Macierewicz odsunięty? Rzecznik PiS się odcina, Szydło ogłasza Gowina kandydatem na szefa MON

- Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na szefa MON w moim rządzie jest Jarosław Gowin - powiedziała Beata Szydło podczas konferencji prasowej w siedzibie PiS. Ucięła tym samym spekulacje, jakoby resortem obrony miał pokierować Antoni Macierewicz. Rzeczniczka PiS wręcz się od niego odcięła.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera, pytana była o kontrowersyjne wystąpienie Antoniego Macierewicza w Chicago. - Chcę raz na zawsze uciąć spekulacje. To nie media, to nie PO będzie decydowała o tym, kto będzie tworzył mój rząd - zaczęła polityk, by poinformować, że kandydatem PiS na szefa MON będzie najpewniej Jarosław Gowin z Polski Razem. Dotychczas spekulowano, że w przypadku wyborczego zwycięstwa PiS resort obrony objąłby Antoni Macierewicz. - Myślę że dosyć już zajmowania się przez polityków opcji aktualnie rządzącej kreowaniem rzeczywistości, której nie ma - stwierdziła Szydło.

Co z Macierewiczem?

Dziennikarze pytali jednak, jak kierownictwo PiS odnosi się do kontrowersyjnych słów Macierewicza, choćby o weryfikację służb. - Wszystkie tezy wypowiadane przez Antoniego Macierewicza są jego prywatnymi, osobistymi, indywidualnymi poglądami - stwierdziła Elżbieta Witek, rzeczniczka PiS. - W sprawie weryfikacji to również osobisty pogląd Antoniego Macierewicza. To nie jest pogląd PiS, to był indywidualny pogląd Antoniego Macierewicza - dodała.

Gowin ogłasza program obronny PiS

- Rząd Beaty Szydło w dziedzinie polityki obronnej będzie opierał się na trzech fundamentalnych założeniach - mówił Gowin, przedstawiając zarys programu ew. rządu PiS w dziedzinie obronności.

1. Newport plus

PiS chce budować koalicję na rzecz zwiększenia obecności wojsk NATO w naszej części Europy.

2. Większe wydatki na zbrojenia

- Będziemy konsekwentnie wzmacniać polską armię - zapowiedział Gowin. Jego zdaniem 2 proc. PKB wydatków na obronność "to minimum". PiS chce także wzmocnić armię zawodową wolontariuszami z oddziałów obrony terytorialnej.

3. Modernizacja armii polskimi siłami

- Rozwój i modernizacja polskiej armii będzie oparta na zasobach polskiego przemysłu i polskiej nauki - zaznaczył Gowin, nazywając obecny MON "centrum zagranicznych zakupów".Wybory W Twoim telefonie

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (469)
Macierewicz odsunięty? Rzecznik PiS się odcina, Szydło ogłasza Gowina kandydatem na szefa MON
Zaloguj się
 • 1pirat2

  Oceniono 109 razy 89

  Szydło stwierdzila, że ministrem obrony w jej rządzie, nie bedzie Macierewicz, tylko Gowin, a kto zagwarantuje ,że to ona będzie tworzyć rząd, a nie Kaczyński.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 87 razy 77

  A pewnie...będzie duża oszczędność w wydatkach na wojsko dzięki takiemu ministrowi ..
  Zamiast dywizji pancernych, lotnictwa i piechoty zmotoryzowanej...wystarczy kilku kapelanów z krucyfiksami.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 63 razy 51

  Ja chyba śnię?
  Właśnie watykański kapuś z Opus Dei, został przedstawiony jako kandydat na ministra MON w rządzie pani Szydło. Niejaki Gowin. Sparafrazuje panią Olę z "Rancza".

  Ja myślałem, że widziałem już wszystko w polskiej polityce, ale takich modeli jak Szydło i Gowin widzę pierwszy raz w życiu.
  Za kogo mnie ma ta banda pasożytów, pytam za kogo? Czy oni nie mają żadnych hamulców?

 • antoszek22

  Oceniono 53 razy 47

  Arnold Gowin w trybie alarmowym został wysłany na 13 posterunek w celu uszczelnienia zachodniej granicy przed wypływem polskich płaczących zarodków.
  Zapomnieli dać mu karabin i odpowiednio ostrzyc ale i tak budzi zaufanie że mu się znowu uda .

 • antykaczysta40

  Oceniono 50 razy 40

  Dziś Szydło powołała księdza Gowina na ministra MON. Haha. Juto Kaczor odwoła premier Szydło z funkcji premiera :) Matrix. Rzeczywistość alternatywna.

 • xsawer

  Oceniono 43 razy 39

  "To nie media, to nie PO będzie decydowała o tym, kto będzie tworzył mój rząd - dodała."
  -Zgadzam się z panią kandydatką w całej rozciągłości.Tylko z Kaczyńskim, tylko z tym pajacem Polska jest Wolską, a Polak Wolakiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX