Sondaż dla "Wiadomości": PiS z mocnym poparciem, PO zalicza spadek. Do Sejmu nie wchodzi Nowoczesna

Na tydzień przed ciszą wyborczą PiS nadal na prowadzeniu w wyścigu do Sejmu - wynika z sondażu Ipsos dla ?Wiadomości? TVP1. Na drugim miejscu PO, która zalicza spadek w stosunku do poprzedniego badania. Do Sejmu nie wchodzą Nowoczesna Ryszarda Petru i partia Razem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W najnowszym badaniu Ipsos Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 36 proc. poparcia i 222 mandaty. Tu wynik nie uległ zmianie w stosunku do poprzedniego sondażu z początku października.

Mimo wysiłku sztabowców traci główny rywal partii Kaczyńskiego - Platforma Obywatelska, na którą swój głos chce oddać 22 proc. respondentów - spadek o trzy punktu proc. Taki wynik badania dla "Wiadomości" TVP dla PO oznacza 132 mandaty w przyszłym Sejmie.

Nad progiem wyborczym znalazło się również ugrupowanie Pawła Kukiza z poparciem na poziomie 8 proc. To wzrost dla formacji Kukiz'15 o 1 punkt proc. i 36 mandatów w Sejmie.

Takim samym poparciem może pochwalić się Zjednoczona Lewica, co daje koalicji (SLD+TR+PPS+UP+Zieloni) 43 miejsca w Sejmie.

Polskie Stronnictwo Ludowe z 5 proc. poparcia (18 mandatów) oraz partia KORWiN także z 5 proc. poparcia (8 mandatów) też sa nad progiem.

Jeśli wyniki sondażu miałby odzwierciedlenie przy urnach, do Sejmu nie weszłoby ugrupowanie Nowoczesna Ryszarda Petru z 4 proc. poparciem, oraz Partia Razem z wynikiem na poziomie jednego procentu.

Sondaż przeprowadzono metodą telefoniczną na próbie ogólnopolskiej 1010 dorosłych Polaków w dniach 14-15.10. 2015 r.

Wybory W Twoim telefonieChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (334)
Sondaż dla "Wiadomości": PiS z mocnym poparciem, PO zalicza spadek. Do Sejmu nie wchodzi Nowoczesna
Zaloguj się
 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 150 razy 48

  Jeżeli chcesz zostać oszukany po raz trzeci to zagłosuj na Platformę Obywatelską,

  jeżeli chcesz sobie przypomnieć jak to było za pierwszym razem to zagłosuj na Nowoczesną Ryszarda Petru.

 • cosiedziejetutaj

  Oceniono 67 razy 33

  W jednym temacie "PO znów odrabia" tutaj PO zalicza spadek... ciężko się połapać w tym dziennikarstwie za 99gr.

 • Marcin Mar

  Oceniono 35 razy 25

  Jaki jest prawdziwy spadek po ośmiu latach rządów PO? To już nie jest partia obywatelska, a partia lobbystów bankowych,korporacji i menagementu przedsiębiorstw. Zniszczone zaufanie do państwa, pogwałcone prawo, ograbieni obywatele na masową skalę. Złodziejskie kredyty frankowe, nieprawdopodobnie złodziejskie polisolokaty, opcje walutowe które zniszczyły wiele przedsiębiorstw , gigantyczne kary w prawie budowlanym, samowola fiskusa, dojenie kierowców na każdym kroku... To oni - PO-PSL dali polityczne przyzwolenie i polityczny parasol na powszechne złodziejstwo banksterów i firm ubezpieczeniowych. Za to odpowiadają, wcześniej czegoś takiego w takiej skali NIGDY nie było. PO doszło do władzy pod szyldami społeczeństwa obywatelskiego, a okazało się, że to była tylko gigantyczna ustawka banksterów i innych oszustów. W tych wyborach tych złodziei trzeba wyciąć, nigdy nie dać im szansy na ponowny skok na polską kasę. Głosowałem na tych ludzi od 1989 roku, z wiarą że to dla dobra Polski i w jej interesie, ostatnie osiem lat mnie skutecznie wyleczyło, nie głosowałem na masowe finansowe ustawki ! Śmieszy mnie do głębi, że partia mieniąca się obywatelską porzuca prawie dwa miliony pokrzywdzonych swoich wyborców –frankowiczów, bo interes baków jest najważniejszy. Teraz jak kukiełka z pudełka wyskoczyła na scenę polityczną paria „nowoczesna.pl” i niejaki Petru, pracownik banków i ekspert bankowy. . Nikt nie wie skąd się wzięli, nikt nie wie kto ją finansuje, jasne jest, że stoją za tym wielkie pieniądze, ale też jest jasne, to klon PO, żeby odebrać opozycji PO głosy, przez Petru PO nadal chce rządzić tylko w koalicji z Petru. Szkoda gadać!

 • disloyall

  Oceniono 33 razy 23

  Jaki bedzie temat programu Lisa w TVP2, w poniedzialek 26.10. ?

  Chyba obejrze... z przyjemnoscia !!

 • kichchi

  Oceniono 29 razy 21

  jeśli w zmanipulowanych sondażach wynajety przez zagraniczny kapitał petru niby balansuje ale nie przekracza progu to znaczy że ma poparcie na poziomie leszka bubla

 • socjolog12

  Oceniono 38 razy 20

  Czyli 22% nadal chce być oszukanym przez PO.
  Do tego kilka procent popiera szalupę PO, banksterów z Nowoczesnej....

 • laborant1

  Oceniono 32 razy 20

  Nowoczesna.... W jednym sondażu 5% w drugim 7% w trzecim 9%.
  Jeden sondaż to wróżenie z fusów, drugi to szklana kula, trzeci rozłożenie tarota.
  NIE WIERZCIE SONDAŻOM MIEJCIE ROZUM !!!!!!

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 44 razy 20

  "Ponad 2,2 mln zł wydało Ministerstwo Gospodarki na emisję spotów z udziałem Ryszarda Petru w największych stacjach telewizyjnych i na najpoczytniejszych portalach internetowych. Koszt wyprodukowania filmu wraz z przekazaniem praw autorskich wyniósł ponad 285 tys. zł. Z kolei Narodowe Centrum Kultury wydało dwie książki Petru, a koszt druku jednego nakładu najnowszej z nich wyniósł 25 tys. zł."

  gf24.pl/kto-i-za-ile-promuje-petru/

  Jak to prawda to byłby szok. Publiczne pieniądze na kampanię !

 • socjolog12

  Oceniono 39 razy 19

  W sumie to bardzo budujący sondaż.
  PiS wygrywa i przegoni nieudaczników z PO.
  Nowoczesna - partia banksterów, szalupa PO nie wchodzi do Sejmu - brawo.
  Jeszcze żeby gumofilce nie weszli....To byłaby kumulacja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX