Kopacz po porażce PO: "Będę kandydować na szefa partii. Trzeba się poddać weryfikacji. Ja od tego nie uciekam"

- W pierwszym dniu posiedzenia Sejmu rada krajowa PO ustali datę wyborów na szefa partii - zapowiedziała Ewa Kopacz. - Ja też będę kandydować. Dość pokory trzeba mieć w sobie i się poddać weryfikacji. Ja od tej weryfikacji nie uciekam - dodała.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Premier Kopacz spotkała się z dziennikarzami po posiedzeniu zarządu krajowego partii. Oświadczyła, że zebranie było z jej inicjatywy. - Uważam, że to potrzebne partii, która po ośmiu latach rządów przegrywa wybory - powiedziała i dodała: - Szefowie regionów bardzo merytorycznie podsumowali kampanię, wyciągnęliśmy z tego wnioski. Powinniśmy bardziej eksponować swój program, który nie był prostym programem. Trzeba mieć czas na to, żeby tłumaczyć ludziom swój program, mówić, ile realnie na tym zyskają.

"Chcemy być bardzo konstruktywną, merytoryczną opozycją"

Kopacz zapowiedziała też, że PO będzie teraz liderem opozycji. - Będziemy patrzeć władzy na ręce, przypominać obietnice dane w kampanii. Chcemy być bardzo konstruktywną, merytoryczną opozycją - powiedziała i dodała: - W demokratycznym kraju taka jest kolej rzeczy: raz się jest w opozycji, a raz w koalicji rządzącej. Trzeba umieć to znieść.

Kopacz wystartuje w wyborach na szefa partii

Premier zapowiedziała, że w pierwszym dniu posiedzenia Sejmu rada krajowa PO ustali datę wyborów na szefa partii: - Chcemy zaproponować wyborcom nową Platformę. Ustalimy kalendarz wyborów zaczynając od kół przez powiaty i szefów regionów. I oczywiście szefa partii. Ja też będę kandydować na szefa. Dość pokory trzeba mieć w sobie i się poddać weryfikacji. Dobrą weryfikacją będą wybory. Ja od tej weryfikacji nie uciekam - powiedziała.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (59)
Kopacz po porażce PO: "Będę kandydować na szefa partii. Trzeba się poddać weryfikacji. Ja od tego nie uciekam"
Zaloguj się
 • proteusz33

  Oceniono 7 razy 3

  Ewka miała być Pendolino Platformy a okazała się starym,poniemieckim drajratem

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 2

  Dobrze życzę PO ale już powinni wszyscy szukać następcy Tuska o podobnych a nawet identycznych zdolnościach i wizerunku medialnym. To był ogromny błąd Zarządu, że bez krytycznie przyjął tę rekomendację i nie zreflektował się po pierwszych wypowiedziach oraz proponowanych posunięciach w rządzie. Potem to już konsekwencje braku kwalifikacji i umiejętności . Pracowitość to jest plus w zakładzie pracy, w wykonywanym zawodzie w polityce liczy się skuteczność i program.

 • proteusz33

  Oceniono 4 razy 2

  Nowa szefowa rządu mówi do siedzącego na sali Tuska: "mam wiadomość dla ciebie Donaldzie: to ja stoję na czele polskiego rządu".

 • kaskris25

  0

  Niech tarantula kandyduje-wywali cale PO.A Warszawa to nie cała Polska.Wiadomo że Urzędy miast i Gmin to elektorat PO -ale i tam zaczynają się śmiać z tarantuli .

 • pogodny100

  0

  Baw wnuczka i daj se spokoj z PO:

 • michu-najlepszy

  Oceniono 2 razy 0

  Nie płacz Ewka bo Ci radę dam. Przede wszystkim wywal z swojej partii tego szczekacza bezczelnego Niesioła jak chcesz ratować partię, nie pasuje takiej kobiecie inteligentnej otaczać się takimi bucami . Jako lekarz jesteś fachowcem więc przyodziej fartuch i idź do pracy do służby zdrowia skoro ją tak pięknie reanimowaliście jako rząd, popatrzysz od strony praktycznej jak Wam się udało. Nie słuchaj dorad fafluna Donalda to jest krętacz, karierowicz i sprzeda nie tylko każdego Polaka ale również własną duszę aby był u władzy. Ale przede wszystkim zamknij się w pokoju weź dużą butelką dobrego koniaku wypij ją całą i wniknij w duszę swoją i zapytaj jej się co ona od Ciebie chce. Przecież skończyłaś studia medyczne kierunek nie łatwy i teraz masz słuchać studenta co zamiast się uczyć zarabiał jako student na wysokościach a wyższe wykształcenie kupił lizusostwem i marzył w ciszy o karierze kogo sprzedać lub wyrolować żeby coś znaczyć i dochrapać się milionów podobnie jak elektryk Bolek, poziom Ich mniej więcej taki sam tylko Donek trochę bardziej oczytany i śmiem stwierdzić że z wrodzoną inteligencją.
  Z poważaniem

 • kaskris25

  Oceniono 2 razy 0

  Brawo tarantula nie daj się wykopać.Trzymaj się ramy i stołka.

 • smerfofil

  Oceniono 1 raz -1

  Trzymaj się Ewa i poprowadź za 4 lata PO do zwycięstwa. W warszawie zwyciężyłaś kaczora.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX