Korwin-Mikke PRAWIE w Sejmie. "Nasz wynik to najgorszy możliwy scenariusz"

26.10.2015 00:15
- To dla nas najgorszy możliwy scenariusz - powiedział podczas wieczoru wyborczego Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN, która według sondażu znalazła się tuż pod progiem z wynikiem 4,9 proc.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nie chcę nic mówić, ale to dla nas najgorszy możliwy scenariusz. Nie jest dobrze i nie jestem zadowolony z tego wyniku. Oczywiście to poparcie wzrosło o jakieś 300 tys. głosów w porównaniu do wyborów do europarlamentu, ale obawiam się, że nikogo nie przekonaliśmy - komentował pierwsze sondażowe wyniki Korwin-Mikke.

"Zwolennicy starych wymierają"

Według niego wzrost liczby głosów wynika z wejścia w wiek wyborczy kolejnych młodych osób, które w wyborach do europarlamentu w 2013 roku nie głosowały.

- Nowe idee zwyciężają nie dlatego, że są słuszne, ale dlatego, że zwolennicy starych wymierają. Jestem jednak absolutnie pewien, że zanim wymrą zwolennicy socjalizmu, to ten ustrój się zawali - powiedział lider partii.

Wipler pełen nadziei: Wynik się poprawi!

- Wiemy doskonale, jak duże były błędy sondażowe, oczywiście lepiej byśmy się czuli, gdyby tam było 5,01 proc., a nie 4,9. Niemniej jestem głęboko przeświadczony, że ten wynik się poprawi, ponieważ dojdą głosy z zagranicy. Ludzie za granicą wiedzą, dlaczego wyjechali. Wiedzą kto ich wygonił z tego kraju i przed kim uciekali - mówił przemawiający po Korwin-Mikkem poseł i kandydat KORWiN Przemysław Wipler.

Zobacz także
Komentarze (75)
Korwin-Mikke PRAWIE w Sejmie. "Nasz wynik to najgorszy możliwy scenariusz"
Zaloguj się
 • vald

  Oceniono 47 razy 17

  Takie partie jak Korwin powinny być w Sejmie. Nie chodzi o to by rządziły. Ale musi być przeciwwaga - zawsze. Zawsze powinien być ktoś kto powie inaczej, każe spojrzeć z innej strony. I wcale nie chodzi o to by się z tym zgadzać, ale by się zastanowić. Nie może być tak że wszyscy myślą , patrzą w jednym kierunku. Teraz - tak wynika z sondaży - będziemy mieć socjalizm prawie narodowy w wykonaniu PIS. Bo czymże są te obietnice jak ie socjalizmem? By je spełnić będzie się trzeba jeszcze bardziej zadłużyć. Dlatego powinni byc w Sejmie ludzie Korwina którzy będą mówić, przypominać, że to równia pochyła i hamować rozpędzonych socjalistów. A lewicą stało się to o czym parę dni temu napisałem. Media pieją za Zandbergiem , znalazły sobie nowy twór polityczny na którym można jechać. Spowodowało to tylko tyle ze RAZEM urosło o 2,5 % a ZL właśnie tyle zabrakło. I W Sejmie nie będzie ani jednych, ani drugich

 • alt-stettin

  Oceniono 15 razy 7

  Mnie nikt nie wygonił, wyjechałem bo chciałem. Świat jest tak pięknym miejscem, że szkoda marnować życie w jednym tylko kraju.

 • tolek398

  Oceniono 15 razy 7

  Nawet jeśli to i tak parę ludzi Korwina w Sejmie nie ma realnie wpływu na nic, ale na pewno byłoby śmieszniej.

 • swietyszczur

  Oceniono 12 razy 6

  Nareszcie koniec polityczny Korwina Myszki Miki , przez ostatnie 20 lat glosil te swoje pierdy .

 • christoph_de

  Oceniono 6 razy 6

  Nie głosowałem na nich, ale szkoda ich, przydałoby się paru "świrów" bezwzględnie rozliczających przyszły pisowski rząd.

 • oelefante

  Oceniono 10 razy 6

  Trzeba było nie rozbijać KNP. Bezpośrednio przed rozłamem mieliście w sondażach 7%. Gdyby Korwin i Wipler nie rozbili partii, teraz spokojnie mogliby liczyć na 10%. Dwaj idioci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje