujesz. "Jeśli ubierasz się jak kolorowy ptak, sprawiasz wrażenie, że praca nie jest twoim priorytetem" - przestrzega gazeta. Do innych grzechów należą "zbyt mocne perfumy", "eksponowanie logotypów znanych firm", "źle dobrane tkaniny" (!) czy manicure (pamiętaj, paznokcie we wzorki są zbyt ekstrawaganckie, ale brak manicuru też wystawia ci złą ocenę!).

No i wisienka na torcie: jeżeli zapominasz o odrostach albo nosisz okulary w drucianej oprawie, jesteś skreślona. Jeśli dołożysz do tego niemodny model butów, twój szef będzie dodatkowo wiedział, że "jesteś stereotypowa i nie interesują cię nowe rozwiązania". O ile wcześniej w ogóle cię zatrudni.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (28)
Jesteś kobietą i nie możesz awansować? 12 kuriozalnych przyczyn widzianych oczami "Claudii"
Zaloguj się
 • vounsky

  Oceniono 17 razy 15

  poczekaj poczekaj, niech zajrze do archiwum gazeta.pl

 • konradmarburg

  Oceniono 13 razy 9

  "Claire Danes na gali miała najpiękniejszą suknię. Zgasło światło i... "OMG, Magia!"
  "To znaczy cierpieć dla wyglądu. Suknia PORANIŁA jej nogi! Pokazała zdjęcie po"
  "Macademian Girl jest AGENTEM? Wpadka na stronie TVN-u"
  "Czy masz już swoją sukienkę na lato w najmodniejszym błękicie?"
  "Czy Beyonce chce powiedzieć nam o zdradzie Jaya Z? Na gali wymowny obrazek."
  Wszystkie powyższe to tytułu z dzisiejszej głównej strony gazeta.pl. I wy chcecie wmówić wszystkim, że propagujecie inny wizerunek kobiety? Nie nastawiacie się na wygląd? Naprawdę oburza was takie postrzeganie kobiet? Ja myślę, że jesteście dziennikarskimi faryzeuszami, którzy za kilka kliknięć zrobią wszystko. Przepraszam bardzo, ale jednej rzeczy w życiu nie znoszę. Obłudy.

 • david321

  Oceniono 11 razy 5

  Tak, ten artykuł to nie żart, jak wiele artykułów na tym portaliku. Tak bolesnie ściskają dupę swoją formą i profesjonalizmem, że trudno je traktować jako żart.

 • wychodze

  Oceniono 4 razy 4

  pewnie ten artykuł to pomysl naczelnej ...

 • raddy

  Oceniono 10 razy 4

  O kur.a! I jak teraz żyć?!

 • krosno_plete

  Oceniono 5 razy 3

  .....patrząc na gazeta.pl i jej artykuły to widzę, że awansowaliście do grona pismaków z onet.pl czy wp.pl. Piekło zamarzło.

 • traper08

  Oceniono 3 razy 3

  Ja z brązów najbardziej lubię granaty.

 • mariuszdd

  Oceniono 6 razy 2

  Takie artykuły i omówienia takich artykułów będą wkrótce w GW .
  Kaska sie kończy ,zaczyna sie walka o zycie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX