Komentarze (334)
Sondaż dla "Wiadomości": PiS z mocnym poparciem, PO zalicza spadek. Do Sejmu nie wchodzi Nowoczesna
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • marcin.73

  Oceniono 20 razy 16

  "Polskie Stronnictwo Ludowe z 5 proc. poparcia (18 mandatów) oraz partia KORWiN także z 5 proc. poparcia (8 mandatów) też sa nad progiem."
  Ktoś mi to wytłumaczy, bo ja nawet rozumiem, że PSL może mieć trochę ponad 5% poparcia, a KORWIN równiutkie 5%, ale żeby to się przekładało na 10 posłów różnicy, to jest dla mnie niepojęte.

 • panzerfaust39

  Oceniono 32 razy 16

  Wku...eni od Petru to ci POwcy co nie dopchali się do koryta przez 8 lat rządów chłopców z ferajny Jak PO tak leci na ryj a wku...eni od Petru nie wejdą to na Czerskiej politruki się pochlastają BUUUUUUHAHAHAHA

 • vig

  Oceniono 24 razy 16

  Ponad 2,2 mln zł wydało Ministerstwo Gospodarki na emisję spotów z udziałem Ryszarda Petru w największych stacjach telewizyjnych i na najpoczytniejszych portalach internetowych. Koszt wyprodukowania filmu wraz z przekazaniem praw autorskich wyniósł ponad 285 tys. zł. Z kolei Narodowe Centrum Kultury wydało dwie książki Petru, a koszt druku jednego nakładu najnowszej z nich wyniósł 25 tys. zł.

  gf24.pl/kto-i-za-ile-promuje-petru/

 • smiki48

  Oceniono 32 razy 16

  mam nadzieję, że poparcie dla Nowoczesnej jeszcze dalej spadnie po ujawnieniu kontaktów Petru z Pawłem Piskorskim. Nie zdziwiłbym się aby za finansowaniem kampanii Nowoczesnej stały srodki wyprowadzone ze Stronnictwa Demokratycznego, co już drzewiej bywało i rozpisywała się o tym GW.

 • vidi12

  Oceniono 50 razy 16

  Informacja do mediów głównego scieku : Nie uda wam się wprowadzić Petru do Sejmu !!! To jest koniec tzw. elit spod znaku GW,TVN, TOK FM...

 • prawdaboli99

  Oceniono 31 razy 15

  Ale wpadka! Premier Ewa Kopacz o wzmacnianiu granicy węgiersko-syryjskiej
  Dramat jak można przed kamerami gadać takie bzdury!!!
  Kobieto ty się ośmieszasz.
  vod.gazetapolska.pl/11408-ale-wpadka-premier-ewa-kopacz-o-wzmacnianiu-granicy-wegiersko-syryjskiej

 • dziadekjam

  Oceniono 33 razy 15

  PiS 222 mandaty. PSL 18 mandatów. Nowa koalicja już się kroi! Znowu wygra koalicjant gumorfilców.

 • rave8

  Oceniono 28 razy 14

  Wg. sondaży GW wygra niejaki Bronek Komorowski:)

 • wojna100letnia

  Oceniono 24 razy 14

  W tych wyborach nie liczy się nic innego, jak stosunek do "uchodźców". To jest wyzwanie cywilizacyjne najwyższej próby, którym rządzący muszą sprostać. Zablokowanie tego to jest zadanie pierwszoplanowej wagi. Po krajowych pieskach Makreli nie można niczego dobrego się spodziewać, gotowi są sprzedać wszystko, w tym przyszłość własnego (?) kraju za bizantyjskie apanaże w Brukseli. Zatem każdy przytomny na umyśle skreśli ich w przedbiegach. W merdiach głównego ścieku dramat, jak rozgrywa się w Niemczech, z agresywnymi bandami bliskowschodnich roszczeniowców jest zupełnie przemilczany. Wroga, obca kulturowa ludność która nigdy się nie zintegruje z miejscowymi, gardząca tubylcami jako "niewiernymi". Czy tego chcemy ? Głosując na PO masz PEWNOŚĆ, że coś takiego zdarzy się w Polsce.

 • akris58

  Oceniono 23 razy 13

  Wiadomo,że wyborcy PO i PiS to stały elektorat,można powiedzieć beton,ale głosowanie na Nowoczesną to tak jakby powiedzieć, iż nie szkodzi, że jesteś kasjerem w supermarkecie, jak zagłosujesz na partię pana Petru będziesz taki fajny jak oni, menedżerowie dużych banków. Tak działa ten mechanizm. Część wyborców może uważać, że głosowanie na daną osobę może automatycznie oznaczać przystąpienie do świata, który ten polityk reprezentuje. - W przypadku Ryszarda Petru mowa o świecie finansistów, bankierów i znanych ekonomistów.

 • chris_yyz

  Oceniono 50 razy 12

  A ja glosuje na PIS. Mam nadzieje, ze powstrzymaja to islamskie szalenstwo, ktore ogarnelo PO.
  Ludzie, glosujac na PO zgadzacie sie stale kwoty islamistow w Polsce.
  Chcesz Polski islamskiej - glosuj na PO.

 • pogromcalewakow

  Oceniono 44 razy 12

  Partia banksterów poza sejmem. Z wielką radościom przeczytam komentarze zrozpaczonych lemingów, wierzących że nowoczesna.po może uzdrowić polską gospodarkę. Nie tym razem, na ten manewr nabierze się tylko kilku ogłupionych naiwniaków

 • adin_null_adin

  Oceniono 19 razy 11

  Jak uratować PO?
  Dzieje ludzkości nie przewidują takiego cudu.

 • k0mancz

  Oceniono 17 razy 7

  Lemingi nie martwcie się, sam Bronek w sondażach jeszcze dzisiaj ma 70% poparcia, mimo, że wyniósł żyrandol.

 • prawdaboli99

  Oceniono 14 razy 6

  Po karierze "prezydenta Europy"? - będzie spektakularna dymisja i wielki skandal
  Donald Tusk traci wpływy? - to już eufemizm. Dziennikarze pracujący w Brukseli piszą jednoznacznie, że były szef Platformy Obywatelskiej straci posadę. Nieudolnego "prezydenta Europy" wszyscy mają dość.

  O niespodziewanej, ale chyba coraz bardziej nieuchronnej dymisji, Donalda Tuska spekulacje pojawią się od dawna. Natomiast korespondencja reporterki RMF FM sprowadza się już nie "czy", ale "kiedy".
  niezalezna.pl/71934-po-karierze-prezydenta-europy-bedzie-spektakularna-dymisja-i-wielki-skandal

 • prawdaboli99

  Oceniono 9 razy 5

  Tusk włącza się w kampanię. Ściągnął Kopacz do Brukseli. Osobiście szkoli ją przed debatą?
  W najbliższy poniedziałek 19 października odbyć się ma przedwyborcza debata Beaty Szydło i Ewy Kopacz. Najwyraźniej sztabowcy PO nie byli do końca spokojni o odpowiednie przygotowanie szefowej Platformy. Do akcji wkroczył jednak Donald Tusk i na ostatniej prostej przed wyborami ściągnął Kopacz do Brukseli, aby osobiście przygotować ją do starcia w debacie.
  niezalezna.pl/71950-tusk-wlacza-sie-w-kampanie-sciagnal-kopacz-do-brukseli-osobiscie-szkoli-ja-przed-debata

 • antua43

  Oceniono 16 razy 4

  Nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy w to ,że na PO chce głosować 22% , moim zdaniem jest to manipulacja od wielu tygodni,żeby przygotować społeczeństwo na taki wynik - z kim nie rozmawiam nikt nie deklaruje głosować na tę partię , mam taką pracę w której mam kontakt codziennie z nowymi ludźmi ok 20- 30 osób dziennie , toteż mam doskonałe rozeznanie jak deklarują się ludzie - oczywiście zakładam ,że część z nich nie mówi prawdy to i tak PO nie ma żadnych szans uzyskać 22% poparcia - przecież społeczeństwo nie jest ślepe ani głuche.

 • jerzykkur38

  Oceniono 24 razy 4

  Recydywa IV RP,będzie dla Polski i Polaków,niewyobrażalnym nieszczęściem.Zamordyzm,policje polityczne PIS-u,cenzura,aneksja stacji telewizyjnych i radiowych,posłuszne i podległe sądownictwo,księżycowa ekonomia i finanse,izolacja Polski w Europie,kształtowanie obywateli na wzór Wielkiego Jarosława,podejrzliwość,insynuacje,pomawianie,wszech obecne podsłuchy,ksenofobia,rasizm.I już będziemy blisko faszyzmu.Rozpoczyna się okres "wielkiej smuty".A gdzie głosy intelektualistów,przestrzegające Naród przed nieszczęściem.I znowu idziemy, jak stado baranów na rzeż.Nie znosimy spokoju i stabilizacji.Nie można budować lepszej przyszłości,opartej na niewyobrażalnym kłamstwie,nienawiści,truciżnie,jadzie i żółci.Pojawiło się zbyt dużo PIS-owskich fałszywych proroków.

 • kararaka

  Oceniono 3 razy 3

  Polacy już nie boją się ani Kaczyńskiego, ani Ziobry, ani IV RP, ani V RP, ani kominiarza, ani cygana. Aferzyści, mafiozi i im podobni niegodziwcy boją się panicznie nawet własnego cienia. Więc straszą, straszą, straszą ...................czym się tylko da.

 • korcia2000

  Oceniono 7 razy 3

  Naród oszalał. Kręci bicz sam na siebie...

 • Laura Gocławska

  Oceniono 9 razy 3

  Oby się sondaże nie sprawdziły jak przy prezydenckich wyborach i jednak PO wygrała, bo to co PIS planuje zrobić to zamach na demokrację i wolność słowa.

 • sarna291

  Oceniono 13 razy 3

  Polacy, czy jest was 40 % niezdiagnozowanych fanatyków pokroju Zelnika !!!! Wstrząsajace

 • 99makabra1977

  Oceniono 5 razy 3

  Polska to dwa światy. Mamy zdobycze solidarności- uprzywilejowanych 52% wcześniejsze emerytury, trzynastki, czternastki, przerosty w sferze budżetowej renty dla ludzi zdrowych i pozostali wyrobnicy firm prywatnych pracujący ponad siły 10 godzin dziennie bez godzin nadliczbowych utrzymujących sferę darmozjadów i półdarmozjadów. PO i PIS to partie utrzymujące ten układ i głosowanie nic nie pomoże, może rozwiązanie rumuńskie z lat dziewięćdziesiątych.

 • bartpl0

  Oceniono 9 razy 3

  Rysiu nie poddawaj się, może nie ujawnia więcej szczegółów odnośnie twojego zaplecza.

 • qnur

  Oceniono 23 razy 3

  Cały czas głosowałem na PO, a teraz mam tych prymitywnych, aroganckich i konformistycznych nieudaczników dość!
  Nawet gdyby 10/10 artykułów GW było o złym pis. Nawet gdyby Kaczyński rozdeptał na chodniku kotkę z małymi, nawet, gdyby szydło okazała się facetem, nawet gdyby Gowin okazał się muzułmaninem, nawet gdyby Brudziński ukradł 100mln zł, nawet gdyby Ziobro... (no dobra z Ziobro to przesada już), to i tak zagłosuję na Pis.
  A panika na Czerskiej mnie tylko w tym utwierdza.

 • vidi12

  Oceniono 25 razy 3

  Kiedyś Michnik chciał zatrzymać SLD
  Teraz chce zatrzymać PiS
  Może wreszcie Polako uda się powstrzymać Michnika przed niszczeniem Polski !!!

 • kardea

  Oceniono 17 razy 3

  Niech chociaż jedna osoba popierająca Nowoczesną powiem nam, dlaczego to robi.
  Czas start!

 • addmeen

  Oceniono 11 razy 3

  Wszystkie sondaże to i tak jedna wielka manipulacja...
  it-fails.com/

 • razb1947

  Oceniono 2 razy 2

  Kopacz teraz dołączy do Szoguna.

 • panhoryzontu

  Oceniono 2 razy 2

  Frankowicze głosują na jedyną swoją nadzieję: PIS.
  Odstawmy Szczurko-banksterów z PO od władzy, to może coś się da zrobić z 80% lichwą na kredytach...
  Frankowicz

 • konfuziussagt

  Oceniono 8 razy 2

  PiS przygotowuje Putinowi gotowy produkt.
  Tylko brac.
  Niedlugo dla Orbana i Kaczynskiego
  skonczy sie przerwa na lancz w piekle
  ktore tworza,
  z mysla o sobie.

 • konfuziussagt

  Oceniono 6 razy 2

  Na razie kreca lody sondazownie.

  Ale ludziom w glowach porypalo.

  Madrzejsi , dzialajcie,
  bo pojdziecie do PiSowskiego lagru za lenistwo

  Oby nam sie tylko Putin nie zarechotal na smierc.

 • javall

  Oceniono 12 razy 2

  I to jest chyba dobra prognoza.
  Na pohybel.

 • qnur

  Oceniono 14 razy 2

  a gdzie info o "granicy węgiersko-syryjskiej" wg. P. Kopacz????

 • pysio62

  Oceniono 16 razy 2

  Te wyniki sa zle dla Polski, poniewaz ewentualne rzady Kaczynskiego, Macierewicza i PIS-u to prawdziwa tragedia. Niektorzy powiedzieliby jednak, ze ewentualna koalicja, wspolpraca, PIS-u z Kukizem nie trwalaby zbyt dlugo, i zakonczylaby sie kompromitacja obydwoch ugrupowan, i to nie byloby jeszcze takie najgorsze rozwiazanie dla Polski. Moze i to racja, ale Polski szkoda, i czasu szkoda na rzady Kaczynskiego, Macierewicza i PIS-u.

 • radek_sziwa

  Oceniono 14 razy 2

  Idiotyczne te sondaże. Na waszej stronie są w tej chwili wyniki trzech. Wynik następujące. Pierwszy: PiS 36, PO 22.
  Drugi: PiS 38.9, PO 30.
  Trzeci: Pis 32, PO 22.
  Rozbieżności 6-8%.
  Wiarygodność tych sondaży jest ZEROWA. Sondaże powinny być ustawowo zakazane tak aby nie wmawiać ludziom hasełka "nie marnuj swojego głosu głodując na małe partie z poparciem 2%". Nie ma czegoś takiego jak zmarnowany głos. Sondażownie ogłupiają ludzi i podświadomie wpływają na decyzje przy urnie: "po co na niego głosować, i tak się nie dostanie" itp. Zakazać publikacji tych wyników na 3 miesiące przed wyborami, wtedy ludzie bardziej by się zastanawiali i głosowali tak jak im rozum podpowiada a nie jak im kazano w TV.

 • levy

  Oceniono 24 razy 2

  Nie mogę tego zrozumieć - w 1945 władzę u nas siłą i przy pomocy kacapskich kolegów zdobyli komuniści.
  Dziś spora część narodu chce DOBROWOLNIE oddać władzę innym komunistom, którzy różnią się od poprzednich tylko tym, że nie wsadzają (jeszcze) ludzi do więzień i w kościółku stoją w pierwszych rzędach.
  Tamci uznawali zwierzchnictwo Moskwy i nie mieli by nic przeciwko abyśmy stali się 15 republiką. Ci dzisiejsi padają na kolana przed biskupami, włażą im w tyłki i chętnie zrobiliby tutaj kolonię Watykanu.
  Być może ta durna część społeczeństwa zasługuje na taki los, tylko czemu mają przy tym cierpieć normalni?

  --
  Co reprezentuje PiS? Pomyśl o takiej sytuacji: siedzisz na kiblu, spodnie opuszczone, właśnie się wypróżniłeś, żaden komfort bo śmierdzi, jesteś znudzony. I jeszcze się okazuje, że skończył się papier. I teraz siedzisz tak z głupią miną, nie wiesz co zrobić, ogólnie sytuacja beznadziejna i do dupy. Jeśli potrafisz sobie to wyobrazić to już wiesz wszystko o PiS.
  --
  Największy błąd w życiu J. Kaczyńskiego - nie poleciał do Smoleńska.
  Najlepsza rzecz jaką zrobił - nie spłodził dzieci.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 1 raz 1

  Parafrazując stare hasło: Jak PiS mówi, że zabierze, to PiS zabierze. A jak PiS mówi, że da to... PiS da! NWWD!

 • right33

  Oceniono 9 razy 1

  Ojej, pan Lis się już pakuje:(

 • konfuziussagt

  Oceniono 3 razy 1

  Dwoch sondazowni Prezes nie upilnowal,
  ale nastepne dwie owszem.

 • maracana2000

  Oceniono 5 razy 1

  To aż tylu Jerzych Zelników mieszka w Polsce ? No to sondaże nie dziwią ...

 • weredyk_pl

  Oceniono 9 razy 1

  Ponieważ wiele osób tutaj domaga się wzmianki o Kopacz i jej wypowiedzi o "granicy węgiersko-syryjskiej", proszę, źródło poniżej :)
  vine.co/v/eEVaUL3UEXB

  P.S oczywiście można się pomylić, ale gdyby to zrobił ktoś z PiSu, to byście gardłowali o tym cały tydzień w newsach na I stronie.

 • val_drakul

  Oceniono 13 razy 1

  Brawo EWA!!!
  WEGRY GRANICZA Z SYRIA!!!
  POGRATULOWAC WIEDZY!!!!

 • xyz_xyz1

  Oceniono 11 razy 1

  Tak jak pisałem. W sejmie będą tylko 3 partie: PiS oraz Korwin i Kukiz. PiS weźmie 70% miejsc pozostali reszta. I tyle. I takie skald będzie przez najbliższych 20 lat ewentualnie mogą dojść jeszcze narodowcy po to potrzebne ugrupowanie w sejmie.

 • blue-sky-0

  Oceniono 23 razy 1

  PO jednocyfrowo !

 • alfalfa

  Oceniono 23 razy 1

  Ani Petru, ani Razem? No, co za pech, hahahaha, nie rozpaczajcie - macie jeszcze PSL i Millera z Palikotem! :))
  A.

 • junkamm

  Oceniono 17 razy 1

  petru spierd . z tej polityki polskiej bo cie na gnój wywiozą .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX