#PoranekLIVE. Kowal, Meller, Dancewicz na żywo w Gazeta.pl

Wyniki, opinie, komentarze, analizy i wielu ciekawych gości - wszystko to znajdziecie w naszym programie #PoranekLIVE. Zapraszamy do oglądania transmisji z redakcji Gazeta.pl na żywo już od 8:30.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W niedzielę o godz. 21 skończyło się głosowanie, ale największe emocje dopiero przed nami: kto okaże się prawdziwym zwycięzcą, a kto poniesie sromotną klęskę? Jaki będzie ostateczny podział mandatów w Sejmie? Kto sformuje rząd i jak zmieni się scena polityczna?Na te wszystkie pytania będziemy chcieli odpowiedzieć wraz z naszymi gośćmi w poniedziałkowym, powyborczym studiu Gazeta.pl - #PoranekLIVE.

Już od 8.30 naszymi gośćmi są politycy, komentatorzy, publicyści i eksperci. Rozmawiają z nimi Łukasz Mężyk z serwisu 300polityka.pl i Piotr Markiewicz z TokFM.pl.

Wyniki wyborów komentują dla was w studiu Gazeta.pl m.in. Paweł Kowal, Marcelina Zawisza, Jan Śpiewak, Jarosław Gugała, Janina Paradowska, prof. Rafał Chwedoruk, Marcin Meller i Renata Dancewicz.

Sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych

Przypomnijmy wyniki sondażowe late poll z 90 proc. badanych komisji: PiS - 37,7 proc. PO - 23,6 proc., Kukiz'15 - 8,7 proc., .Nowoczesna- 7,7 proc., Zjednoczona Lewica - 7,5 proc., PSL - 5,2 proc.. Nie zmienił się wynik partii KORWiN - 4,9 proc i Razem 3,9 proc.

Zgodnie z tymi wynikami rozkład mandatów prezentuje się następująco : PiS - 232 mandaty (o sześć mniej, na granicy samodzielnej większości), PO - 137 (o dwa więcej), Kukiz'15 - 42 (o dwa mniej), Nowoczesna - 30 (o sześć więcej), PSL - 18. Partie Korwin, Razem i koalicja Zjednoczona Lewica najprawdopodobniej znajdą się poza Sejmem.

Wyniki podajemy dzięki uprzejmości TVN 24.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (31)
#PoranekLIVE. Kowal, Meller, Dancewicz na żywo w Gazeta.pl
Zaloguj się
 • kapitan.kirk

  Oceniono 23 razy 13

  Nie mogłem spać przez pół nocy, gdyż - jak zapewne większość Polaków - gryzła mnie niepewność, jak skomentuje wynik wyborów p. Renata Dancewicz.

 • super_smaczny

  Oceniono 4 razy 4

  Krasko jak ja lubie Twoja zmartwiona mordeczke :-)

 • enochnuckythompson

  Oceniono 4 razy 4

  Czy ktoś wie gdzie można się zapisac na te mieszkania za 2500PLN za m2 ? I od kiedy zapisy?

 • abdu_al

  Oceniono 3 razy 3

  A na co komu ta poskomunistyczna lewica, co tylko robiła idiotyczne parady?
  Wystarczy, że nacjonalistyczna lewica wygrała wybory.

 • mttt27

  Oceniono 2 razy 2

  Idzie papizm. Czeka nas poszerzenie i pogłębienie kondominium watykańskie. Biskupi nie zmarnują szansy i zaczną mocno krzyczeć o odzyskanie majątków, ziem, nieruchomości jaki rzekomo im komuniści zabrali. Przez 19 lat działania komisji majątkowej i przekazanie w ręce Watykanu majątk , ziemie i nieruchomości warte ponad bilion zł (tak bilion) - to dla KRK mało.
  Biskup Nycz już mówił, ze kościół katolicki tylko z niedziel z tacy zbiera ponad 6 miliardów zł i to jest 'mało'. Chce zwiększenie stawki z 0.5 nawet do 2% odpisu podatkowego. Co roku do banku Watykan episkopat przelewa prawie miliard euro - to dla KRK jest za mało. Zacznie się na szeroką skalę watykańska grabież polski !

 • uthark

  Oceniono 2 razy 2

  Od kiedy będą wydawać po 500zł na dziecko? Dodatkowe 2500zł jest nie do pogardzenia.

 • potp

  Oceniono 4 razy 2

  Sondażowe wyniki-co to ma być?! Sondaż to sondaż, a wyniki to wyniki, to dwie różne rzeczy! Sondaż z 90% komisji - to jakaż bzdura! To brzmi tak, jakby nie podsumowano jeszcze wszystkich sondaży a wyników żadnych nie uwzględnia. Czym innym były by wyniki cząstkowe.

 • bobbobbobbob

  Oceniono 1 raz 1

  Najsłabiej wypadł Łukasz Mężyk, nie dość, że nie potrafił prowadzić rozmowy tak, żeby dotyczyła rozmówcy a nie jego pomysłu na "show", to wykazał się całkowitym brakiem zainteresowania swoimi gośćmi, wciąż im przerywając i uparcie powtarzając swoje tezy. Szkoda, bo sam pomysł na powyborczy poranek był ciekawy.

 • conan2233

  Oceniono 1 raz 1

  "Moja prawda jest najmojsza"??
  tiaaa....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX