Wybory 2015. Mocny spot partii KORWiN. W minucie podsumowali rządy PO i PiS [WIDEO]

20.10.2015 15:49
Spot podsumowujący rządy PO i PiS zaprezentowała w Sejmie partia KORWiN. Przekonuje w nim, że w każdej minucie ostatnich 10 lat, popełniane były dwa przestępstwa, ok. 141 tys. zł zabierano z pensji Polaków, a za wynagrodzenia urzędników płaciliśmy ponad 43 tys. zł.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prezentujący spot poseł Przemysław Wipler powiedział, że jest on próbą przedstawienia jednej minuty w ostatnich 10 latach.

- Podzieliliśmy dane statystyczne podawane przez Główny Urząd Statystyczny, jak one wypadają w takiej jednostce rozliczeniowej jak minuta, żeby pokazać Polakom jak wygląda jedna minuta rządów PO i PiS - powiedział.

"140 799 zł podatku PIT zabierane jest z pensji Polaków..."

W spocie partia zaznacza, że w każdej minucie popełniane są dwa przestępstwa, 140 799 zł podatku PIT zabierane jest z pensji Polaków, a przedsiębiorcom odbiera się 62 868 zł podatku CIT. Ponadto padają w nim stwierdzenia, że za wynagrodzenia urzędników Polacy płacą 43 495 zł, na oświatę i wychowanie wydają w ciągu minuty 3 502 zł, z kolei na utrzymanie więzień - 4 847 zł.

Poza tym - jak przekonuje ugrupowanie - Polska do budżetu UE wpłaca co minutę 55 747 zł a Polacy, którzy wyjechali z kraju wypracowują w innych państwach 114 155 zł. KORWiN zwraca uwagę, że rząd w każdej minucie zadłuża nas o 75 891 zł - a od tego długu płacimy 69 032 zł odsetek. Ponadto co minutę na konta partii politycznych wpływa 170 zł, a Polacy dostają 5 mandatów.

Na końcu spotu słychać lektora, który mówi: "jeśli tak wygląda jedna minuta rządów PO-PiS, wyobraź sobie kolejne cztery lata".

"PiS, PO jedno zło"

Jak podkreślił Wipler, między PO i PiS "nie ma w chwili obecnej istotnych, poważnych różnic programowych". - Obie te formacje w kwestiach społecznych, ekonomicznych, gospodarczych, polityki zagranicznej, polityki unijnej, mówią delikatnie innym językiem, ale w istocie o tym samym - stwierdził poseł. Również we wtorek na konferencji w Sejmie Janusz Korwin-Mikke mówił oceniając poniedziałkową debatę z udziałem Ewy Kopacz i Beaty Szydło, że - w jego opinii - "obie panie niczym się nie różnią". - PiS, PO jedno zło - podsumował lider ugrupowania.

Korwin-Mikke: Nie będę z tymi paniami dyskutował

Korwin-Mikke pytany przez dziennikarzy o zapowiedzianą obecność premier Ewy Kopacz oraz kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło na wtorkowej debacie odpowiedział, że - jego zdaniem - "one są tylko po to, żeby zająć trochę czasu, żebyśmy mieli mniej czasu na odpowiedzi". - Nie będę z tymi paniami dyskutował, (...) bo to jest kompletne pustosłowie - stwierdził.

"Zrobimy wszystko, żeby było jak najlepiej, żeby rolnicy mieli jak najlepiej"

Jego zdaniem, jeśli zapytałby obie kandydatki o to, co zrobić np. z rolnictwem, to odpowiedzą "zrobimy wszystko, żeby było jak najlepiej, żeby rolnicy mieli jak najlepiej". - I co ja z nimi zrobię? - pytał Korwin-Mikke.

Poseł Wipler również negatywnie ocenił formułę wtorkowej debaty, na której - jak podkreślił - - Polacy usłyszą niecałe 10 minut odpowiedzi polityka, który będzie odpowiadał na zmianę z siedmioma innymi politykami. Według niego "to nie jest moment, w którym może dokonać się przełom", ale będzie to okazja do zadania pytań głównym formacjom - rządzącej i opozycyjnej. - Jestem przekonany, że wczorajsza debata, była istotniejsza, bo ona pokazała, że ani Platforma, ani PiS nie są istotnym wyborem i wygrali ci, którzy nie uczestniczyli w tej debacie - podsumował.

Poza tym zdaniem lidera KORWiN przez ostatnie osiem dni kampanii powinny odbywać się codziennie półgodzinne debaty z każdą partią, na których dziennikarze mogliby zadawać "trudne pytania". - Nie ma tego, bo te partie rządzące unikają wszelkiej realnej dyskusji - stwierdził Korwin-Mikke.

"Jak się coś mówi z sensem, nikt nie pokazuje"

Partia KORWiN na konferencji zwracała uwagę, że jest "dyskryminowana w mediach", a poziom prezentowanych informacji jest "bardzo niski". Jak dodał Korwin-Mikke nawet ostatnia prowokacja podczas konferencji Nowoczesnej - na której sekretarz generalny ugrupowania Piotr Bryczkowski zakłócał wystąpienie lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru, przy użyciu trąbek i piszczałek - odbiła się większym echem w mediach, niż merytoryczne konferencje partii. - Jak się coś mówi z sensem, nikt nie pokazuje - dodał lider partii.

- Happening z trąbką pokazały wszystkie media publiczne, ukazało się to w internecie, praktycznie na wszystkich portalach (...), natomiast tego samego dnia mieliśmy zorganizowane dwie merytoryczne konferencje (...), obie nie ukazały się w żadnym serwisie, było o nich cicho. Nic się nie przebiło, natomiast ta trąbka się przebiła - dodał sekretarz partii KORWiN.

Chcesz się dowiedzieć, kto z twoich znajomych byłby najlepszym premierem? Zapraszamy do naszej zabawy na Facebooku.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (167)
Wybory 2015. Mocny spot partii KORWiN. W minucie podsumowali rządy PO i PiS [WIDEO]
Zaloguj się
 • majkeluu

  Oceniono 62 razy 22

  Jedna z niewielu partii realistycznie podchodzących do polityki. Marginalizowana przez media, prawdopodobnie ledwo przekroczy (jeśli w ogóle) próg wyborczy, a szkoda... zamiast tego festiwal obietnic...

 • wojna100letnia

  Oceniono 22 razy 16

  Jest różnica pomiędzy PO i PiS. Jedni są pudlami Makreli i chcą nam ściągnąć na głowy zalew "uchodźców" z rozdzielnika, drudzy w tej sprawie "wstrzymują się od głosu i są nawet przeciw". To wystarczy, by oddać na nich głos, nawet jeżeli ze wszystkim innym jest się z nimi nie po drodze.

 • swirekka

  Oceniono 40 razy 16

  brak wyzwisk na Korwina ? Coś jest nie tak w GW, ale poczekajmy do wieczora ...

 • prawdaboli99

  Oceniono 27 razy 15

  Wyniki wyborów są już przesądzone.
  Wygra PIS-ponad 35% głosów i samodzielne rządy.
  Druga będzie Platforma ale partia Korwin i Kukiz wcale wiele do niej nie stracą.
  PIS i KORWiN nie chcą imigrantów i tym wygrają najwięcej w tych wyborach.
  www.youtube.com/watch?v=6JmZALpCGMM

 • rewolucyjna_pl

  Oceniono 33 razy 11

  No i BRAWO za kilka faktów, choć to tylko wierzchołek góry LODO...KRĘCENIA!!!

 • eses2

  Oceniono 22 razy 6

  Nie bójmy się jasnych określeń - to jedyna opcja i idea, która może przywrócić normalność. KORWIN jest "przekaźnikiem" tych idei znanych od lat - można je nazywa libertarianizmem, minarchizmem czy kapitalizmem ale przed wszystkim trzeba je nazwać WOLNOŚCIĄ - to idee dla wolnych ludzi a nie lewaków i ćwoków.
  Vivat KORWIN (i Korwin też...:))

 • ragefox

  Oceniono 24 razy 6

  Spot pierwsza klasa.
  Pełna profeska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje