Partia Razem i Zjednoczona Lewica zakończyły swoje konwencje. Byliśmy na miejscu

Dwie lewice i dwa ugrupowania, które chcą się wyróżnić. Z jednej strony mamy partię Razem, której program skupia się głównie na obronie pracowników. Z drugiej - Zjednoczoną Lewicę, której nowa liderka niebezpiecznie zbliżyła się dziś do retoryki PiS-u. Na miejscu był nasz reporter.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W warszawskim kinie Luna odbyła się konwencja partii Razem, która postuluje m.in. o 35-godzinny tydzień pracy, 75-procentowy podatek dla najbogatszych, a także zakaz darmowych staży - zobacz infografikę >>>

Konwencja Razem - relacja naszego reportera Mateusza Włodarczyka na Periscope ZOBACZ TUTAJ >>

Wcześniej - konwencja ZL. Bez Millera

Na konwencji Zjednoczonej Lewicy hasła rzucane przez Barbarę Nowacką były natomiast zbliżone do retoryki PiS-u i kampanii Andrzeja Dudy - relacjonował reporter Gazeta.pl Mateusz Włodarczyk.

Liderka lewicy nawoływała do zmiany, a każde hasło było jednocześnie hashtagiem - co ma skierować uwagę użytkowników portali społecznościowych na program Zjednoczonej Lewicy. Lewicę oficjalnie poparł dziś prof. Grzegorz Kołodko - ekonomista był najważniejszym gościem konwencji.

Nowacka przekonywała też, że - jej zdaniem - jedyną partią, która dotrzymała słowa, była zawsze lewica. - PiS, kiedy rządził, nie dotrzymał słowa i nie pomagał najuboższym. Natomiast Platforma nie jest już "mniejszym złem" - mówiła. Jak dodała, Polacy sa "mamieni" fałszywy sporem między PO a PiS. - My mówimy o rzeczach prawdziwych, pokazujemy, jak zmieniać i umiemy to zmienić.Pojawili się także inni eksperci w swoich dziedzinach, m.in. Sławomir Broniarz ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i prof. Janusz Solski z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Na widowni znaleźli się również działacze z koalicji Nowackiej: Janusz Palikot, Dariusz Joński, Krzysztof Gawkowski, Katarzyna Piekarska czy Joanna Erbel. Największym nieobecnym był dzisiaj Leszek Miller, który prowadzi kampanię w swoim okręgu.Dobre kadry

- Możecie się państwo spodziewać merytorycznych wystąpień, gości, którzy opowiedzą i o potrzebie gospodarczej zmiany, i o potrzebie zmiany w polityce zdrowotnej, i o potrzebie zmiany w polityce społecznej - zapowiadała wcześniej Nowacka. Podkreśliła, że konwencja będzie również poświęcona kwestiom, "o których lewica nie zapomina", takim jak nauka i kultura.

Wystąpienia ekspertów mają pokazać, że lewica ma dobre kadry - mówią politycy.

Wybory W Twoim telefonie

Więcej o:
Komentarze (145)
Partia Razem i Zjednoczona Lewica zakończyły swoje konwencje. Byliśmy na miejscu
Zaloguj się
 • div.pandora

  Oceniono 29 razy 13

  Tak się ostatnio zastanawiałem, dlaczego lekarze podpisują klauzulę sumienia.

  doszedłem do wniosku, że katoliccy lekarze podpisują ją bo sumienia nie mają!

  Nadszedł czas by pognać tą czarną zarazę!

 • dorik2

  Oceniono 41 razy 13

  Miller, Czarzasty i reszta betonu budzą absmak... Ale głosuję na starannie wybrane konkretne osoby. W moim okręgu z listy ZL kandyduje prof. Monika Płatek, która byłaby najlepszą prawniczką w Sejmie.

 • stupid_writer

  Oceniono 28 razy 12

  Kolejna miesiecznica przed Palacem i znowu zadnej riposty? Przeciez ten czlowiek nie odpusci, postawi pomnik "zabitego" brata przed Palacem a przychylne mu bepe uswieca ta zbrodnie! A z drugiej strony zjazdy, konwencje i te same "pierdoly"! Czekamy az ten pan wezmie nas wszystkich "za morde" i kaze podpisywac "deklaracje wiary" w swoj obledny taniec?

 • pysio62

  Oceniono 45 razy 11

  ZL nie moja bajka, ale na pewno lepsza niz Kaczynski, Macierewicz i PIS. Jak wejda do Sejmu, to moga Polsce zrobic wielka przysluge i przyczynic sie do tego, ze PIS nie dojdzie do wladzy.

 • trap2

  Oceniono 29 razy 9

  W tym całym POPISowym bałaganie trzeba będzie głosować na lewice.

 • intel-e-gent

  Oceniono 8 razy 8

  Gazeto, jesteś rozkoszna porównując Zjednoczoną Lewicą do PiS. Jakbyście nie zauważyli, PO przegrywa i trzeba postawić na lepszego konia do walki o powstrzymanie PiS przed przejęciem władzy. Tymi końmi są ZL i Razem :)

 • div.pandora

  Oceniono 18 razy 8

  Jeśli, Jak już wybory wygra PIS a nie będzie miał większości i jeśli nie będzie mógł jej zrobić z PSLem, ewentualnie Kukizem, PO, SL, Petru powinni dać Kaczyńskiemu rządzić!

  W takiej sytuacji daję PISowi rok!

  Najważniejszą sprawą jest by do sejmu nie weszły PSL, Kukiz i Korwin, wszystkie te patałachy sqó...ą się za parę srebrników!

 • fujiyama

  Oceniono 31 razy 7

  Najwiekszą głupotą jest uwazac, ze PO, PSL i ZL utworzą wspólny rząd. Jesli tak się stanie to PiS dostanie 50% w nastepnych wyborach za rok.
  Jarek spokojnie poczeka, az pokłócą się o koryto.

 • zbycholik

  Oceniono 5 razy 5

  Coś Partia Razem nie mieści się w kadrze "Wybiórczej"... Wspomnienie po Millerze wciąż trzyma się wyobraźni "styropianu"... Widać to jest właśnie, wespół z PO, "właściwe" towarzystwo dla stałych obrońców "poziomu" i "wartości"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX