Wybory 2015. Ostatnia konwencja Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami. "Ostatnia prosta - damy radę" [RELACJA]

O godzinie 11 wystartowała ostatnia duża konwencja PiS w tych wyborach parlamentarnych. Politycy spotkali się w tym samym miejscu, w którym spotkali się ostatni raz przed wyborami prezydenckimi.

Polub i bądź na bieżąco!

Konwencja odbywa się w Warszawie przy ulicy Mińskiej. Przyświeca będzie jej hasło "Ostatnia prosta - damy radę". Za jej przygotowanie odpowiada zespół z Marcinem Mastalerkiem na czele.

Ostatnia przedwyborcza konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Relację naszego reportera na Periscope ZOBACZ TUTAJ>>

Kaczyński: czas pomyśleć, co po zwycięstwie

Podczas swojego wystąpienia na konwencji Jarosław Kaczyński powiedział, że priorytetem jest dla niego uczciwość. - Do władzy nie idzie się dla pieniędzy - powiedział prezes PiS.

Następnie stwierdził, że czas, w którym jego partia będzie u władzy, będzie czasem ludzi pracy. - Polska niech się bawi, ale władza musi pracować. Musimy powoływać ludzi na stanowiska zgodnie z ich kompetencjami. Te nominacje będą jednak nominacjami próbnymi, bo jeśli ktoś się nie sprawdzi i nie da sobie rady, to zostanie odwołany.- "Jeden z drugim, a nie jeden przeciw drugiemu". To musi być nasza zasada - to kolejne słowa z przemówienia Kaczyńskiego.

Prezes powiedział także, że czas powoli myśleć o tym, co będzie po zwycięstwie. - Jeżeli chcemy, żeby to było zwycięstwo dla Polski solidarnej i sprawiedliwej, to te zasady muszą być fundamentem. Tylko wtedy to będzie prawdziwe zwycięstwo - powiedział Jarosław Kaczyński.Szydło: wybraliśmy prezydenta dzięki waszemu zaangażowaniu

Beata Szydło swoje przemówienie rozpoczęła od podziękowań za zaangażowanie w minionych wyborach prezydenckich. - Wybraliśmy prezydenta dzięki waszemu zaangażowaniu - powiedziała Beata Szydło.

Szydło wyraziła też swoją dumę. - Jestem dumna z Polaków. Jestem dumna z samotnych matek, wychowujących dzieci. Jestem dumna z naszych seniorów, którzy się nie załamują i przekazują mądrość pokoleniom - mówiła Szydło. Kandydatka na premiera namawiała też, abyśmy "byli dumni z polskich ludzi kultury i sportowców".

Podkreśliła, jak ważna jest rola drużyny. - Jeśli się ją ma, zwyciężasz, nawet jeśli nie dają ci szans - zapewniała Beata Szydło.

- Dopiero kiedy stworzymy rząd dla obywateli, będziemy mogli powiedzieć, że państwo jest obywatelskie - przekonywała Szydło. - W wyborach prezydenckich daliśmy radę i teraz musimy zrobić dokładnie to samo. Im będzie nas więcej, im więcej będzie rąk do pracy, tym szybciej Polska będzie się rozwijać - mówiła do zebranych Beata Szydło.

- Idźmy do przodu - mówiła Beata Szydło. - Nie będę atakować przeciwników. Dzisiaj w Polsce nie ma czasu na wysłuchiwanie tych, którzy ciągle narzekają i próbują zdyskredytować innych. Wszyscy Polacy są równi, a ci, którzy próbują nas dzielić, którzy przy drogim winie i ośmiorniczkach kazali nam zaciskać pasa, niech odejdą - powiedziała Szydło.

- Chcę ze wszystkimi Polakami zawrzeć umowę, z której rozliczycie nas za 4 lata - zakończyła swoje przemówienie liderka Prawa i Sprawiedliwości.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (280)
Wybory 2015. Ostatnia konwencja Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami. "Ostatnia prosta - damy radę" [RELACJA]
Zaloguj się
 • kraszan77

  Oceniono 70 razy 38

  I znowu nie znajdę żadnego gnoja, który się przyzna, że głosował na pis. Co za schizofreniczny elektorat. Poderżnę sobie, dzieciom i wnukom gardło, zepchnę Polskę w otchłań katolibanu, cofnę kraj o 500 lat i się do tego nie przyznam.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 55 razy 37

  Damy radę zmienić Polskę w ruinę. Damy radę !!!
  Nasza drużyna to obiecała, będziemy słuchać Polaków, a nawet o wiele bardziej skutecznie ich podsłuchiwać.

 • mama-bacha

  Oceniono 42 razy 32

  "Damy radę"..narobić takiego wstydu,żenady,obciachu i syfu,że świat nie widział!!!!!

 • jr968

  Oceniono 37 razy 31

  Historia ta starsza i ta współczesna zna przypadki takich przemówień przerywanych co chwilę brawami. Zwykle były zwiastunami (albo potwierdzeniem) najokropniejszych zdarzeń.

 • pietrek1960

  Oceniono 37 razy 27

  Prawda o wyborach jest bardzo prosta .Jeżeli propaganda wyborcza prowadzona jest w kościołach przez pedofili w sukienkach którym zależy na tym by zwyciężyła jedna opcja polityczna(PiS) bo liczy na dalsze profity z dojścia do władzy mlaskacza z przydupasami, to nic dziwnego że są takie wyniki .Biedne polskie katokołtuństwo IQ niskie ,ale wiara ogromna zwłaszcza w agitacje prowadzoną w kościołach przez również niedouczony i zboczony kler. Tragedią jest to że 50% mieszkańców tego kraju to nieumiejący czytać kretyni, sterowani przez kler i prawicowe , narodowo-socjalistyczne partie, które jak KK mają chorobliwą żądzę władzy. Tym którzy raz w tygodniu przez godzinę miętoszą książeczkę do nabożeństwa rozumu od tego nie przybywa, wręcz odwrotnie religia to trucizna .Szykujecie sobie odmianę katolickiego szariatu.

 • lekkopoirytowana

  Oceniono 39 razy 25

  ciekawe czy prezes wypuści pieski Maciera i Pawłowicz czy pozostanę w kojcu żeby nie wystraszyć wyborców

 • jr968

  Oceniono 28 razy 22

  co jest z Macierewiczem? Jest w jakiejś śpiączce? W szpitalu? Co się z nim dzieje?

 • partia

  Oceniono 26 razy 20

  Po raz pierwszy w dziejach lud polski ma swoją polityczną reprezentację. Prezesowi udała się sztuka taka, jaka nikomu sie jeszcze nie udała. Połączenie endecji z bolszewią. Wszystkie elementy światopoglądu polskiego ciemniaka nareszcie zebrane w jedną spójną ideologię. To sie jakoś wcześniej nie udawałoi. Prezes połączył fanatyczne religianctwo z bolszewickim marzeniem o eksterminacji elit, No i wykreował wodza na miarę polskiego melancholijnego nieudacznictwa. Bo tym wodzem stojacym na czele kościoła i zastępów mściwych nieudaczników jest pierdołowaty kurdupel bez zębów, taki żałosny dziad w wyświechtanym paltociku. To jest wielkie osiągnięcie!!!!!!!!!!!!! Zazwyczaj przywódcami biedaków i jołopów zostają jacyś tryskający energią, dobrze ubrani i bardzo samczy faceci którzy na tle swoich akolitów nie wyglądają jak jeden z nich. Zawsze wódz musi być samcem alfa. A tu proszę, Kaczyński wygląda jak klepiący bidę emeryt z cukrzycą. Drepce jakby miał sie za chwilę przewrócić, mówi skrzekliwym głosem i urywanymi zdaniami, sączy jad w bezsilnej złości, te wszystkie wiem, nie powiem, te aluzje ale bez wyraźnego postrawienia kropki naqd "i" , wszystko w stylu pełnego żółci i nienawidzącego swej bezsiły starucha mającego za złe wszystkim do okoła. Ja sobie nie mogę przypomnĄć żadnego wodza w takim stylu. On jest dokładnie taki jak większość jego wyborców!!! I oni za to go kochają! Jak zacznie gonić w piętkę, popuszczać przy paniach i świrować jak G. Janowski, to oni sie od niego nie odwrócą! A jak umrze to zostawi po sobie legendę jednynego polityka który zawsze był z ludem. To jest siła której nikt nie pokona !!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX