Dancewicz: Pałac, Sejm i willa na Żoliborzu. To może być niebezpieczne. Ale nie obrażam się na rzeczywistość

- Nie obrażam się na rzeczywistość. Mam lewicowe poglądy, więc tak, jestem zaniepokojona, ale też zaciekawiona tym, co się wydarzy - powiedziała w #PorankuLIVE w Gazeta.pl aktorka i feministka Renata Dancewicz. Jak dodała, przez ostatnie 25 lat wydarzyło się wiele dobrego. Ale jest też ogromna grupa ludzi, którzy zostali po prostu olani.

Polub i bądź na bieżąco!- Myślisz jak niektórzy, że to czarny dzień dla polskiej demokracji? - spytał prowadzący Łukasz Mężyk z portalu 300Polityka.pl. - Nie, jestem optymistką. Tak działa demokracja. PO zrobiło trochę dobrych rzeczy, trochę złych. Czas na zmianę, taka jest kolej rzeczy - powiedziała Dancewicz.

- W sondażowym wyniku wyborów niepokoi mnie tylko to, że PiS będzie miało absolutną władzę. Bo to jest niebezpieczne. Jeżeli w (tych samych rękach - red.) będzie pałac, Sejm i jeszcze willa na Żoliborzu, to może być niebezpieczne. Natomiast nie życzę PiS-owi, żeby szedł tą drogą, bo to się też obróci przeciwko nim - dodała.

"Nie obrażam się na rzeczywistość"

- Myślałem, że będziesz Joanną Szczepkowską 2.0. Powiesz, że dziś skończyła się w Polsce demokracja... - powiedział Mężyk. - Nie ma sensu obrażać się na rzeczywistość. Nigdy nie jest tak, że rządzi idealna partia - odparła aktorka.

- Mam lewicowe poglądy. Jestem bardzo zaciekawiona, ale też zaniepokojona tym, co będzie. Boję się np. dalszego zwiększenia wpływu Kościoła na państwo. Boję się, co się stanie z in vitro, aborcją - powiedziała Dancewicz. - PO też nie była tu gwarancją - zauważył Mężyk. - Tak. Bo Platforma to partia prawicowa, nie lewicowa.

"Mnóstwo ludzi zostało olanych"

- Przez te 25 lat wydarzyło się wiele dobrych rzeczy, ale jednak mnóstwo osób zostało olanych. Nikt się nie liczył z ich potrzebami, poczuciem godności. Te pogardliwe "mohery'', to nie było fajne. Tadeusz Rydzyk się tą grupą skutecznie zaopiekował... Nie rozumiem takiej pogardy dla ludzi - powiedziała.

Zobacz całą rozmowę z Renatą Dancewicz - od 2:31:50. Zobacz też, co mówili pozostali goście wyborczego poranka w Gazeta.pl >>Wybory W Twoim telefonie

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (232)
Dancewicz: Pałac, Sejm i willa na Żoliborzu. To może być niebezpieczne. Ale nie obrażam się na rzeczywistość
Zaloguj się
 • tymoteusz121

  Oceniono 57 razy 33

  Ciemny lud załapał PiS-wskie obietnice ! Oni nieudacznicy z PiS już rządzili ,ale nie potrafili i oddali władzę !Nawet ludzie ginęli ,a teraz Ci przestępcy na listach w PiS i chcą rządzić ! To szczególnie niebezpieczne dla Polaków .PiS roztrwonił miliardy za które trza było płacić przez 8 lat rządów PO-PSL i jeszcze będziemy my podatnicy płacić odszkodowania za takich jak Kamiński ,Macierewicz i inni !Trzymajcie się Polacy bo możemy jutro nie dostać emerytury ,renty czy pensji . Oni przy żłobach będą mieli !Chroń nas Boże od tych rządzących !

 • jdkonrad

  Oceniono 51 razy 29

  kard. nycz jednak złamał ciszę wyborczą swoim nawoływaniem do dobrej zmiany w wyborach. ktoś doniósł PKW i prokuraturze w zw. z tym?!

 • kbl

  Oceniono 48 razy 28

  Jest niebezpieczne ! Szczególnie ze względu na sposób w jaki udało się całą tę władzę zdobyć. Jedyna nadzieja że kłamstwa mają krótkie nóżki...

 • Andrzej Kowal

  Oceniono 28 razy 22

  Kobieta całkiem rozsądnie mówi, nie broni PO i nie jedzie po PiS. Mimo to tak wiele komentarzy kipi jadem:) To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że polaczkom należy się mocno po dupsku:) powodzenia:D

 • dorik2

  Oceniono 28 razy 16

  Wiemy, pisiaczki, wy wolicie Zelnika.

 • rezun-one

  Oceniono 28 razy 12

  Cieszę się że PiS dostał tak dużo.
  Niewielu przeżywa upadek z samego szczytu.

 • cleryka

  Oceniono 23 razy 11

  Dać całą władzę,czyli PAŃSTWO w ręce jednego NACZELNIKA,to na pewno jest bardzo niebezpieczne. Zwłaszcza,że pamiętamy innego Naczelnika przed wojną.

 • znj2

  Oceniono 16 razy 8

  A mnie niepokoi ludzka głupota.

 • jdkonrad

  Oceniono 20 razy 8

  zapewne swoich obietnic ekonomicznych jk nie spełni. nie ma na to kasy i basta! nie przejdą: wyższy kwota wolna od podatku i 500zł na każde dziecko! emerytury i szkoły dla 7latków wprowadzi, bo to go nic nie kosztuje dziś! niestety skupi się wtedy na szczuciu obywateli kościołem: całkowity zakaz aborcji i więzienie za in-vitro! religia będzie przyklejona do szkół na amen nowym konkordatem...
  skróci czas produkcyjny obywateli o 5,5 roku, czyli o ok. 15% ale wydłuży czas pobierania emerytury o 30%!!!!
  nie znamy jeszcze wyników wyborów do Senatu, ale specjalnie nie liczę tam na blokadę dziś! chyba że senatorowie wyłamią się z czasem z formacji smoleńskiej..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX