Platforma straszy Macierewiczem. "To nie jest kwestia kampanii, to kwestia bezpieczeństwa narodowego!" [#WyboryLIVE]

Antoni Macierewicz spotkaniem z Polonią w Chicago wrócił do kampanii wyborczej PiS. Reakcja Platformy była błyskawiczna - posłowie pytali, dlaczego "człowiek rządzony obsesjami" ma kierować polską armią. Nasz reporter transmitował konferencję PO.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Polska według Antoniego Macierewicza". Zobacz relację naszego reportera Mateusza Włodarczyka na Periscope TUTAJ >>>

Ponad dwie godziny trwało spotkanie Antoniego Macierewicza z Polonią w Chicago. Publiczność zadawała pytania m.in. o katastrofę smoleńską, Łuk Triumfalny i "zdrajcę Donalda Tuska".Platforma Obywatelska z okazji powrotu polityka do kampanijnej walki zorganizowała konferencję prasową "Polska według Antoniego Macierewicza" z udziałem Marcina Kierwińskiego, posła i doradcy Ewy Kopacz, oraz Mariusza Witczaka. O czym mówili?

1. Amerykańska kompromitacja

Posłowie uparcie powtarzali, że spotkanie Macierewicza z Polonią to "amerykańska kompromitacja". - Wydawało się, że PiS się zmienił, ale wystarczyło jedno spotkanie w USA, by pozbyć nas złudzeń. Ta kompromitacja pokazuje prawdziwe oblicze PiS - wskazywał Witczak.

2. Co na to Szydło?

Kierwiński pytał, czy Beata Szydło utożsamia się z kontrowersyjnymi poglądami Macierewicza. I czy polityk wciąż przymierzany jest do objęcia MON w ewentualnym rządzie PiS. - Czy budżetem MON, czy polską armią ma kierować człowiek rządzony obsesjami? - pytał poseł.

3. To coś więcej niż kampania

Politycy PO przekonywali, że "straszenie Macierewiczem" to coś więcej niż zagrywka wyborcza. - Proszę patrzeć na to nie jako kwestię wyborczą, to kwestia bezpieczeństwa państwa - zauważył Kierwiński. I zakończył stwierdzeniem, że Macierewicz w rządzie "może być szalenie niebezpieczny".

Wybory w Twoim telefonie

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (619)
Platforma straszy Macierewiczem. "To nie jest kwestia kampanii, to kwestia bezpieczeństwa narodowego!" [#WyboryLIVE]
Zaloguj się
 • persentation1

  Oceniono 148 razy 118

  PiS to mistrzowie autodestrukcji. Zawsze 2 tygodnie przed wyborami wyciągają do mediów swoich największych idiotów a potem tracą poparcie.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 62 razy 54

  Macierewicz to kompletny świr, który rozpieprzy wszystko czego się tknie... dajcie mu pisiory może inne ministerstwo do "rządzenia" bo nadchodzi era spadających we mgle F-16

 • fakiba

  Oceniono 85 razy 53

  Nic i nikt tak pisiorom nie zaszkodzi jak pokazywanie bardzo często prezia Jarka , Antka i innych pisowskich kanalii

 • varissa

  Oceniono 51 razy 47

  Dwóch szaleńców to o dwóch za dużo.
  A Polacy pchają się jak ćmy do ognia!!!

 • naiwny_debilek

  Oceniono 37 razy 33

  Po wyborach słowo Rumburak będzie zakazane

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX