"Ile za sakrament?" "Co łaska. Minimum 500 złotych". Działacz lewicy przebrał się za księdza [WIDEO]

Dawid Mirowski wystąpił w swoim spocie wyborczym w podwójnej roli - polityka i księdza. Działacz SLD krytykuje finansowanie Kościoła z budżetu i po chwili wypycha z ekranu... samego siebie w stroju duchownego. Jeśli liczył na wywołanie kontrowersji, to mu się udało.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dawid Mirowski, działacz dolnośląskiego Sojuszu, startuje do Sejmu z listy Zjednoczonej Lewicy. W spocie wyborczym, wrzuconym do sieci, przedstawia swoje najważniejsze założenie programowe - świeckie państwo.

"Moje drogie sejmowe owieczki" - tymi słowami przebrany za hierarchę kościelnego Mirowski rozpoczyna swoje kampanijne nagranie. Proponuje zniesienie finansowania lekcji religii przez państwo i przeznaczenie tych pieniędzy - czyli około 1,3 miliarda złotych - m.in. na służbę zdrowia. Z kolei pieniądze przeznaczone na Fundusz Kościelny radzi przekierować na dokarmianie niedożywionych dzieci.

"Pełny rozdział Kościoła od państwa"

- Ile za sakrament? - pyta "świecki" Mirowski. A jego "kościelna" wersja odpowiada: - Co łaska. Minimum pięćset złotych. Spot kończy się wyznaniem działacza SLD, że opowiada się on za "pełnym rozdziałem Kościoła od państwa".Nagranie Mirowskiego spotkało się z krytycznym odbiorem wśród dziennikarzy prawicowych portali. Ale dwugłos w tej sprawie jest i w samym środowisku Zjednoczonej Lewicy.

Barbara Nowacka powiedziała portalowi Gazeta.pl, że w pełni zgadza się z postulatami Mirowskiego, i wycięłaby tylko ostatnie 5 sekund (czyli wyrzucanie "duchownego" z kadru). Dodała, że nie doszukiwałaby się w całej sprawie afery:Ostrzejszy w tonie był Janusz Palikot, który w rozmowie z Superstacją powiedział: - To jest niestety niezbyt mądre. Ja przestrzegam wszystkich tych, którzy w słusznej sprawie walki o świeckie państwo przesadzają, bo robią więcej złego niż dobrego.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (307)
"Ile za sakrament?" "Co łaska. Minimum 500 złotych". Działacz lewicy przebrał się za księdza [WIDEO]
Zaloguj się
 • bitykije

  Oceniono 92 razy 60

  Moja córka w zerówce ma 2 lekcje religii tygodniowo a za angielski musimy płacić 80 pln miesięcznie .... i co wy na to ...?

 • hetmanwiechu

  Oceniono 41 razy 29

  KK to najwiekszy wlasciciel gruntow w Polsce. Za kase ktora trzepie KK mozna kupic kazdego polityka, ale taniej jest ich zastraszyc.

 • czarnymwczarne

  Oceniono 35 razy 27

  Rodzice spod znaku „daliśmy ci życie, zatem mamy pełne prawo ci je odebrać” spełnili swój chrześcijański obowiązek wychowania w wierze. Zawlekli cię jako niemowlę do chrztu, wypchnęli nic nie rozumiejącego do pierwszej komunii, skutecznie groźbami przemówili ci do rozumu, abyś przystąpił do bierzmowania. Nigdy nie wprowadzali cię w tajniki wiary, nie rozmawiali z tobą o współczesnym świecie widzianym przez pryzmat nauk KK, bo nie mieli czasu, ochoty, a przede wszystkim dlatego, że sami całkowicie nie rozumieją wyznawanej przez siebie wiary. Nauczeni ślepego wykonywania zainstalowanego im w dzieciństwie oprogramowania, przypominają sobie od czasu do czasu, że są strażnikami wiary w rodzinie. I stwierdzają, co następuje, że np. syn, czy córka dawno w kościele nie byli, że bywają (albo i nie) tylko od święta, że się nie modlą, że księdza po kolędzie przyjąć nie chcą. Prawdziwy dramat i zamach na domowe sanktuarium to wyrażenie braku chęci wzięcia ślubu kościelnego (lub ślubu w ogóle), braku chęci ochrzczenia dziecka, lub posłania go do pozostałych sakramentów.

  www.czarnymwczarne.pl/index.php/component/k2/item/103-zaklety-krag-cz-3-toksyczny-odpad

 • fakiba

  Oceniono 60 razy 26

  Trochę nierządów pisiorów i klęcznika Dudusia , to tacy w śmiesznych czapeczkach , będą w sejmie i senacie zasiadać i rządzić już wtedy oficjalnie , nie ma się co śmiać

 • luxveritaspol

  Oceniono 38 razy 22

  Gdy ktoś płaci za ślub, to jest to jego decyzja dobrowolna.
  Gdy jednak kundle rządowe i samorządowe dają NASZE miliardy tej okupacyjnej instytucji grabieżców Polski, to jest to jedno wielkie ZŁODZIEJSTWO ! Bo to nie są ich pieniądze !

 • jaha9

  Oceniono 33 razy 19

  Gdyby nie komentarz GW, uwierzyłbym, że to ksiądz!!! Lepszy niż autetyczny kapłan, a jak świętobliwie wygląda!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX