Wybory 2015. Sondaż TNS po debacie: PiS i PO tracą, Razem i Kukiz zyskują

Po wtorkowej Debacie Liderów, sondaż TNS dla fakt24.pl pokazuje zwycięzców: najwięcej zyskały partie: Razem (2,3 pkt proc.)i Kukiz '15 (3,6 pkt proc.). Traci PiS (1,1 pkt proc.) i PO (aż 6 pkt proc.)

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Według najnowszego sondażu TNS, opublikowanego wczoraj na fakt24.pl, a dziś w papierowej wersji tabloidu, 37,8 proc. zagłosowałoby na PiS, a 24,1 na PO. W porównaniu z sondażem TNS dla fakt24.pl z 15 października - obie partie zanotowały spadek.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania: na trzecim miejscu Kukiz'15 (9,1 proc.), na czwartym Zjednoczona Lewica (8,6 proc) i na piątym: Nowoczesna (6,6 proc.).

Pod progiem znalazły się partie: KORWiN (4,9 proc.), PSL (4,8 proc.) i Razem -ich notowania po debacie znacznie wzrosły. Odnotowali 3,5 proc. poparcia.

Sondaż prezydencki Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24
Create your own infographics


Badanie przeprowadzono 21 października metodą wywiadów telefonicznych CATI na próbie 1002 osób. Odpowiadało 711 osób. Wyniki są podane bez osób niezdecydowanych. Szacowana frekwencja to 52,6 proc.Wybory W Twoim telefonie

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (404)
Wybory 2015. Sondaż TNS po debacie: PiS i PO tracą, Razem i Kukiz zyskują
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 74 razy 60

  Każdy sondaż wskazujący na nieprzekroczenie progu wyborczego przez PSL jest niewiarygodny. Gumofilce wejdą do Sejmu samymi głosami krewniaków, swojaków i poustawianych kolesi. To jest prawdziwa partia władzy...

 • ml2403

  Oceniono 79 razy 35

  Jest to co najmniej zastanawiające dlaczego Polacy są w miarę rozsądni jeśli chodzi o własne wydatki, a w przypadku wydatków państwa przyjmują wszystkie brednie, że można dowolnie wydawać, jakby pieniądze płynęły jak manna z nieba. Bogactwo bierze się z pracy, a nie z obietnic Kaczyńskiego.

 • adamtko

  Oceniono 40 razy 24

  Z jednej strony chciałbym, żeby historia wreszcie wymiotła z sejmu PSL i całą tą ZLewicę z twarzą Milera. Z drugiej strony obawiam się, że prawdziwi Polacy wezmą większość w sejmie i senacie + prezydent i będą mogli bez problemu forsować swoje utopie aż do końca, ich, mojego albo wszystkich.

 • wunderwaffen

  Oceniono 67 razy 21

  Czyli od poniedziałku zamiast "letniej wody" w kranie zimny prysznic? ;))))
  Tylu oszołomów na raz dorwie się do władzy, że nawet zimnej wody może zabraknąć po 4 latach ich rządów.;))))

 • alef.omega

  Oceniono 30 razy 20

  Dlatego trzeba głosować na mniejsze partie. Ja miałem alergię na PIS i w 2007 z dużą nadzieją głosowałem na PO. Okazali się jeszcze gorsi. Jeżeli w Sejmie będą wolnorynkowi antysystemowcy jako przeciwwaga, dyktatura PIS nam nie grozi. Będą też musieli zrezygnować z księżycowego populizmu - łatwo będzie im się wytłumaczyć, "że nie mają większości". Nawet systemowy, ale wolnorynkowy Petru z Sejmie to będzie jakaś przeciwwaga dla groźnego duopolu. Ja w każdym razie głosuję na wolnościowców z KORWIN, tym bardziej że Europa też pójdzie w tym kierunku. Ludzie nie chcą socjalu, żywienia czarnych nierobów i terrorystów, wszechobecnej kontroli państwa. Jedno też wiem - na PO nie zagłosuję już nigdy. Wy..ebać dać się można najwyżej raz.

 • pitercab

  Oceniono 28 razy 18

  a gdzie wasz pupilek Petru? - nie zapłacił?

 • vald

  Oceniono 21 razy 17

  Widzę że Wyborcza znalazła nową "miłość" - Zandberga i jego socjalistyczne mrzonki. To promowanie "Razem" i pianie z zachwytu nad nowoą formacją może przynieść skutek taki, że te parę procent "Razem" urwie ZL i do Sejmu nie wejdzie ani Zandberg , ani Nowacka, czego im z całego serca życzę. Jak zwykle niedoceniony jest PSL i Korwin. Korwin notabene w sondażu Onetu ma 24% .Jak będzie zobaczymy w niedzielę

 • piotr60j

  Oceniono 29 razy 17

  Na Kukiz'15 nie zagłosuję z prostej przyczyny - lider tego ugrupowania okazał się zwykłym znerwicowanym niedoukiem nieogarniającym złożoności współczesnego świata (gdybym napisał, że tępakiem, byłoby to mało eleganckie).
  Ponieważ lider jest taki, więc i jego otoczenie oraz zwolennicy też nie błyszczą intelektem. Po cholerę kolejne nierozgarnięte osoby w polskim parlamencie?

 • mer-llink

  Oceniono 21 razy 17

  Te galopujące we wszystkich kierunkach sondaże nie mają już żadnego znaczenia .. JAk zreszta od paru miesięcy.

  I tak, niestety, w wyborach parlamentarnych powaznie wygra PiS. Nie dlatego, ze coś wnosi, bo raczej "roznosi", ale dlatego, że Platformiani "stratedzy" okazali sie niezdolnymi leniuchami.
  Wiadomo było od dawna, że w wyborczym roku 2015 o wynikach parlamentarnych zadecydują wczesniejsze majowe wybory - prezydenckie. A ich zwycięzca jesienią dostanie bonus w postaci wygrania parlamentu...
  Tamte wybory prezydenckie nieutalentowane leniuchy ze "sztabów" Platformy skrachowały pokazowo....

  Panom Grupińskim, Kamińskim (Ps. Misiek), Tyszkiewiczom nie chciało się zrobić jakiejkolwiek kampanii panu Komorowskiemu. Uwazali - pewnie za panem Adamem Michnikiem, który gaworzył o "zakonnicy na pasach" - że się "samo wygra".
  I zmarnowali 45% przewage prez. Komorowskiego.
  (Może po prostu nie potrafili, bo talentu o wiedzy nie mają za grosz?)

  A i od maja 2015 - przez 5 miesięcy!!!! - te same leniwce nie zrobiły nic, aby wzmocnić kampanię parlamentarną.
  Rzecznikiem kampanii ustanowiono panią Muchę, kobietę nawet ładną, ale mającą fatalne notowania społęczne za wcześniejsze wyczyny.
  W dodatku sternikiem tej kampanii uczyniono pana Kamińskiego, pseud. Misiek, hołdownika Pinochetowego i Ryngrafonoścę. Czy widzimy jakikolwiek koncept? Ano nie - p. Kamiński tylko załatawił sobie posade w rzadzie oraz miejsce "biorące" na listach PO. Za to leniwie nie wypracował zadnej koherentnej kampanii Paltformy.

  I dlatego PiS bierze oto premię za wygranie prezydentury.
  To nie dzieło PiSu, bo ten jest marny, ale dzieło bezmyślności i nieróbstwa p.p. "sztabowców" Platformy - p.p. Grupińskich, Kamińskich, Tyszkiewiczów.
  To dzieki nim oto Polska wpada w spocone łapki p.p. Dudów, KAczyńskich , Macierewiczów i - o zgrozo!! - Zelników..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX